Materiály ke studiu



thomas888
Příspěvky: 13

Příspěvek#1 » úte 18. zář 2012, 13:51

Dobrý den, připravuji se ke zkouškám. Žádám o B+E. Molh by mi někdo doporučit nějaké materiály ke studiu, které se stačí naučit pro úspěšné složení testu?

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 556
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 18. zář 2012, 14:13

Ahoj
Zkus kliknout v záhlaví webu na link "zbrojní průkaz" - tam najdeš všechno potřebný

link je tady: http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/



thomas888
Příspěvky: 13

Příspěvek#3 » úte 18. zář 2012, 14:23

jo jo a chci se právě zeptat, jestli se na ten test mám učit jen čtením těch testových otázek nebo jestli je nějaký zdroj který mám přečíst a pak až jít na ty testové otázky. děkuji

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#4 » úte 18. zář 2012, 14:38

Mě s učením na zkoušky hodně pomohlo pročíst si zákony a legislativu na těchto stránkách. Teprve potom jsem se začal učit otázky. Bylo to potom o něco lehčí, protože už jsem aspoň tak nějak věděl, co která ta otázka znamená. Určitě je to lepší, než se jenom učit otázky na zpaměti. Hodně štěstí u zkoušek :-)

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 556
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » úte 18. zář 2012, 14:57

přečíst si zákon (aspoň dvakrát) je základ.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#6 » úte 18. zář 2012, 19:31

staci jednou :) ale bez jeho precteni to z tech otazek nepochopis a zbrojni zakon je jeden z mala, ktery se fakt hodi umet, protoze se jim musis docela prisne ridit.

Jinak ucit se vsechno co je na tech strankach. Nejen testove otazky. Je tam souhrn vseho co se kde poruznu u zkousek obevilo a je nutny vedet. Nebudou se ptat na vsechno, ale muzou se zeptat na cokoliv.



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#7 » sob 22. zář 2012, 17:14

Já osobně si zákon o zbraních čas od času pročtu i teď, abych si to oživil. Přece jen je docela přísný a musíme se jím řídit. Proto doporučuji si ho pročíst jednou za čas i po získání zbrojního průkazu. A zároveň se omlouvám, že jsem maličko OT :)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#8 » sob 22. zář 2012, 20:55

Není na škodu přečíst si jej občas i po úspěšném provedení zkoušek. U sebe jsem zjistil, že vše netýkajicí se bezprostředně zbraní jsem po obdržení ZP vytěsnil z paměti.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#9 » pát 28. zář 2012, 01:33

Ano, mate oba pravdu. Sam jsem byl v posledni dobe tazan zajemci o ZP na veci, ktere jsem davno zapomnel. :oops:



npc051
Příspěvky: 3

Příspěvek#10 » čtv 18. říj 2012, 09:07

dotaz, byl jsem si podat prihlasku ke zkousce odborne zpusobilosti a byla mi pracovnici PCR doporucena kniha s "novymi" testovymi otazkami a zaroven mi bylo sdeleno varovani, ze na nekterych webech mohou byt testovaci otazky zastarale (tusim rok 2009 byla zmena ?).
Predpokladam, ze testy zde jsou v poradku ;) , ale radsi se jeste ptam, pro jistotu.

A pak mam dalsi dotaz, je nejaky "figl" na hnusne otazky typu:

Za bezúhonného se podle zákona o zbraních nepovažuje ...(nikdy pro trest >12 , 10 let pro trest >2, 4 roky nedbalost a nevim co jeste vsecko tam je...

ruzne lhuty u zbrojnich pruvodnich listu ,obnovovani platnosti prukazu a provozu strelnice (neco 10 pracovnich dnu, neco pet pracovnich dnu, neco 20 dnu, neco 30 dnu, zbrojni prukazy na 5 let, ale Dcko na polovinu, proste maras...)

Veci tykajici se odebrani prukazu, vetsinou policie rozhoduje o odebrani, ale nekdy je prukaz zadrzen.. co v tom je za rozdil?

no a pak klasika, dvojak - dvojka - dvojce, trojak, brokovy trojak, trojacek, trojce... dalsi maras.

Suma sumarum, tohle dostat do hlavy je katastrofa a 2 spatne zodpovezene otazky jsou v testu u mych skupin konecna. Predpokladam, ze to byl zamer, jak co nejvic omezit pocet lidi, kteri si ZP udelaji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



VaclavB
Příspěvky: 18

Příspěvek#11 » čtv 18. říj 2012, 10:05

katastrofa to není - jenom to chce obětovat trochu času. Pročíst zákon, projet otázky, pročíst znovu zákon, vyselektovat ty špatně zodpovězené a najít správnou odpověď (popřemýšlet nad tím), znovu projet otázky... dát tomu čas (nejlíp více dní a vracet se k tomu s čerstvou hlavou) - to je to nejdůležitější. Po pár cyklech v tom lze najít systém. U naší zkoušky dali teorii všichni uchazeči. Myslím, že rozdíl od otázek tady na webu a zkouškou byl hlavně v tom, že u mojí zkoušky (A,B,E) nebyly otázky na komisaře.



tempest
Příspěvky: 167

Příspěvek#12 » čtv 18. říj 2012, 10:45

Když jsem se učil já, tak jsem měl těžiště naopak na testech. Každý den, každou volnou chvilku jsem si to párkrát udělal.. No dobře, víc jak párkrát.. a postupně jsem to dostal pod kůži. Potom se vystříbřily nějaký témata, co byly slabší (vývoz-dovoz a hlavně zkoušení) a na ty jsem se pak soustředil, abych to doladil. A u zkoušky nebyl problém..



npc051
Příspěvky: 3

Příspěvek#13 » čtv 18. říj 2012, 12:55

Dik za rady, problem bude s tou cistou hlavou asik :D .. zrovna jsem dojel kompletni sadu testovacich otazek a mam to jen za 96.3%, coz je pro me na hranici neuspechu.
A to se to ucim uz asi 3 dny do zblbnuti.

Trochu mi z toho jde hlava kolem.. viz vyse... vypadlo mi, ze bezuhonnost pri jednom prestupku ma lhutu 3 roky. Proste mi to uz hlava nebere.
Otazky ohledne komisare uz mam vychytane, to mi moc nepomuze. :mrgreen:



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#14 » čtv 18. říj 2012, 22:17

az to budes umet, tak zodpovis vsech 500 otazek polozenych nahodne (tady na webu) behem 60minut (da se za 33) s maximalne jednou chybou zpusobenou ukliknutim.

Lhuty dovoz/vyvoz. Kdyz v otazce najdes jako prvni vyvoz/vyvazi, tak je odpoved 5 pracovnich dnu. Kdyz je prvni dovoz tak 10dnu. S timhle se nespletes. Ale mel jsem tam docela dost drobnych mnemotechnickych pomucek. Jakoze, kdyz je v odpovedi "pracovnich dnu" tak je to ta spravna, nebo klicova veta "prislusny utvar policie muze rozhodnout o pozastaveni" Podobny klicovy slova jsou dulezity, protoze s nima najdes odpoved aniz bys cetl otazku nebo odpovedi.

Proto je uceni z testu sice dulezity, ale naprosta pitomost, protoze napsat test za 2minuty na 100% znamena, ze vubec netusis na co odpovidas a proc. Zakon je dulezitej.

K casum.. 10 dnu mas vzdycky na to, abys donesl oznameni/informoval prislusny utvar... (krome dovozu/vyvozu). Lisi se jen casy, kdy mas neco udelat a platnosti papiru. Toho moc neni a neni to matouci, to se nauci clovek opakovanim.

Ke spolehlivosti/bezuhonnosti. Vsechny otazky o spolehlivosti maji odpoved 3 roky. U bezuhonnosti jsem si ty cisla zapamatoval jako radu. Oni jsou jen tri hranice trestu a k nim odpovidajici doby, ktere musi uplynout. Tresty jsou 2-5-12 a doba nez dostanes zbrojak je 5-10-20. Takze kdyz sedis min nez 2 roky, musi uplynout 5 let. Kdyz vic nez 2 roky, cekas 10. Kdyz vic jak 5, tak cekas 20 let. A za vyjimecny trest vice jak 12 let nedostanes prukaz uz nikdy.



amvelive
Příspěvky: 1

Příspěvek#15 » stř 12. pro 2012, 22:53

Dobrý den, chci se zeptat zda odpovedi v treninku testovych otazek jsou stejne umistene jakou jsou umistene u zkousky, tj. odpoved a) se shoduje u stejne otazky s odpovedi a), dekuji moc

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti