ZP a PZ v mobilu



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#121 » úte 16. dub 2024, 20:17

Není to problém toho příslušníka?
Taky sebou taháš všechna povolení?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#122 » úte 16. dub 2024, 20:28

Rejsek : Vidí legální držení zbraně v evidenci, do které má on line přístup. Takže výjimku ani povolení vidět nemusí. Bez té bys zbraň legálně registrovanou neměl. Pokud ti jde o náboje A1, to se dá řešit prostě následně.

Uživatelský avatar
Rejsek
Příspěvky: 29

Příspěvek#123 » úte 16. dub 2024, 20:42

A když on line registrace spadne, ověří jak? Narážím tady na postapokalyptické scénáře totálního výpadku a nemožnosti si online zjistit ZP a PZ... Zajímalo by mne, jestli teda chlapi nosej vytisklou i vyjímku A1 spolu se ZP a PZ.



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#124 » úte 16. dub 2024, 20:45

Není to můj problém. Pokud cajtovi nebo mě nefunguje chytrá krabička, nedopouštím se žádného přestupku.
Mimochodem, teď jsem po letech zase zkouknul Matrix. I v něm je chyba ...

Uživatelský avatar
Rejsek
Příspěvky: 29

Příspěvek#125 » úte 16. dub 2024, 20:48

A nebude to náhodou po zavedení digitálního ZP a PZ také tak? Nefunguje vám to? Tak to je ale váš problém...



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#126 » úte 16. dub 2024, 20:59

Na rovinu? Je mi to docela jedno.
V Matrixu žijeme čím dál tím víc (digitalizace státní správy). Že je to zneužitelné asi nikdo nepochybuje. Že se to může rozbít taky asi ne.
Třeba přijde nějaký Neo a zachrání nás.



expres
Příspěvky: 624

Příspěvek#127 » úte 16. dub 2024, 22:42

Chci zustat v metrixu a pockam na dalsi pridavne patche :)
No v pripade vypadku, kdy pcr to bude vedet se projedu na stanici, kde seckam na nahozeni..Nebo jiny druh overeni. Bez tak bude existovat nejaka offline verze. Treba jen na ZP, kdy vas overi a pak zapise cislo zbrane na pozdejsi kontrolu.
V posapu bude nejaka karticka putna uplne vsem..
Je tady i vlakno na kontrolu zbrane pri namatkove kontrole od pcr. Vetsi cast to hlasi sama. Osobne si myslim ze me driv trefi blesk.
Posledni kde to muze vadit tak u nakupu. Kodrcat se pres cz a pak trefit vypadek = necham si udelat vypis na dlouhe cesty? Hadam... Pri NO stejne cloveka ceka dost casu s pcr. Vypadek je burt.



expres
Příspěvky: 624

Příspěvek#128 » úte 16. dub 2024, 23:01

Snad nevadi kdyz to napisu sem, castecne to k tematu je. Dnes clanky o ff a zaujala me informace ze doktor po prihlaseni a nalustrovani si me karty(netusim kde co) uvidi hned na prvni strane ze jsem drzitel ZP. Asi jako crz u obchodnika o tom ze ma hlasit podezrele lidi.

Taky moznost overeni pro kontrolu pcr volanim na 112, spital? ;D
Kdo chce, hleda moznosti. Kdo nechce, hleda duvody.

Ale neni nic proti nicemu ty oskenovane doklady vyzkouset pri dotazu od pcr. Kdyz nic, dam kartu. Piste zkusenosti.



Carloss
Příspěvky: 2974

Příspěvek#129 » úte 16. dub 2024, 23:18

expres píše:Chci zustat v metrixu a pockam na dalsi pridavne patche :)
No v pripade vypadku, kdy pcr to bude vedet se projedu na stanici, kde seckam na nahozeni..Nebo jiny druh overeni. Bez tak bude existovat nejaka offline verze. Treba jen na ZP, kdy vas overi a pak zapise cislo zbrane na pozdejsi kontrolu.
V posapu bude nejaka karticka putna uplne vsem..
Je tady i vlakno na kontrolu zbrane pri namatkove kontrole od pcr. Vetsi cast to hlasi sama. Osobne si myslim ze me driv trefi blesk.
Posledni kde to muze vadit tak u nakupu. Kodrcat se pres cz a pak trefit vypadek = necham si udelat vypis na dlouhe cesty? Hadam... Pri NO stejne cloveka ceka dost casu s pcr. Vypadek je burt.

Mít normální pevný fyzický doklad neznamená nebýt v "merixu". Dělat si nějaký výpis... to můžu doma v malování. Průkaz s ochrannými prvky tak jednoduchý zase není. Podotýkám, že "mít" neznamená nutně nosit pořád u sebe. Ale na funčnost systémů bych bezvýhradně nespoléhal a ten doklad byc si s sebou na jakýkoli nákup raději bral.



monk
Příspěvky: 186

Příspěvek#130 » stř 17. dub 2024, 06:04

Tak policie stejně kontroluje ze doklady jsou platné a to elektronicky. Jen mezi nama si verime ze předloženy doklad je platný. Nevidim rozdil mezi overenym vypisem z regitru a plastovou kartickou (jen to ze overeny vypis ti udelaji kdekoliv na CP a karticnu jen na oszbm.



Carloss
Příspěvky: 2974

Příspěvek#131 » stř 17. dub 2024, 06:08

Jak je ověřený? Že je na něm razítko? Takovejch razítek napatlá lump za hodinu kýbl. Papír je papír. Nic to nevydrží, vyrobit to zvládne osmiletý dítě. Ty průkazy maj přecijen něco dosebe. Ochranné prvky, složitější výroba, to doma na inku nedáš, odolnost mnoho let...
OP se neruší, ŘP se neruší, jen se upravují pravidla pro jejich nošení. Proč by to se ZP mělo být jinak... to mi fakt hlava nebere.



monk
Příspěvky: 186

Příspěvek#132 » stř 17. dub 2024, 06:12

ale stále věříš ze je platný. To ze pozbyl platnosti nezjistíš na něm(kromě datumu platnosti),ale kdyz v prubehu platnosti a o nej clovek prijde, ale nevrati tak mu veris ze doklad je platny a pritom neni.



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#133 » stř 17. dub 2024, 06:45

Ty máš nějakou potřebu vědět přesně v tu sekundu, kdy úředník provede úkon, že ZP neplatí? Proč?
Jestli úředník bude chtít, ZP zadrží, a pak ho vůbec neuvidíš a nemusíš nic řešit. Jestli nezadrží, ty vidíš platný a jsi v pohodě.
Na jedné straně se tady mává požadavkem na online na sekundy a na druhé straně velká benevolence k tomu, zda to bude vůbec fungovat.

A hlavně - neřešil bych policajty, ti ať si to zjišťují třeba z kávové sedliny, já především řeším interakce mezi držiteli ZP, a tam je dnešní kartička v podstatě nenahraditelná a dost mě mrzí, jak LEX a většina nadšenců tady bojuje za jejich zrušení.



monk
Příspěvky: 186

Příspěvek#134 » stř 17. dub 2024, 07:01

A jak ti urednik zadrzi "ztraceny ZP", clovek te pak ojebe stejne jako, kdyz si udela falzum vypisu. Ale ta moznost si udelat fyzicky vypis tu stale bude, jen to nebude karticka, ktera se musi nechat tisknou v tiskarne cenin a laminovat na oszbm.



pavelg
Příspěvky: 3124

Příspěvek#135 » stř 17. dub 2024, 07:19

asi jako občanku nebo řidičák

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti