Praktik nechce vydat posudek o zdravotní způsobilosti

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3026

Příspěvek#16 » stř 8. kvě 2024, 16:56

:?: Stovky lidí na foru a nikdo z okolí Přerov kdo má praktika zbraňově nezaujaty? Kdo by doporučil?



JirkaCV
Příspěvky: 1643

Příspěvek#17 » stř 8. kvě 2024, 17:19

DVII: Do dávkování se doktorům nekecá :) Jsou dost hákliví na to, když si člověk sám určí diagnózu.
S Leroxem (Euthyroxem) mám bohaté zkušenosti. Výše uvedené příznaky se mohou objevit pouze v případě předávkování nebo příliš rychlém zvyšování dávkování (předávkování hormonem). To se určuje nikoliv podle pocitů, ale podle výsledků laborky. Jestli má TH v normě, dávkováním to nebude.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 881

Příspěvek#18 » stř 8. kvě 2024, 18:43

K původnímu dotazu: s doktorem bych se vůbec nebavil o účelu, to není jeho starost. Když už by se doktor zajímal, informoval bych ho, že potřebuju ZP k výkonu zaměstnání. Ale obecně bych to neřešil.
V tomto okamžiku je asi na místě zvolit jiného doktora, protože diskuse o jejích kompetencích asi nebude dobrý scénář.



Piggy
Příspěvky: 1910

Příspěvek#19 » stř 8. kvě 2024, 18:53

To ne dobrý nápad: posudek pro ZP D má vydat poskytovatel pracovnělékařských služeb ("závodní lékař").



JirkaCV
Příspěvky: 1643

Příspěvek#20 » stř 8. kvě 2024, 19:03

Lékaři jsou lidi stejně jako my. Bez ohledu na výši IQ podléhají tlaku svojí sociální bubliny.
Mají nějaký názor na svět a snaží se ho prosadit. Ti lepší budou dělat jenom svojí práci, ti horší do ní projektovat svůj názor.
Je to jako práce soudce. Vaše jednání se mi vůbec nelíbí, ale nenašel jsem žádný zákonný důvod vás potrestat.



Carloss
Příspěvky: 2991

Příspěvek#21 » stř 8. kvě 2024, 19:15

Piggy píše:To ne dobrý nápad: posudek pro ZP D má vydat poskytovatel pracovnělékařských služeb ("závodní lékař").

Asi ani ne. Já Déčko mám a potvrzuje mi ho normálně obvoďák. Mj. nejspíš proto, že Déčko v práci nepoužívám. Jen ho udržuju.



risa2000
Příspěvky: 853

Příspěvek#22 » stř 8. kvě 2024, 19:37

CzechJoker: začít u nového praktika tím, že mu budu lhát, fakt není dobrá rada.



JirkaCV
Příspěvky: 1643

Příspěvek#23 » stř 8. kvě 2024, 19:44

Carloss: PČR by posudek měla odmítnout. To, že to neudělá, je jiná věc. Mě by například musela potvrdit soukromá pracovní doktorka, která se o nás stará. Naštěstí máme dobré vztahy, ale asi by chvíli přemýšlela, co s tím.



cipis
Příspěvky: 2146

Příspěvek#24 » stř 8. kvě 2024, 19:45

U osvc zadny pracovni doktor neni, supluje ho praktik.



JirkaCV
Příspěvky: 1643

Příspěvek#25 » stř 8. kvě 2024, 19:48

119/2002
OSVČ nemůže provádět samostatně výkon povolání, musí být pod právnickou osobou, která má licenci. Je to haluz, která zmizí s novelou.



nktrjsk
Příspěvky: 12

Příspěvek#26 » stř 8. kvě 2024, 19:51

Piggy píše:To ne dobrý nápad: posudek pro ZP D má vydat poskytovatel pracovnělékařských služeb ("závodní lékař").


Znamená to, že pokud bych chtěla víc skupin + D, tak musím mít dva posudky? To se mi úplně nezdá. Není to jen pro to, když se dělá jenom D?



JirkaCV
Příspěvky: 1643

Příspěvek#27 » stř 8. kvě 2024, 19:58

U D+ by měl stačit pracovní. Bez ohledu na zbytek. Zkoumá to samý jako obvoďák plus něco navíc.
EDIT: Řešení?
Naposledy upravil(a) JirkaCV dne stř 8. kvě 2024, 20:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 881

Příspěvek#28 » stř 8. kvě 2024, 19:59

2 risa2k: taky z toho nejsem nadšený, věř mi. Já tyhle problémy neměl, řekl jsem, že potřebuju posudek na ZP, doktorka mě proklepla a šel jsem. Žádná projekce vlastních předsudků neproběhla. Déčko možná není nejlepší nápad, ale v Přerově by nemělo nikoho překvapit. Stejně tak může uvést sport, lov... A nebo nebude s doktorkou / doktorem diskutovat. A ideálně si najde normálního doktora, což by bylo fajn i tady přes někoho místního.
Naposledy upravil(a) CzechJoker dne stř 8. kvě 2024, 20:02, celkem upraveno 1 x.



Carloss
Příspěvky: 2991

Příspěvek#29 » stř 8. kvě 2024, 20:00

JirkaCV píše:Carloss: PČR by posudek měla odmítnout. To, že to neudělá, je jiná věc. Mě by například musela potvrdit soukromá pracovní doktorka, která se o nás stará. Naštěstí máme dobré vztahy, ale asi by chvíli přemýšlela, co s tím.

A to je uvedeno kde?? Zdravotní způsobilost je, pokud vím, totožná. Není důvod dělat tutéž zdravotní prohlídku dvakrát. A jaký by byl postup, kdyby každy vydal posudek s rozdílným výsledkem? To je čím dál větší nesmysl. A to se ještě nebavíme o tom, že závodní nemusí nutně mít veškeré informace o mém zdravotním stavu. A kdyby mě oba poslali na psychotesty,l to si pak jako zaplatím dvakrát? Koukám, že čím víc se v tomhle Tvém tvrzení vrtám, tím víc nalézám, jaký by to byl nesmysl. Co navíc ve vztahu k ZP zkoumá závodní??? NIC!



cipis
Příspěvky: 2146

Příspěvek#30 » stř 8. kvě 2024, 20:01

Pracovni uz nedelaji vubec nic. Na prohlidku jdes s vypisem karty praktika, mas tam asi 20 minut rozhovor, a tim to konci. Diky bohu tohle bude zruseno, tady tahle saskarna.
Stejne, kdo chce treba vstupku do kolejiste, tak jde na spesl prohlidky. Tady ty "pracovni" byly uz jen formalita co 5/6 let ...
Naposledy upravil(a) cipis dne stř 8. kvě 2024, 20:03, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů