Počet přepravovaných zbraní



Majkl1
Příspěvky: 30

Příspěvek#1 » sob 6. dub 2024, 09:33

Hledal jsem hledal, ale asi málo. Je nějaké omezení, kolik mohu přepravovat v autě zbraní? Mám zbroják kat. E, takže nosit mohu max. 2 zbraně, ale jak je to s přepravou třeba na střelnici. Mohu si vzít do auta třeba celý arzenál, pokud splním přepravu v uzavřeném obalu a budu mít vše neustále pod dohledem?



milanvpg
Příspěvky: 101

Příspěvek#2 » sob 6. dub 2024, 09:44




Majkl1
Příspěvky: 30

Příspěvek#3 » sob 6. dub 2024, 09:53

Myslel jsem hledání v zákoně :-)
Díky

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 203

Příspěvek#4 » sob 6. dub 2024, 10:50

S ohledem na to že přeprava vybitých zbraní v uzavřeném obalu se chápe jako držení:

119/2002
§ 2
(2) Pro účely tohoto zákona se rozumí

a) držením zbraně nebo střeliva mít

1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,

2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,


Bych si dovolil tvrdit že žádné omezení není. Alespoň tak jsem to do teď chápal.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 614

Příspěvek#5 » sob 6. dub 2024, 12:19

Majkl1 píše:Je nějaké omezení, kolik mohu přepravovat v autě zbraní?

NE. Pro běžného uživatele žádné omezení není, pokud budou zbraně v režimu držení (viz post výše, bod 2).

Majkl1 píše:Mohu si vzít do auta třeba celý arzenál, pokud splním přepravu v uzavřeném obalu a budu mít vše neustále pod dohledem?

ANO. Ale opět viz bod 2 výše - zbraně musí být nejen v obalu, ale i nenabité! (Což je trošku problém u některých, především starších, myslivců, kteří jsou schopni šoupnout kulovnici do pouzdra i s náboji v zásobníku/schránce).

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 248

Příspěvek#6 » sob 6. dub 2024, 16:07

Taky si pamatuju, jak mi jako sice zákona dbalému, ale ne znalému (resp. člověk ví, co v něm je a neví, co v něm není) poprvé říkali policajti o kontrole zbraní a mě přišlo prostě divné, když jsem tam měl táhnout (myslím tehdy) pět kousků najednou, jestli mě jentak nezkoušejí a když to přinesu najednou, napaří mi přestupek :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: flowingCZ, hardhouse.trip a 6 hostů