Změna kategorie zbraně.



Tom01
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » sob 30. črc 2011, 18:22

Dobrý den, mám brokový automat Baikal MP 153 kapacita zásobníku 4+1. Mám ho jako zbraň kategorie B. Bylo by možné změnit kategorii na C, pro lov, po zakoupení omezovače zásobníku na 2 náboje? Co všechno by bylo potřeba.

Děkuji.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » sob 30. črc 2011, 18:30

Omezovač to neřeší, jediná možnost je puškařem upravit kapacitu na 2+1 a to nevratně a potom požádat zkušebnu o kategorizaci. Nevím jestli to stojí za tu práci. Lovit samozřejmě můžeš i zbraní kategorie B, potom omezovač kapacity k naplnění litery zákona stačí.



Kab78
Příspěvky: 7

Příspěvek#3 » úte 18. čer 2013, 10:25

Pěkný den
Také bych se rád zeptal. Jak postupovat při změně kategorie zbraně z C na B? Jaké povolení použít? Kde a co žádat?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » úte 18. čer 2013, 10:57

Záleží o co konkrétně jde.



bat
Příspěvky: 76

Příspěvek#5 » sob 8. úno 2014, 20:13

Dobrý den

Vlastním pouze ZP sk. C a uvažuji o koupi sportovní malorážky z druhé ruky tudiž bude mít průkaz b
Je to možné popřípadě jaký by byl postup změny na C (zbroják znovu nechci dělat :)

Dík za odpověď

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#6 » sob 8. úno 2014, 20:25

Skupina zbrojního průkazu nesouvisí s kategorií zbraně.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#7 » sob 8. úno 2014, 20:30

bat píše:Dobrý den

Vlastním pouze ZP sk. C a uvažuji o koupi sportovní malorážky z druhé ruky tudiž bude mít průkaz b
Je to možné popřípadě jaký by byl postup změny na C (zbroják znovu nechci dělat :)

Dík za odpověď


Nevím, proč by to mělo být nutně Béčko, ale se skupinou C ZP můžeš kupovat i zbraně kat. B.

Uživatelský avatar
Dr.eddie
Příspěvky: 20

Příspěvek#8 » sob 8. úno 2014, 20:34

Tom01 píše:Dobrý den, mám brokový automat Baikal MP 153 kapacita zásobníku 4+1. Mám ho jako zbraň kategorie B. Bylo by možné změnit kategorii na C, pro lov, po zakoupení omezovače zásobníku na 2 náboje? Co všechno by bylo potřeba.

Děkuji.


Jestli je hlaven nad 60cm mela by byt kapacita irelevantni. Mam to od policajtu kteri se odkazovali na stanovisko zkusebny, ktere je pro ne zavazne. Sam jsem chtel koupit MP155.

Kab78 píše:Pěkný den
Také bych se rád zeptal. Jak postupovat při změně kategorie zbraně z C na B? Jaké povolení použít? Kde a co žádat?


Pri zmene kategorie je potreba jeste pred samotnym zapocetim uprav pozadat PCR o povoleni (na kat B) nebo vyjimku (na kat A), pak asi nejaky puskar a zkusebna.



bat
Příspěvky: 76

Příspěvek#9 » sob 8. úno 2014, 20:35

Chci sportovní malorážku na střelici a uvažuji o MC 12 a předpokládám že bude mít PZ sk B ajá mam zbrojak pouze C

Uživatelský avatar
Dr.eddie
Příspěvky: 20

Příspěvek#10 » sob 8. úno 2014, 20:37

Mobster píše:
bat píše:Dobrý den

Vlastním pouze ZP sk. C a uvažuji o koupi sportovní malorážky z druhé ruky tudiž bude mít průkaz b
Je to možné popřípadě jaký by byl postup změny na C (zbroják znovu nechci dělat :)

Dík za odpověď


Nevím, proč by to mělo být nutně Béčko, ale se skupinou C ZP můžeš kupovat i zbraně kat. B.


A v zadosti o nakupni povoleni uvest, ze to mas na slepice... Noze a sekery, jsou taaaaak nehumalni prece :)

Hmmm, sranda. Považuj se za napomenutého. sided



bat
Příspěvky: 76

Příspěvek#11 » sob 8. úno 2014, 20:40

takže no problem

Dík

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#12 » sob 8. úno 2014, 20:45

bat: Pokud s tím budeš střílet jen tak rekreačně, tak to takhle stačí. Pokud bys chtěl závodit, budeš si muset dodělat sk. B.



bat
Příspěvky: 76

Příspěvek#13 » sob 8. úno 2014, 20:46

jen rekre
A ještě 457 Casull na medvědy :D



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#14 » sob 8. úno 2014, 21:23

bat píše:Chci sportovní malorážku na střelici a uvažuji o MC 12 a předpokládám že bude mít PZ sk B ajá mam zbrojak pouze C
Ta je snad jednoranová, ne? A jistě delsí než 280 mm :lol:
I opakovačky jsou C, pouze samonabíječky jsou B (všechny co znám, mají "odnímatelné podávací ústrojí").
Dokonce to splňuje (podle zákona, ne podle zdravého rozumu) požadavky na "loveckou zbraň" ;)
To já mám jiný problém: mám loveckého mossberga, který mění kategorii co chvíli - s kančí hlavní je B, s kachní hlavní je C. Na kačeny ho smím půjčovat, na čuníky by se muselo vyřídit extra povolení.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#15 » sob 8. úno 2014, 23:02

Dr.eddie píše:Jestli je hlaven nad 60cm mela by byt kapacita irelevantni. Mam to od policajtu kteri se odkazovali na stanovisko zkusebny, ktere je pro ne zavazne. Sam jsem chtel koupit MP155


Nemáš pravdu, platí obě omezení hlaveň nad 600mm i kapacita zásobníku do 3ran bez možnosti rozšíření. Na druhou stranu vím že někde registrují Baikaly s omezovačem jako Cčko ale je to blbě.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů