praktická zkouska



mcdeamon
Příspěvky: 15

Příspěvek#1 » stř 22. úno 2012, 17:37

Zdravím. Nemohl byste mi někdo podrobněji vysvětlit průběh praktické zkoušky? Skládá se pouze z rozborky a sborky + střelba nebo jsou jestě nějaké požadavky? Dočet jsem se že komisař může chtít postup při přerušení střeby nebo závadě na zbrani a nevím o co jde. :(
Děkuji moc za odpovědi!



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#2 » stř 22. úno 2012, 17:46

to uz tu nekde je..... rozhlednete se....



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#3 » stř 22. úno 2012, 17:51

Jeste je soucasti tzv. nauka o zbranich. Coz vicemene znamena, ze komisar se muze ptat na co chce ;-) U nas mel treba zvidave otazky (krome tech ocekavanych), jestli se do malorazky 22LR smi pouzit kratke naboje, kde je na brokovnici napsana raze, nebo co znamena, kdyz hlaven a ram zbrane maji ruzne seriove cislo. Ale pokud vim, za tyhle neznalosti nikoho nevyhodil. prosel i clovek, co mu nacpal do malorazky naboje obracene ;)

V realu se to chce naucit pojmenovat jednotlive casti zbrani, vedet k cemu slouzi a tak - proste projit si tady cast Nauka o zbranich: http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/nauka-o-zbranich



mcdeamon
Příspěvky: 15

Příspěvek#4 » stř 22. úno 2012, 18:23

jo to už sem se učil. Mě jde o ty závady na zbraní a přerušení střelby například...Když se mě na to komisař zeptá abych věděl.
Jo a když si budu dělat Becko a Ecko tak budu střílet jen z pistole? Už tu nějakej článek o tom byl, ale nejak sem to nepochopil....dík

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#5 » stř 22. úno 2012, 18:47

Ano, to se tu uz probiralo nejmin tisickrat. Tak jeste jednou:
Na Ecko bys strilel jenom z pistole, ale jelikoz chces taky Becko, tak take z dlouhe malorazky a z brokovnice.
Logika je, ze je nepravdepodobne, ze bys nosil neco jineho nez kratkou. Ale sportovni strelbu muzes vykonavat z cehokoliv.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#6 » stř 22. úno 2012, 20:29

Jomekabi: muze a nemusi (komisar si vybere) - u B je nebo,u C je a. U nas se na ABE strilela jen kratka,manipulace vsechno.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#7 » stř 22. úno 2012, 21:24

U nás také všichni kdo nedělali C stříleli jenom z krátké.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#8 » stř 22. úno 2012, 21:53

Aha, tak to jsem nevedel. U nas oba zkusebni komisari (jeden je clenem klubu, druhy ne) to delaji tak, jak jsem popsal vyse. A co vim, tak nejen u nas.

Pro kazdeho adepta je asi nejlepsi, kdyz se zepta primo v miste, kde se kona zkouska. Nebo se pripravi na vsechny tri kategorie zbrani - pokud neco z toho nebude potrebovat, nic se nestane.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#9 » čtv 23. úno 2012, 20:41

Já jsem to také nečekal, připravoval jsem se na krátkou i dlouhou mimo brokovnice, protože tu mi bylo řečeno budou dělat jenom žadatelé o C. Takže všichni co měli i C dělali rozborku všeho a střelbu také ze všeho. My co jsme C nedělali jsme stříleli jenom z krátké a rozborku jen tak jak komisař chtěl.



Vsw
Příspěvky: 39

Příspěvek#10 » pát 24. úno 2012, 14:56

U mne (Brno) take vsichni B-ckari jen kratka, z dlouhe strileli jen myslivci - C. Rozborka taky jen ta kratka. Na priprave jsem delal vsechno, kratka, malorazka a brokovnice.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#11 » pát 24. úno 2012, 15:00

jomekabi: ono je to mozna docela nove, protoze komisar rikal, ze to je aktualni vyklad ministerstva, ze si komisar vybere.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » pát 24. úno 2012, 15:03

Já myslím, že je to diskuse o ničem. Buď si zájemce zkontaktuje svého komisaře a optá se, co ho čeká, nebo se prostě naučí na vše, co ho může potkat.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#13 » pát 24. úno 2012, 15:12

MarK: Jak to vlastne je s tim, ze komisar je/neni znamy dopredu (teda pokud neni jediny na okrese)? Me prislo, ze to bylo prekvapko i pro spravce strelnice.



Vsw
Příspěvky: 39

Příspěvek#14 » pát 24. úno 2012, 15:21

Pro JM kraj jsou na webu PCR vypsany terminy vcetne strelnice a jmenakomisare mesic predem.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » pát 24. úno 2012, 17:44

Já předpokládám, že když tě policie zve ke zkoušce, musí také vědět, který komisař tam bude (už proto, že musí přece vědět, jestli vůbec nějaký komisař má čas).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů