ZP a PZ v mobilu

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#151 » čtv 18. dub 2024, 07:15

Sedmej : A proč o zbraních? V zásadě : PČR moje zbraně vidí už teď a ostatním občanům do mých zbraní nic být nemusí. Když bude muset správce střelnice věřit, že mám zbrojní oprávnění, jsou zbraně už méně podstatné. Nemusí mít možnost aktuálního ověření.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 554
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#152 » čtv 18. dub 2024, 08:38

Carloss píše:Já za ZP zaplatil celkem dost peněz. O papíru jsem už napsal svoje. A kupovat si mobil... Hmmm... dokonalá závislost... na technologiích. To je přece hloupost. Doporučuju krásnej seroš Black Mirror. Je to sice scifi... ale o nic menší, než dokonalá funkčnost technologií.


Vzato do detailu, ZP (kartička) jako takový není nositelem oprávnění, peníze jsi vynaložil na oprávnění ne na kartičku per se. :) Když kartičku ztratíš, udělají na tebe tytyty a vystaví ti duplikát.



pavelg
Příspěvky: 3125

Příspěvek#153 » čtv 18. dub 2024, 08:40

Stejně jako občanka není nositelem občanství ani identity, jen ho (a svoji identitu) tím prokazujeme.



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#154 » čtv 18. dub 2024, 08:52

Obcanka navic neni tvoje. Podobne, jako neni tvoje RZ (SPZ) na aute. Oboji patri statu. Za ztratu, pokud ti prokazou nedbalost, zaplatis flastr. Jsem zvedav, jak toto vyresi appkou. Jake povinnosti z toho pro tebe vyplynou. Na telefon dostanes prd, ale treba budou povinnosti.



pavelg
Příspěvky: 3125

Příspěvek#155 » čtv 18. dub 2024, 09:07

No právě, tady si frikulíni představují, že datové připojení je základní lidské právo. Není. Dokonce už tady zaznělo, že by se člověk ani neměl pohybovat nebo si kupovat něco v místech, kde není signál. To je celkem masakr.

Dokud jsou online metody doplňkem těch standardních, jsou přínosem. Jakmile někoho napadne zlikvidovat standardní metody, nezávislé na třetích stranách, je to průser.



Piggy
Příspěvky: 1899

Příspěvek#156 » čtv 18. dub 2024, 09:53

MojeTikka píše:Obcanka navic neni tvoje. Podobne, jako neni tvoje RZ (SPZ) na aute. Oboji patri statu.
Úplně přesně RZ není něco jako občanka, ale něco jako RČ (řetězec alfanumerických znaků), tedy unikátní identifikátor. Občanskému průkazu (fyzické kartičce) odpovídá tabulka RZ.
Já vím, že už docela extrémně hnidopiším, ale do debaty o reálných a virtuálních dokladech to snad trochu patří.



cipis
Příspěvky: 2136

Příspěvek#157 » čtv 18. dub 2024, 10:18

Masakr? Nezlob se, ale ty jsi úplně posranej z toho, že bys koupil/prodal někomu něco, na co nemá oprávnění, aniž bys viděl třeba tařka deset let staré kartičky. Nebo pustil na střelnici někoho, kdo střílet nemůže. A pak klidně vlezeš někam, kde si nemáš ani jak zavolat pomoc, když se něco posere. Nejlépe ještě beze svědků. Tak co je pak masakr?

Policajti nebudou stavět a kontrolovat tam, kde nemají kontakt, ať už na data nebo na dispečink nebo jak se jim to jmenuje, kam se dokvákají vysílačkou.

Asi by to chtělo si uvědomit, že se některé věci radikálně změnily, s novým zákonem.
Konečně bude správce dělat to, na co tam je, totiž dohlížet na bezpečnost střelnice. A ne dělat lustrace, které jsou stejně jen alibismem.
Konečně mi může být u prdele, kdo tam přijde a čím bude střílet, pokud to bude v rámci provozního řádu.

Už se celá debata opakuje a neustále motá v kruhu, tentokrát v dalším vlákně.
Ilicz to tu napsal krásně - nebude vůbec žádné ZP, ale "jen" zbrojní oprávnění v CRZ.


pavelg píše:No právě, tady si frikulíni představují, že datové připojení je základní lidské právo. Není. Dokonce už tady zaznělo, že by se člověk ani neměl pohybovat nebo si kupovat něco v místech, kde není signál. To je celkem masakr.

Dokud jsou online metody doplňkem těch standardních, jsou přínosem. Jakmile někoho napadne zlikvidovat standardní metody, nezávislé na třetích stranách, je to průser.



pavelg
Příspěvky: 3125

Příspěvek#158 » čtv 18. dub 2024, 10:24

To se velmi pleteš.

Já mám povinnost ověřit, že osoba je oprávněná. A to provedu kartičkou OP a ZP a srovnáním s osobou přede mnou. Je to snadné a zaručené.
Na střelnici (oproti názoru LEXu) bych právě nechtěl, aby byli pouštěni samostatně lidi bez oprávnění/ZP. Bohužel LEX prosadil to, že tam mohou i lidi z ulice bez kontroly.

Nemám žádné obavy se pohybovat mimo dobrý signál mobilních operátorů. Ono i kdybych byl napaden, dojezdová doba policie je v hodinách a v případě střelby víme, že nechají lidi postřílet a čekají další hodiny na zásahovku.

Věci SE NEZMĚNILY samy od sebe, byly změněny lidmi a podle mě řada těch změn je k horšímu.

Kdykoliv se debata začne ubírat k podstatě, je zlikvidovaná.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 554
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#159 » čtv 18. dub 2024, 10:41

Kdykoliv se debata začne ubírat k podstatě, je zlikvidovaná.

Nemůžeš zlikvidovat něco, co není. Tahle debata umřela (rozuměj, "téma bylo vyčerpáno") někde v půlce druhé nebo třetí stránky, od té doby se tu jen mlátí prázdná sláma. ;)



milanvpg
Příspěvky: 101

Příspěvek#160 » čtv 18. dub 2024, 11:11

ilicz: Amen.
Podařilo se sehnat známého, kterého kontrolovali a měl u sebe jen fotku ZP. Prošlo to, trochu pokecali a prý, pokud je to jen “běžná” kontrola a dotyčný nositel není úplné pako a nedohaduje se, ze originál nosit nemusí, neřeší to jako přestupek. Ale samozřejmě, je to jediná zkušenost a nedá se na to spolehnout…



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#161 » čtv 18. dub 2024, 11:51

Piggy píše:Úplně přesně RZ není něco jako občanka, ale něco jako RČ (řetězec alfanumerických znaků), tedy unikátní identifikátor. Občanskému průkazu (fyzické kartičce) odpovídá tabulka RZ.


Ta plechova cedule je jako obcanka. Proto je usmevne, ze je treba nekdo ochoten platit statu za to, ze si na statni plech muze napsat nejake svoje znaky. Jakoby si je nemohl napsat o deset centimetru nad tu znacku zadara.

Chtel jsem tim jen rict, ze nekteri lide radostne hykaji, kdyz jim nekdo neco prikazuje a nejlepe jeste, kdyz z nich taha penize za neco, co ve finale ani neni jejich. Nerad bych, aby se to pak s tema appkama ubiralo stejnym smerem. Jako, ze spravu tech aplikaci dostane nejaka soukroma trafika a budeme platit treba rocni vypalne jako za CT, nebo CRo jen proto, ze vlastnime televizni prijimac. Umim si predstavit poplatek za telefon, protoze bys na nem mohl mit treba aplikaci pro ZP a cert vi, co jeste tam nekdo dalsiho prida.

U tech dokladu se plati za zhotoveni. Jenze az bude vetsina elektronicky, tak prijde nejakej vykuk s tim, ze vlastne ale nejaky lidi se o to starat museji a to neco stoji. Udrzba databazi, aktualizace aplikaci, bla bla bla. To je stovka sem, stovka tam,... halire delaji talire.

Ja vim, nebudu malovat certa.... ale mam takovou zkusenost, uz mi neni dvacet.



Piggy
Příspěvky: 1899

Příspěvek#162 » čtv 18. dub 2024, 13:20

Ta registrační značka na přání je něco jako změna jména. Taky se to pak zapíše do občanky a taky se za to platí.
Můžeš si to natisknout na vizitky, ale úředně to nebude směroplatné.



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#163 » čtv 18. dub 2024, 13:25

Svoje jmeno si na auto muzu nalepit kam chci a nemusim za to platit. Jestli to mam, nebo nemam v papirech, nikdo z lidi stejne nepozna a urednikovi je to wurst. Ale kazdeho vec, nekdo to nahazi do automatu, vysledek stejny.



expres
Příspěvky: 624

Příspěvek#164 » pát 19. dub 2024, 14:23

Jeste stoji za uvahu zda za 5 let bude nejaka plastova karta bernou minci. Natoz za 10 let pri tom jak digitalizace a obecne veci kolem IT zrychluji. Ja jen ze chcete zustat offline, ale vyvoj je presne opacny. Viz vcera clanek Portal obcana kde je udajne uz 600 "programu" na pouziti se statni komunikaci....

Diky ze to nekdo zkusil oskenovane. Uz v mobilu mam taky :)



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#165 » pát 19. dub 2024, 15:12

At to funguje jak chce, dulezite je, aby to nakonec vyhovovalo vsem. Vsichni platime stat ze svych dani, ne?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti