Adresa na Posudku o zdravotní způsobilosti



jaros001
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » čtv 18. dub 2024, 19:33

Ahoj, myslíte, že bude PČR stačit na Posudku o zdravotní způsobilosti adresa skutečného pobytu, nebo chtějí mít na formuláři adresu trvalého pobytu podle OP? Podle mě je hlavní, aby na posudku souhlasilo jméno a datum narození, nicméně v minulosti snad bylo dáno, že na Posudku musí být adresa trvalého bydliště. Děkuji za odpovědi.



kolp
Příspěvky: 101

Příspěvek#2 » čtv 18. dub 2024, 20:36

No jelikoz se na vsechny formulare ke zbranim pise trvale bydliste, tak predpokladam, ze na posudek od doktora taky. Ale muzu se plest…



skagerak
Příspěvky: 1007

Příspěvek#3 » pát 19. dub 2024, 08:32

Kdyz mivam v ruce prihlasky na zkousky tak obcas se to lisi...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#4 » pát 19. dub 2024, 09:07

skagerak : Jak to poznáš podle přihlášky?



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#5 » pát 19. dub 2024, 09:26

ZoZ:
Pro účely tohoto zákona se rozumí ... místem pobytu adresa trvalého pobytu občana České republiky


Zákon o evidenci obyvatel
Místem trvalého pobytu se rozumí adresa pobytu občana v České republice, která je vedena v základním registru obyvatel ...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#6 » pát 19. dub 2024, 09:55

Já nevím, ale já adresu skutečného pobytu měním i několikrát za den, takže bych tam asi psal adresu trvalého pobytu.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#7 » pát 19. dub 2024, 12:34

No hoši občas mi to připadá jako v mateřské školce pro postižené děti... Adresa trvalého pobytu je adresa trvalého pobytu, přechodný pobyt je něco úplně jiného. Psát do trvalého pobytu, přechodný nebo skutečný pobyt, který je jiný než trvalý může jen absolutní blbec. Sorry, a za chování v rozporu s pravidly fóra (za urážky) si dávám BANán do pondělí. Sorry jako.



cipis
Příspěvky: 2135

Příspěvek#8 » pát 19. dub 2024, 12:48

Nebuď na sebe tak přísný :)

Já si třeba myslím, že na zdravku ani žádná adresa být nemusí.
Doktor potvrzuje zdravotní stav, ne kde bydlím. A identifikace pacienta dle rodného čísla je naprosto dostačující.



jaros001
Příspěvky: 4

Příspěvek#9 » pát 19. dub 2024, 13:04

Mně jde o to, že na Posudku je napsáno, že se jedná o místo pobytu a není tam nic napsáno o trvalém bydlišti. Můj lékař má u mě ve zdravotní kartě napsáno, kde ve skutečnosti bydlím (tedy nikoliv místo trvalého bydliště dle OP) a tuto adresu mi napsal i do Posudku o zdravotní způsobilosti. Každopádně pokud se bere podle ZoZ místem pobytu trvalé bydliště, tak budu muset za lékařem skočit, ať mi udělá Posudek s adresou trvalého bydliště.



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#10 » pát 19. dub 2024, 13:55

Pokud vím, tak formulář pro zdravotní způsobilost předepsaný není.

Uživatelský avatar
Rick
Příspěvky: 63

Příspěvek#11 » pát 19. dub 2024, 14:25

Pánové, zapomínáte že existují i jiné zákony než ZoZ, a jiné předpisy upravující různé aspekty našich životů.

Dávám sem můj názor, jak to vidím já. Upozorňuju že nejsem právník a tohle není právní rada. Jsem jen týpek co má v některých legislativních aspektech nadstandardní přehled, ale není to zárukou správnosti.
-


Identifikace osoby je sice jasná, jak říká cipis, ale je to pořád formální vada na oficiálním dokumentu. Pokud to na OSZBM prostě odevzdáš, tak s tím možná úředník problém mít nebude a prostě to uzná, protože je to opravdu formalita, nebo bude chtít nějaké čestné prohlášení nebo něco. Ale správně to, dle zákona, není. I když fakticky a prakticky je to jedno.

Místo obvyklého pobytu = kde reálně bydlíš. Taky kontaktní adresa.
Místo trvalého bydliště = pobyt dle evidence obyvatel. Taky místo pobytu pro občany ČR dle ZoZ. Místo obvyklého a trvalého pobytu by mělo být stejné, s výjimkou dočasně jiného obvyklého pobytu, ale často tomu tak není. Lidi v tom mají bordel, a pak jich to kousne při volbách nebo třeba tady nebo při jiným problému.


Na základě čeho tvrdím že to není v pořádku?

Zákon č. 373/2011 Sb.Zákon o specifických zdravotních službách
§ 43
(3) Lékařský posudek musí mít náležitosti stanovené právním předpisem upravujícím zdravotnickou dokumentaci a podle účelu jeho vydání též náležitosti stanovené prováděcím právním předpisem podle § 52, 60 nebo 65, popřípadě jinými právními předpisy.


Právní předpis upravující zdravotnickou dokumentaci je Vyhláška č. 98/2012 Sb., o zdravotnické dokumentaci, ve znění pozdějších předpisů. A tato vyhláška říká

5. LÉKAŘSKÝ POSUDEK (dle Vyhlášky č. 98/2012 Sb., o zdravotnické dokumentac)

Lékařský posudek obsahuje vždy:
a) identifikační údaje
1. posuzované osoby v rozsahu jméno, popřípadě jména, příjmení, datum narození, adresa místa trvalého pobytu posuzované osoby, popřípadě místo pobytu na území České republiky, jde-li o cizince,
2. poskytovatele, který lékařský posudek vydal, a to jméno, popřípadě jména, příjmení poskytovatele v případě fyzické osoby, obchodní firma nebo název poskytovatele v případě právnické osoby, adresa místa poskytování zdravotních služeb, identifikační číslo osoby, bylo-li přiděleno,
3. posuzujícího lékaře, a to jméno, popřípadě jména, příjmení a podpis lékaře,
4. pořadové číslo nebo jiné evidenční označení posudku,
b) účel vydání posudku,
c) posudkový závěr,
d) poučení o možnosti podat návrh na přezkoumání a o možnosti vzdání se práva na přezkoumání,
e) datum vydání posudku,
f) datum ukončení platnosti posudku, pokud je třeba na základě zjištěného zdravotního stavu nebo zdravotní způsobilosti omezit jeho platnost, nebo pokud tak stanoví jiný právní předpis.



Takže za mě pokud posudek neobsahuje adresu trvalého bydliště, ale pouze adresu kontaktní, tak nesplňuje zákonem stanovené podmínky které ale má znát lékař co ho vystavuje. Otázka je, jestli to zná policista.... Správně to ale není, lékař vystavil dokument s chybou, to je na prostou reklamaci u toho kdo to vystavil s tím, že se to policistům nebude bez správné adresy líbit. Oprava za 30 sekund. Osobně bych tam zašel, slušně, ať to opraví. Nemyslím si, že tato formální vada nutně zneplatní posudek (o tom by musel rozhodnout soud), ale prostě to správně není a nedivil bych se, kdyby to policisté nevzali... A doporučuju si vyřešit, aby bylo místo obvyklého pobytu totožné s místem trvalého bydliště. (a možná se mýlím a jsou tam ještě jiné předpisy a výjimky co neznám, kdo ví, berte mě s rezervou)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jenikw a 4 hosti