Zbrojní průkaz od 20 let



skagerak
Příspěvky: 1007

Příspěvek#16 » stř 10. dub 2024, 15:26

@marinakus, jak jsem psal, kdyz je to tenhle kraj tak cekat cokoliv ...

Konkretne uz jsem tam s nima par veci resil* a zakony i vyjadreni/stanoviska mv jdou nekdy zcela mimo ne
Kdybych nemel tyhle zkusenosti tak bych to nepsal...

*Nakonec to dopadlo jak melo, ale byl to boj a nekdy se muselo "hnat nahoru"

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 554
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » čtv 11. dub 2024, 09:42

dan píše:Obavam se, ze definitivni odpoved ti da az tvoje OSZBM. Vubec bych se totiz nedivil, kdyby v tom nemeli sami uplne jasno a kazde k tomu pristupovalo jinak. Asi nas vsechny potesi, kdyz pak das vedet jak jsi dopadnul.


Jo, některé OSZBm si občas vykládají aplikaci zákona p"po svém", obvykel se to dá ale spravit konzultací s MVČR.

@cartmann
Zakon o zbranich definuje věkové limity pro vydání příslušných skupin zbrojního průkazu. Pro složení zkoušky odborné způsobilosti, pokud vím, limit stanoven není, fakticky jsi omezen pouze roční platností potvrzení o absolvování ZoZ.
Pokud ti na nějakém OSZBM odmítnou přijmout přihlášku ke zkoušce, nebo ji zamítnou, nechej si k tomu napsat oficiální odůvodnění na základě čeho tvou přihlášku zamítli.

David Klementa, LEX.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#18 » čtv 11. dub 2024, 09:52

ilicz : Naprosto s Tebou souhlasím. A měl jsem kdysi na mysli jiného Davida.



cartmann
Příspěvky: 18

Příspěvek#19 » čtv 11. dub 2024, 10:16

@ilicz
To bylo pred 26 lety. Prihlasku mi vzali s tim, ze me pozvou az po 21.
Ale v Lbc si tenkrat vic veci vykladali po svem. Treba nakupko, ze plati mesic, kdyz ho nevyuziji at ho prinesu zpet.
Kdyz jsem se ptal, kde je to v zakone, ze to plati po dobu zbrojaku (tenkrat), tam mi rekli, ze to po nich chce nacelnik, a kdyz to neprinesu, ze se nic nestane :-)
Ale to je minulost, v dnesni dobe nase oddeleni OSZBM funguje v pohode i kazdy rok nam PF posilaji.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 554
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » čtv 11. dub 2024, 11:39

@cartmann sorry, špatně jsem adresoval odpověď :lol: mělo to jít na originálního tazatele @Ondrej_pavlu

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1157

Příspěvek#21 » pát 12. dub 2024, 22:13

Zhodou okolnosti dnes skusenost na tuto temu (dolupopisany navrh mi bol podany bez toho aby som stihol polozit akukolvek otazku ohladne optimalneho riesenia).

Situacia:
... navsteva OZBM, prepis zbrane a nejaka dalsia agenda, potom som sa este zakecal ohladne strelnice - na zaver som sa pytal ako maju terminy skusok, mlady bude mat v lete 20 a uz dlhsiu dobu sa bavime ze by bol nacase zbrojak - aspon B, s tym ze Ecko dorobi neskor ...

Otazka na termin narodenin, pohlad do PC a nasledne navrhnuty planovany termin skusky par tyzdnov po jeho 20ke s tym ze:
- spravi BE skusku
- poziada o vydanie B
- po roku (v intervale po jeho dovrseni 21 rokov a pred ukoncenim platnosti skusky) poziada (s novou lekarskou prehliadkou) o rozsirenie o Ecko

Ja mam proste OZBM v CB rad :).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#22 » sob 13. dub 2024, 06:37

MM : Přesně takto by to mělo vypadat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti