Nový zákon o zbraních

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 189

Příspěvek#226 » čtv 2. kvě 2024, 07:00

".... Nyní se to pouze obrátilo. ZP vám dají z taxativně uvedených důvodů a nárokově ze zákona, ale bude na volném uvážení veřejné osoby, zda vám potom zbraně, dokonce i těch v kategorii D, seberou či neseberou. ..."

Takže došlo na naplnění "odzbrojovací směrnice" z roku 2015. Stačí jen aby ta veřejná osoba byla dostatečně proevropská. (Což při EUrohujerismu současné Vlády...)



JirkaCV
Příspěvky: 1605

Příspěvek#227 » čtv 2. kvě 2024, 07:16

Spíš se obávám, že se to stane předmětem vyřizování osobních sporů. Dal bych si pozor kandidovat proti starostovi, stěžovat si ve škole, exekutor na krku bude taky asi jistota.



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#228 » čtv 2. kvě 2024, 07:31

V tomto ohledu je zbytečné používat budoucí čas. Režim si našel způsob to u zájmových osob řešit už dnes.
Máte soud na téma "napsal něco, co by v někom něco mohlo vzbudit" a v rámci toho vám seberou ZP i zbraně. Soud odsoudí na podmínku, takže při další banalitě jdete natvrdo.
Dnešní realita.



JirkaCV
Příspěvky: 1605

Příspěvek#229 » čtv 2. kvě 2024, 07:36

Nevšiml jsem si, že by soud někoho odsoudil za "něco vzbudit", ale vždy šlo o vyhrožování. A to je TrČ už hodně dávno a je to dobře.
Je to zneužitelné, ale podle mě se tak zatím neděje.



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#230 » čtv 2. kvě 2024, 07:43

Nevšimnout si neznamená, že se to nestalo.



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#231 » čtv 2. kvě 2024, 07:44

Já jsem některé ty příklady vyjmenovával ve diskusích, které pak coby politické byly smazané. Nebudu to riskovat znovu.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 284

Příspěvek#232 » pát 3. kvě 2024, 11:05

https://tydenikpolicie.cz/psychicky-nem ... d=28463843. V tomto případě bylo nahlášení stopro v pořádku.



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#233 » pát 3. kvě 2024, 11:16

Což samozřejmě evidentně nijak nesouvisí ani s držiteli ZP, ani s novým zákonem.
Když mi bude chlap vykládat, jak jede pro 50l benzínu, aby podpálil krajský úřad, asi ho nahlásím i bez speciálního zákona o nakládání s hořlavinami.



MojeTikka
Příspěvky: 1616

Příspěvek#234 » pát 3. kvě 2024, 12:26

I ty bonzaku :)

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 818

Příspěvek#235 » pát 3. kvě 2024, 12:28

No jde to i za současného stavu... a šlo to i za minulého stavu... A to ani kucí z SKPV telefonem nezjistili...



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#236 » pát 3. kvě 2024, 13:03

MojeTikka píše:I ty bonzaku :)

No je fakt, že jsem po odeslání zaváhal, že to asi nebyl nejlepší příklad a v někom bych mohl i vyvolat vzpomínku na jeden velmi nekorektní vtip :-)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3015

Příspěvek#237 » pát 3. kvě 2024, 15:15

Jaký? Dej do vtipy prosím.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 698

Příspěvek#238 » pát 3. kvě 2024, 17:43

Myslím si že to trošku přeháníte.
Každý z nás co máme zbraně jsme svým způsobem trošku priveligovaný, protože je nám umožněno mít u sebe na veřejnosti masivně smrtící zbraně.
K tomu samozřejmě logicky náleží vysoký stupeň odpovědnosti a sebekontroly.
Pokud někdo není schopný udržet své emoce a sebekontrolu na rozumné úrovni , tak se pak právem musí obávat nějakého postihu.



ante
Příspěvky: 53

Příspěvek#239 » pát 3. kvě 2024, 17:58

Nevím jestli přeháníme, doufejme že ano, ale objektivně tam ten backdoor mají. A ani odkaz na možný soudní přezkum mne nenaplňuje kdovíjakým optimismem.

Edit: Já to vidím tak, že za koronakrize došlo bohužel k obrovskému a těžko napravitelnému průšvihu v důvěře ve stát a právo.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#240 » pát 3. kvě 2024, 18:13

Destructor píše:Myslím si že to trošku přeháníte.
Každý z nás co máme zbraně jsme svým způsobem trošku priveligovaný, protože je nám umožněno mít u sebe na veřejnosti masivně smrtící zbraně.
K tomu samozřejmě logicky náleží vysoký stupeň odpovědnosti a sebekontroly.
Pokud někdo není schopný udržet své emoce a sebekontrolu na rozumné úrovni , tak se pak právem musí obávat nějakého postihu.

Já se teda privilegovaný necítím. Udělal jsem pro to něco, co bylo jednoznačně požadováno a takovou možnost má kde kdo. Čili nelze o privilegiu hovořit. Spíš se cítím... odpovědnější...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Kruzl a 5 hostů