Zákazová samolepka "přeškrtnutá pistole"

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#91 » stř 13. bře 2019, 13:12

Sedmej píše:Int1m1thy: Já se trochu divil, že po té akci v nemocnici někdo nepřišel s tím, že by se striktně rozšířil zákaz, kam se dá nosit.
A právě proto je dobré dostatečně rozebrat co předcházelo tomu, k čemu došlo viz příslušné vlákno. Z toho se dozvíme, že takový zákaz by nic neřešil, protože by ho nerespektoval rozrušený člověk který se právě dozvěděl svojí diagnózu. My to víme, je potřeba aby se to dozvěděli i ti, kteří o zbraních, procesu získání ZP a zákonech s tím spojených nic nevědí.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#92 » pon 18. bře 2019, 18:00

Panove, takze jedna poznamka, byl jsem dneska v tescu a ano, byla tam nalepka preskrtnute pistole. Teda mimojinych. A mezi temi jinymi tam byl i preskrtnuty fotak.
A ted mi reknete, to do toho tesca nesmim jit ani s mobilem, protoze na nem mam fotak? Nebo se to vztahuje na klasicke fotaky? A stejnou logikou nesmim dovnitre jen s pistoli, ale s revolverem nebo puskou muzu?

Nebo ten fotak vyjadruje zakaz foceni? A v tom pripade analogicky preskrtnuta pistole znaci zakaz strelby?

Vcil dumejte.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#93 » pon 18. bře 2019, 18:30

@kk: Jako útěcha nebo dnes populární "boj proti systému" dobrý, ale asi všichni víme, že to znamená zákaz vnášení zbraní.
Detailně je to posáno v návštěvních (domovních) řádech.

Příklad: https://www.docmercury.cz/files/mercurycentrum/uploads/files/centrum/domovni-rad.pdf

https://novy-smichov.klepierre.cz/Visitors-guidelines

Dojde k porušení jejich řádu, pokud budeš tedy odhalen, a budeš vyveden, zaplatíš případnou pokutu. To je tak všechno.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#94 » pon 18. bře 2019, 18:36

To je dobrý vtip - zákaz vnášení zbraní někam kde se různé zbraně (v podstatě jen s výjimkou palných) ve velkým prodávají. Namátkou: oddělení sportu - bejsbolky a další tyče, hole atd, domácí potřeby - nože všech velikostí, železářství - velké klíče, páčidla, dláta ... :lol:



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#95 » pon 18. bře 2019, 18:38

Nezklamals :)



zbynek.ruzicka
Příspěvky: 31

Příspěvek#96 » pon 18. bře 2019, 18:39

Citace: "Dojde k porušení jejich řádu, pokud budeš tedy odhalen, a budeš vyveden, zaplatíš případnou pokutu."
Dotaz: Na základě jakého právně závazného předpisu zaplatím pokutu ?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#97 » pon 18. bře 2019, 19:07

Rumburak18: To jsem rád :D, kdes přišel na tu pokutu? Odhalen, vyveden ještě dejme tomu, ale pokutován? Za komančů mohl pokuty rozdávat kdejaký hejhula - od správců národních parků, přes OSOŽ a Mysliveckou Stráž až pomalu po vrátnýho ve fabrice, jak je to dnes?



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#98 » pon 18. bře 2019, 19:08

@jezek: Některé návštěvní řády obsahují i pokutu (viz ten první odkaz) , některé ne, já si to nevymyslel :)

@zbynek: zajímavá otázka, asi by to bylo na stanovisko MVČR, protože například v jednom případě (Pražský Hrad), jsem nalezl toto:
Návštěvní řád Pražského hradu není součástí žádného právního přepisu zveřejněného ve Sbírce zákonů České republiky. Z této skutečnosti ovšem nevyplývá, že návštěvníci Pražského hradu nejsou povinni jej dodržovat a že příslušníci Policie České republiky nejsou oprávněni na jeho dodržování dohlížet.

Pražský hrad, sportovní stadiony a jiná místa konání "sportovních, kulturních a jiných společenských akcí" anebo "místa určená k rekreaci nebo turistice" mají navíc ještě toto specifikum, ale vyžaduje to už opravdu nejaký důvod, například veřejné pohoršení, nebo důvodnou obavu někoho o své zdraví například:
Porušení návštěvního řádu může být kvalifikováno jako přestupek proti veřejnému pořádku podle ustanovení § 47 odst. 1 písm. f) zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích. K naplnění skutkové podstaty přestupku ovšem nepostačuje pouhé naplnění jejích formálních znaků, nezbytnou podmínkou je zároveň společenská škodlivost konkrétního jednání.

To ale není případ obchodních center, nebo je? Pro někoho je OC opravdu místem k rekreaci :D Zde záleží, zda obchodní centra do této kategorie náleží, nebo nikoli, a to opravdu nevím.
Naposledy upravil(a) rumburak18 dne pon 18. bře 2019, 19:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#99 » pon 18. bře 2019, 19:13

Víš jak to chodí. I do městský vyhlášky si obec může napsat de facto cokoli, až soud (a někdy až ústavní) jí to hodí na hlavu. By mě zajímalo, jak je to dle práva, nakolik hrozí vymahatelnost takové pokuty. (Třeba pokuta revizorovi v HD je vymahatelná exekutorem, soudem. Tak jak je na tom tohle.)

Ty dvě ukázky jsou dosti specifické případy a značně odlišné od prostého OC.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#100 » pon 18. bře 2019, 19:21

Moc bych nespoléhal, že návštěvní řády jsou jen tak pro legraci. V OC jste na soukromém pozemku, a pokud se někdo bude vaším chováním cítit být krácen na svých právech, určitě bude mít možnost, jak dojít k nápravě. jinak by například na stadionech PČR nepoužívali zcela bežně k prosazování návštěvního řádu.

Nejlepší holt bude nosit opatrně, a když bude člověk odhalen, tak si odpustit disputaci s právně (i jinak) nedostatečně vzdělanou sekuritkou (tříciferné telefonní číslo ale umějí), slušně se omluvit a odejít.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#101 » pon 18. bře 2019, 19:27

Na stadionech nejde ani tak o návštěvní řád, jako o veřejný pořádek (a je tam zákonný zákaz).
Na druhou stranu "běžné" použití policie je chyba, základní pořádek by měl zajistit pořadatel na komerční bázi.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#102 » pon 18. bře 2019, 19:32

To by lidi tu "komerční bázi" museli poslouchat.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#103 » pon 18. bře 2019, 19:33

To ses právě dotkl dalšího nešvaru -zajišťování soukromé akce za peníze nás všech (který ovšem vychází ze státní politiky - "Chléb a hry")
Čímž nikterak nezpochybňuji pravdivost poslední věty, s přípodotkem, že kdo není přistižen, tomu nebude ustřižen a když už je odhalen je rozhodně lepší se rychle a potichu klidit.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#104 » pon 18. bře 2019, 19:35

No hurá, na závěr předpokládám, že už tedy víme, co samolepka s pistolkou znamená :) Že to není zákaz pojídání nebo olizování pistolí, zákaz mačkání spouště pistolí, zákaz venčení pistolí, ale prostě zákaz vnášení palných střelných zbraní.



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#105 » pon 18. bře 2019, 20:09

Pokud tuto samolepku někde na vchodu vidím, má pro mě pouze ten význam, že se v návštěvním řádu lze dočíst přesněji, co má majitel/provozovatel na mysli. Zda vnášení, či použití. A zda se jedná o zbraně jen krátké palné, či i mačety, nože a raketomety.
Zajímá-li mě to, řád si přečtu.
... zatím mě to nikdy nezajímalo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: PavelKTM a 19 hostů