Nový zákon o zbraních

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3009

Příspěvek#181 » pát 26. dub 2024, 14:42

Par 61 zákona o policii je pouze o tom, jak policie může požadovat vysvětlení, kdo nemusí a jak se to dělá. Dotaz tedy zní :

Je někde specifikovano co to je střelecký závod?

Podle mě ne a může to být cokoliv kde se vystreluji střely s cílem být na bedně.

Edit : značně jsme se odchylili od tématu. Doporučuji samostatné téma "2024 výzva k podání vysvětlení o nákupu zbraní a střeliva podléhající povolení" . Já zakládat nebudu,nemám potřebu (zatím). Ale výsledek rikieho (omlouvám se) by mě zajímal.



Piggy
Příspěvky: 1899

Příspěvek#182 » pát 26. dub 2024, 15:04

Není. Ale troufám si odhadnout, že tlupa kamarádů na střelnici, co si spočítají zásahy a stanoví pořadí, ještě ne.
Pokud se ti samí domluví předem, co se bude střílet a jak se budou hodnotit výsledky, tak už ano.



Dentista Žurovský
Příspěvky: 12

Příspěvek#183 » pát 26. dub 2024, 15:06

Tomu nerozumim, na FB Ligy Libe psali, ze se uz dohodli s PCR ze se tyto kontroly - dotazy na hrane zakona, delat prestanou. Tak neprestali ? Vi to tom Cerny a ta krasna blondyna u nich ? :)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3009

Příspěvek#184 » pát 26. dub 2024, 15:21

pavelg píše:https://echo24.cz/a/Hk3id/zpravy-domov

Článek nadpis je lzivy. Polisi nemůžou ještě. Je to pouze návrh zákona vládou. Ještě návrh musí projít sněmovna senát prezident. Aby to začalo platit.



vladaduba
Příspěvky: 3

Příspěvek#185 » pát 26. dub 2024, 15:30

expres píše:Koukám, že už to začlo :)
No odpověděl bych přeci vetama co vyplňují u žádosti - sebeobrana, sport, pěkně jak se to tam pise. Spolek LEX, nebo myslivec,atd. Moc bych se v tom nemotal, viz. nějací kamarádi atd. Proč? Ať si to zjistí, když budou potřebovat. Klidně jen Ano/Ne a zas věta s nakupka naroubovaná třeba sport.

vladadiba
Hele na jednu stranu ano, má se konat. Na druhou stranu bych se zeptal i klidně tebe. Přijde ti omezení vlastnictví věci v pořádku, bez přesně udaného důvodu? Nebo ti neschází, na jak dlouho? No a kdo ponese a v jaké míře zodpovědnost za křivé obvinění?
Plus bych asi přidal, když je opět "prolomena" nedotknutelnost obydlí bez posvěcení soudem. Což je pošlapávání základní listiny práv a svobod každého občana cz. Tobě to nevadí? I PČR sou lidi a mají občas mezi sebou skodnou. Vážně nechci aby mi někdo vstupoval do obydlí na křivé obvinění bez nasledku.. No a když už to tedy takto familiárně projde. Bude na čase zvážit uložení v jednom místě. Sice si pamatuji že MV strašilo že se zbraně poztraceji...ale co mi po komandu v baráku na tom bude záležet.. Když mi zbraně zabaví i se ZP a MOZNA vrátí za roky soudních tahanic.. Jako s EU směrnici, řešení se najde.
O tom kdo tě napráši popřemýšlej až budeš třeba zadat o stavební povolení a někdo si bude vykládat zákon dle lidové tvořivosti. Ty mu jen řekneš správně zakon, že to tak není (nastves ho) no a ZP papa.
Celé je to dost mimo a platím za to že PČR bodla zajištění místa jednou posranou hlídkou v jedné budově vedle. O poslancích co nejsou schopni zákonem propojit registr zdravotní nemluvě. Mělo to být dávno že když chodíš k psychiatrům tak to obvodak má vědět....


V tomhle s tebou souhlasím. Jak někteří psali. Ten zákon zgumovatěl a není o co se opřít.
Já spíš nechápu, proč by ti PČR měla brát ZP jen proto, protože ses s někým nepohodl na nějakým úřadě.
Kdyby to zabavovali za takovýhle věci, tak to by ten zbroják neměl nikdo ne?
Já myslel, že se hovoří o tom, že někdo půjde po ulici a bude hlásit, že by nejradší všechny zastřelil, ne že se pohádáš s někým.
Jo, nedá se to srovnávat, ale bylo by to podobný, jak kdybych někomu zaparkoval na místně, on mě nahlásil a PČR by mi zabavila auto.
Zbroják jsem chtěl už když mi bylo 17, teďka mi je 21 tak jsem se těšil, až si ho udělám. Tohle forum ze mě vyvoláva pocity, že jsem právě přišel o svých 30k a že nyní budu muset být ten nejslušnější občan, co existuje, prorože mi stačí špatně pozdravit a už na mě budou dělat FBI open up a zabaví mi všechno a já příjdu o právě před týdnem nabytou do vlastnictví svojí přítelkyni.
No nějak mi ta radost z toho ZP klesá :D.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 554
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#186 » pát 26. dub 2024, 15:43

@Vladaduba - nesmíte všechno, co se na tomhle fóru píše, brát jako univerzální bernou minci. Lidé tady jsou pestrá směs různých životních zkušeností a politického názoru na svět. Někteří z nich holt vidí všechno poněkud... černě.



bbobb
Příspěvky: 357

Příspěvek#187 » pát 26. dub 2024, 15:48

@vladaduba klidek, uzivej si novej konicek.
Na tvuj puvodni dotaz - samozrejme to nekteri dramatizuji, protoze vsechno je vzdycky spatne. Hlavne teda pokud neni zrovna u kormidla jejich oblibenec.
Prijde random dotaz z nejaky urednicky povinnosti (nebo iniciativy), na kterej se da odpovedet jednou ve dvou vetach, ale pro nektere uz je to na hrane totality.
Takze bud se taky rozcaruj, nebo neres hovadiny, kup si kver a chod strilet.



vladaduba
Příspěvky: 3

Příspěvek#188 » pát 26. dub 2024, 16:03

bbobb píše:@vladaduba klidek, uzivej si novej konicek.
Na tvuj puvodni dotaz - samozrejme to nekteri dramatizuji, protoze vsechno je vzdycky spatne. Hlavne teda pokud neni zrovna u kormidla jejich oblibenec.
Prijde random dotaz z nejaky urednicky povinnosti (nebo iniciativy), na kterej se da odpovedet jednou ve dvou vetach, ale pro nektere uz je to na hrane totality.
Takze bud se taky rozcaruj, nebo neres hovadiny, kup si kver a chod strilet.

Jo moc díky, docela mě to uklidnilo. Budu pracovat na tom mít víc upr*ele :D. Tohle forum asi nějakou dobu nenavštívím, protože mi přijde, že je to tady jak na novinkách.cz.



vvitty
Příspěvky: 238

Příspěvek#189 » pát 26. dub 2024, 17:12

Koukam ze ve vyzvach pritvrdili. Sice se porad nenamahaji sdelit jakemu trestnemu cinu se snazi zabranit dotazem k legalnimu nakupu ale vypada to rozhodne vyhruzneji.

K odpovedim - moznosti jsou dve.
Prvni, mit to na haku a napsat jim
1- duvody jsem radne uvedl policii, OSZBM pri zadosti o nakup zbrane, ev. jeji registraci.
2- ano-ne dle pravdy
3 - ano-ne, Ano
4 - ano-ne dle pravdy, ev. lze doplnit ze uvedene slozky nejsou zajmovou cinnosti a tudiz cleny nemaji, proto otazce nerozumim.
Takto to velmi pravdepodobne nasledne zalozi, odskrtnou si splneny pripad a pujdou prudit dalsiho.

A nebo to zkonzultujte s advokatem-pravnikem a pozadujte informaci o tom jakemu trestnemu cinu tim zabranuji, ev. jak objasneni nakupu pomuze v patrani po ztracene osobe nebo zajisteni bezpecnosti chranene osoby.



getsome
Příspěvky: 633

Příspěvek#190 » pát 26. dub 2024, 17:43

.



iloveguns
Příspěvky: 1456

Příspěvek#191 » pát 26. dub 2024, 18:22

Tak to raději už nebudu žádnou zbraň ani náboje nakupovat, protože na vtíravé dopisy od kriminálky s debilními otázkami opravdu nejsem zvědavý.



cipis
Příspěvky: 2134

Příspěvek#192 » pát 26. dub 2024, 18:32

Naopak, je treba toho ted nakupovat co nejvice.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3009

Příspěvek#193 » pát 26. dub 2024, 20:02

Ano ano



expres
Příspěvky: 624

Příspěvek#194 » pát 26. dub 2024, 20:04

vladaduba
Hele asi bych se tím nezneklidnoval a dál nakupoval. Stejně s tím nic nenaděláš pořádně. Že to lidí řeší se dá čekat. Každý má jinou povahu a zkušenosti. Tebe hřeje naivní mladí, my starší můžeme hodnotit zkušenosti cos ještě ve svém věku nemusel absolvovat. Zcela přirozená věc, časem to donezes taky. Např. komunikace s úředníky, kterým dáváš bianco šek na msteni se ti. Uvedu příklad nefunkčního úředního simla. Na úřadě si popletli jméno a chlápka díky tomu zatkly, šel si sednout. Než se vše vyřešilo, přišel o práci, manželka ho opustila a rodina na něj koukala s přáteli skrz prsty. Ano, nakonec byl sprostěn, ale světe div se, úředníci za nic nenesli zodpovědnost..Dostal odškodné 50k a to se vyplatí....
Nebo báječné zvládnutí Covidu, kdy jsem si sil roušky na kolene doma. Díky bohu to nebylo smrtelnější.
A teď se div, že gumovost zákona, může být problém...

Chápu že musí něco dělat politici. Chápu že pcr to má befelem a určitě se taky "těší" na komunikaci s bezuhonyma lidma co důvody mají u nakupka... Ono i ta odpověď od člověka co zde sdílel dokument jasně mluví o jeho právoplatnému podráždění. Splnil podmínky, pcr mu to schválila a teď jako co..Příště bude zdůvodňovat nákup ponožek.
Vážně to musí řešit takto a nejde to cilit lépe. Nemůže v tom zákoně být vymezeno co, kdo, proč, do kdy a osoba nesoucí zodpovědnost. Mimochodem zde psal člověk a nevím jak je to pravdivé. Tak pcr uloží zbraně i někde klidně do sklepa a pak ti vrací co s toho zůstane. Odpovědnost zaadna, dle zákona uloženo. Že to byla třeba sbírkovka nikoho netankuje.



Piggy
Příspěvky: 1899

Příspěvek#195 » sob 27. dub 2024, 07:28

Teoreticky jde dovozovat odpovědnost instituce = žaloba o náhradu škody, roky tahanic a v lepším případě vysoudit nějaký zlomek.
Jmenovitá odpovědnost konkrétního úředníka je iluzorní.
A ano, nikoho to netanGuje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: flowingCZ, hardhouse.trip a 5 hostů