Nošení krátké zbraně se zbrojním průkazem skupiny B a C



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#61 » ned 24. bře 2024, 11:40

Řekl bych, že může.
"... na střelnici nebo v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu"

EDIT:
Po nahlédnutí do "zvláštního právního předpisu" (449/2001) jsem našel tohle:
Zakázané způsoby lovu
§45
Zakazuje se
i) střílet zvěř jinou zbraní než loveckou (dlouhou palnou zbraní kulovou, brokovou nebo kombinovanou, určenou k loveckým účelům),


Co je zbraň určená k loveckým účelům jsem se nedozvěděl.



Piggy
Příspěvky: 1892

Příspěvek#62 » ned 24. bře 2024, 12:09

To si určí myslivec dle potřeby. Akorát si nemůže určit krátkou.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#63 » ned 24. bře 2024, 12:22

Vím, že jí stejně někteří nosí na dostřelení raněného kusu. Ale v ZP budou mít nejspíš i E.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4579

Příspěvek#64 » ned 24. bře 2024, 14:43

JirkaCv : Piggy má pravdu. Dříve ti na C ani krátkou kulovou nepovolili. Dnes ti ji sice povolí ale nosit ji nesmíš.



dan
Příspěvky: 316

Příspěvek#65 » ned 24. bře 2024, 18:40

LukynZ píše:dan: no ten zákon je starý a v novém to takto už není
Sakra ;-) Chtel jsme se podivat jak to bylo driv a mel otevrene ty zakony oba. A pak jsem to do odpovedi prevzal ze spatnyho okna. Zcela nevedomky, takze mi tvoje upozorneni ani nedocvaklo. Mel jsem za to, ze zminujes zakon cerstve schvaleny. Takze se omlouvam, tady jsme byl proste vedle..

V prichazejicim zakone to, mimochodem, bude trochu jinak. Nosenim bude, kdyz zbran budes mit na miste verejnosti pristupnem nabitou NEBO viditelne. Termin :drzeni: (zbrane, streliva) je nahrazen terminem "nakladani" (se zbrani, strelivem), ktery je navic pojat trochu sireji. Pravo "nosit" je vyhrazeno pouze drzitelum rozsireneho zbrojniho opravneni (soucasne B a C se po novu zmeni na opravneni zakladni, ktere k "noseni" nestaci).

"Po novu" by tedy drzitel pouze zakladniho opravneni nespachal prestupek, pokud bude mit mit v pouzdre nenabitou zbran a soucasne bude mit v pozdre na druhem boku plne zasobniky. Tedy, pokud to chapu spravne. ...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4579

Příspěvek#66 » ned 24. bře 2024, 19:00

dan : Pokud bude mít nenabitou zbraň třeba v batohu a napáskované zásobníky v kapse, nedopouští se ničeho ani teď.



Piggy
Příspěvky: 1892

Příspěvek#67 » ned 24. bře 2024, 19:12

Také se od 1.1.2026 při žádosti o zbrojní oprávnění nebude uvádět důvod.
Až při žádosti o výjimku kategorie R2 nebo povolení kategorie R3 se uvede důvod, přičemž ochrana ŽZM zůstává důvodem "trvalým".
Navíc bude postačovat obecné zbrojní oprávnění, takže i žadatel mladší 21 let bude mít možnost nabýt zbraň na ochranu, akorát ji nebude smět nosit na místě veřejnosti přístupném (a zbraň kategorie R2 bude smět nabít jenom v citlivých prostorách).

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#68 » ned 24. bře 2024, 20:18

marinakus píše:dan : Pokud bude mít nenabitou zbraň třeba v batohu a napáskované zásobníky v kapse, nedopouští se ničeho ani teď.

Pokud by zbraň měl v uzavřeném obalu (bez náboje v komoře a bez zasobniku) v batohu a zároveň nenapaskovane zásobníky v batohu a tedy i ty náboje volně v batohu, tak bych to viděl , že neporušuje. Ty napáskované zasobniky mi v Tvem příspěvků nějak nesedí.



cipis
Příspěvky: 2115

Příspěvek#69 » ned 24. bře 2024, 21:04

Budicek, precti si prispevky stranku zpatky!
Mozna se ti to nezda, ale je to fakt. Veta druha u drzeni nezakazuje naladovane zasobniky mimo zbran. Ta veta druha totiz mluvi o nenabite zbrani a premistovani zbrane z mista na misto. Zasobnik neni zbran. A vubec, precti si to na tw predchozi strance.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4579

Příspěvek#70 » ned 24. bře 2024, 21:12

Patton : Co konkrétně ti na nich nesedí? Je zbraň nabita náboji v zásobníku? Nebo jen napáskované zásobníky mimo zbraň? Podobné je to u přechovávané zbraně v trezoru.



Piggy
Příspěvky: 1892

Příspěvek#71 » ned 24. bře 2024, 23:41

Patton si prostě neposunul kalendář na rok 2003.



ondrush
Příspěvky: 291

Příspěvek#72 » pon 25. bře 2024, 09:20

Piggy píše:To si určí myslivec dle potřeby. Akorát si nemůže určit krátkou.


k tejto uvahe len drobna poznamka, ze podla aktualneho narizeni statni veterinarni spravy je povolene dostrelovat zver cernou v odchytovom zarizeni kratkou palnou zbrani o E0 >300J (narizeni uvolnuje zakazy zakona o myslivosti kvoli africkemu moru, v tomto pripade teda, za urcitych okolnosti, uvolnuje zakaz ktory tu bol citovany, tzn. neni nutne strielat zver ciernou iba dlouhou o vykone >1500J). takze technicky aj nosenie kratkej v honitbe by mohlo byt obhajitelne

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4579

Příspěvek#73 » pon 25. bře 2024, 12:44

ondrush : Nebylo. Ta zbraň může být použita jen v tomto jediném konkrétním případě. Jinak ji držitel sk. C nosit nesmí.



ondrush
Příspěvky: 291

Příspěvek#74 » pon 25. bře 2024, 12:57

asi jo, mas pravdu, moc do hlbky som v tych uvahach nesiel. len povrchne mi povodne prislo, ze by tam ta moznost mohla existovat

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti