Zákazová samolepka "přeškrtnutá pistole"

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#61 » stř 27. úno 2013, 09:27

petr236 píše:vyhláška 112/2002 sb byla zrušena navíc se týká vojáků z povolání ...

aha, myslíš tyhle vojáky? http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q= ... 5579,d.d2k

a já trouba si myslel že jde o zákon o zbraních střelivu.

Add zjebung od zaměstnavatele: pokud by zaměstnavatel do pracovního řádu zakotvil, že zbraně na pracovišti jsou hrubým porušením pracovních povinností, mohl by přikročit k okamžitému ukončení pracovního poměru.

Pokud je zakotven zákaz - a není s souškou o hrubém porušení, zcela jistě to lze řešit vytýkacím dopisem. Pokud by tě nachytal v půlroce od předání vytýkacího dopisu opakovaně - lze ukončit pracovní poměr okamžitě.

Vždy ale bude záležet na konkrétním zaměstnavateli/šéfovi



petr236
Příspěvky: 6

Příspěvek#62 » stř 27. úno 2013, 13:48

miril jsem tam jestli by drzeni zbrane bez povoleni vlastnika objektu bylo prestupkem na useku zbrani a streliva apod. to je ta otazka to jsem prave nikde na forech nenasel jestli to nejaky prestupek je ci jen max poruseni na poli obcanskopravnim

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#63 » stř 27. úno 2013, 14:12

byl by to občanskoprávní spor, krom případů, které jsou vymezený v 112/2002 sb. §60 a §76.
Myslím, že na střelectví k tomu dával stanovisko SW Fox.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#64 » stř 27. úno 2013, 23:33

Presne tak, B je spravne.



petr236
Příspěvky: 6

Příspěvek#65 » čtv 28. úno 2013, 18:38

takze pouze obcansko pravni spor a "nemilost" zamestnavatele

diky



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#66 » čtv 28. úno 2013, 19:39

a nasereš tím spoustu střelců, jestli kvůli tobě zakážou pistole i vnášet s poznámkou, že jeden šílenec ji pak nechal ležet v šuplíku :)

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#67 » úte 12. bře 2019, 21:23

Z vlákna Vinohradské nemocnice mě jeden kolega odkázal do tohoto již značně vybledlého vlákna. Vlákno jsem pročetl a začal hledat ISO 7010. No, našel jsem třeba stránku na wikipedii a spoustu jiných, ale značku s přeškrtnutou pistolí nikde. Jaký kód má? Myslím tím jako že značka "zákaz jízdy v hořícím výtahu s trpaslíkem" je P020. Jaká kód má tedy značka zákaz vstupu se zbraní?
A ještě taková úvaha. Zákon o zbraních mi za splnění určitých podmínek umožňuje chodit se zbraní. Policajtovy služební zákon dokonce nařizuje chodit se zbraní (asi, ten zákon neznám). Pokud mi to nějaká značka zakazuje, proč to nezakazuje i policajtovy?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#68 » úte 12. bře 2019, 21:37

Myslím že to odkázání se týkalo tohohle místa:https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=57&t=5263&start=825

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#69 » úte 12. bře 2019, 22:36

Nene, to nebylo důrazně modré odkázání peggyho, ale předešlé WiralWintera.
Taky je otázka, kdo tu značku smí používat a jestli je její zneužití trestné tak, jako u dopravních značek. Vždyť jí na ty dveře mohl nalepit kdokoliv. Co kdyby si jich Stropnický s Holanem nakoupili plnej kufr a polepili jimi všechny vjezdy do Brna, bude z Brna bezzbraňová zóna?
Vím, že to už přeháním ad absurdum, ale když se něco takto přežene, pojme doslova, posune o řád a tak, objeví se nedostatky, nefunkčnost, rozdílné výklady a chyby.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#70 » úte 12. bře 2019, 22:42

Rick Grimes píše:Našel jsem třeba stránku na wikipedii a spoustu jiných, ale značku s přeškrtnutou pistolí nikde. Jaký kód má?
P001? Ta přece ponechává dost prostoru pro různé kreativní aplikace.
Rick Grimes píše:Zákon o zbraních mi za splnění určitých podmínek umožňuje chodit se zbraní. Policajtovy služební zákon dokonce nařizuje chodit se zbraní (asi, ten zákon neznám). Pokud mi to nějaká značka zakazuje, proč to nezakazuje i policajtovy?
Protože se na něj vztahuje výjimka?

Omlouvám se, ale takovéto úvahy už mi přijdou dětinské. Pokud někdo chce (ať už právem či svévolně) někam zakázat vstup se zbraní, pak je taková samolepka naprosto vhodná. Druhá věc je, zda budu takovému požadavku ochoten vyhovět, případně zda k tomu mohu být nějak donucen či postižen za neuposlechnutí.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#71 » úte 12. bře 2019, 23:19

Piggy píše:...P001? Ta přece ponechává dost prostoru pro různé kreativní aplikace...
Pak by ty ostatní už byly zbytečný, ne?
Piggy píše:...Protože se na něj vztahuje výjimka?...
A ta je ve služebním zákoně? Já ho neznám, proto se ptám. Možná to byl blbej příklad.
Piggy píše:...Omlouvám se, ale takovéto úvahy už mi přijdou dětinské...
Možná jo, děti mají neuvěřitelný argumentační schopnosti :D
Piggy píše:...Pokud někdo chce (ať už právem či svévolně) někam zakázat vstup se zbraní...
To v závorce je to důležitý
Piggy píše:...zda k tomu mohu být nějak donucen či postižen za neuposlechnutí...
A to je to nejdůležitější, ještě bych před to napsal odhalen.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#72 » stř 13. bře 2019, 07:36

Zajde se někdo podívat na dveře OC Flora, jestli tam ten znak ještě mají? :) Tam je v provozním řádu zákaz vnášení zbraní,ale díky našemu kolegovi (nejdete ve vlákně Kde nelze nosit zbraň), který jim napsal, je tam výjimka pro držitele sk. D a E, pokud nosí skrytě a samo četníky v uniformě...

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#73 » stř 13. bře 2019, 08:22

To je ovšem velmi dobrý počin člena fóra a rozumný postoj obchoďáku. Takhle chápu význam tabulky i já.
Nebylo by od věci zjistit jestli to takhle mají napsaný ještě někde a se seznamem a hrstkou rozumných argumentů to předložit dalším obchoďákům. I když zrovna teď tomu doba nepřeje.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#74 » stř 13. bře 2019, 08:48

Jo, teď to chce pár měsíců počkat než utichne poprask kolem Vinohrad...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#75 » stř 13. bře 2019, 09:19

Obvykle bývají na vchodech obchodních center mimo škrtnuté pistole i jiné samolepky, třeba škrtnutý pes, škrtnutá zmrzlina, apod. Takže je toto vše postaveno asi tak na stejnou úroveň nebezpečnosti a vážnosti, čili tak nějak jen zbožné přání. Pokud jde o psa a zmrzlinu, tak to je vidět a tam by mě ochranka asi požádala, abych šel ven, u zbraně, kterou nosím skrytě, nemá šanci nikdo nic vidět a je to v poho, jak se již psalo, jde o to, aby se viditelně nošenou zbraní neprudili a neděsili ostatní lidé...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů