Zmena ucelu nabyti zbrane kat. B



jarda72
Příspěvky: 42

Příspěvek#46 » sob 27. led 2018, 19:13

To není podle mě, ale podle zákona. Tak pojďme na to - Zákon o zbraních říká:

Platnost povolení: § 13 (1) Platnost povolení vy/daného podle § 12 zaniká, jestliže ten, komu bylo povolení uděleno, přestal být držitelem zbrojního průkazu nebo zbrojní licence. Platnost povolení k nabytí vlastnictví zbraně kategorie B dále zaniká, není-li využito do 12 měsíců ode dne jeho vydání.

Tedy povolení je Váš jediný doklad, kde se píše, jaké máte oprávnění ke konkrétní zbrani. Je to jako velký techničák k autu. V malém se také nepíše do kdy máte platnost Technické prohlídky. Když ho nemám, požádám o opis, když si nepamatuji, zajdu se zeptat na policii. Jenom pro upřesnění - ztratím zbrojní průkaz, musím požádat znovu o povolení. Povolení ale u sebe mít nemusíte - policista si to rychle zjistí. Třeba když přijede na tu soutěž, což se neděje, ale provokujte, snadno se to může změnit, tak jak dnes honí myslivce, což je podle dobře.

Nošení zbraně: § 28

(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn
a) podle účelu užívání nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zakázaný doplněk zbraně, na který mu byla udělena výjimka, sportovní nebo loveckou zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo sportovní nebo loveckou zbraň kategorie C; tuto zbraň může nosit pouze na střelnici nebo v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu, a
(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn
a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C,

U skupiny E nespekulujte, že povolení vlastnictví stačí - je tam bylo vydáno povolení, tedy nosím pokud mám povolení nosit, to ale nevylučuje že mám zbraň registrovanou k ochraně, třeba dvoumetrovou brokovnici, nemám povolení nosit, tak s ní nemohu bránit svůj domov. Legálně mohu, jenom ji nesmím nosit - myslí se na veřejnosti nabitou. Tady je i odpověď jak moc porušuji zákon "když nosím na střelnici sportovní zbraň".

A už mě to nebaví, zbytek si najděte sami. Je to na tomto webu v sekci legislativa.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#47 » sob 27. led 2018, 19:59

Vaše výklady jsou dost mimo a navíc zbytečně a extrémně extenzivní. Já mám povolení vlastnit, držet a nosit zbraň kategorie B a jako důvod žádosti jsem uvedl sport. Nijak z toho nevyplývá, že s ní pak musím uskutečňovat jen sport. Když mám ZP sk. E, tak ji můžu klidně nosit na obranu a co je na nákupním povolení mě vůbec nezajímá. Nejsou to účely, ke kterým je možno zbraň užívat, ale důvody k vydání rozhodnutí.
Přirovnání k dokladem o autu je úplně mimo, už jen že se jmenuje osvědčení o registraci I a II část, tak z toho plyne že patří nedílně k sobě na rozdíl od rozhodnutí a ZP. Souhlasit lze maximálně s tím, že pokud nemáte na rozhodnutí nosit, nesmíte z takové zbraně prakticky nikdy střílet, ale netuším, jestli jste zrovna tohle chtěl říct.
A když vás to nebaví, tak sem nepište.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#48 » sob 27. led 2018, 20:00

jarda72 : Když ty sám v tom děláš takový hokej, že aby se v tom pak prase vyznalo.
Naposledy upravil(a) marinakus dne sob 27. led 2018, 20:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#49 » sob 27. led 2018, 20:05

caroprd111 : Já jsem dost přesvědčen o tom, že právě to rozhodnutí je zavedené do CRZ. Takže důvod, pro který je vydané, je dost snadno dohledatelný. Na PČR mi měnili právě rozhodnutí na zbraně registrované na licenci, protože tam omylem zapsali i nošení a mě k tomu licence neopravňuje. Takže by to mělo fungovat stejně naopak. Jestli se důvody v rozhodnutí řídí podle původní žádosti o vydání NP fakt netuším. Ale je to pravděpodobné. Ovšem v rámci jednotlivých krajů jsou klidně možné odlišnosti.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#50 » sob 27. led 2018, 20:07

@marinakus To máte nepochybně pravdu, povolení v CRZ určitě je, ale mě důvody jeho vydání nemají důvod zajímat. :-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#51 » sob 27. led 2018, 20:12

Caroprd111 : To je ale nejspíš chyba. Přece si sám stanovím, zda chci zbraň např. jen pro sport nebo k ochraně zdraví, života a majetku. A pak mě to nezajímá? Divná úvaha.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#52 » sob 27. led 2018, 20:29

Tak ano, já si to stanovím, ale nemám povinnost a ani důvod všechno uvádět v žádosti. Povolení mi vydají i při jednom bodě žádosti, třeba jen sport a já ji pak začnu nosit na obranu, to není nic proti ničemu, mám povolení nosit.
Když jsem měl jen ZP sk.B, tak jsem žádal jen o sport a zbraně nabyté v té době nyní, když mám všechny skupiny ZP, nosím. Nebudu přece znovu žádat o rozhodnutí, které by bylo ve výrokové části úplně stejné - v souladu s... se vydává povolení vlastnit, držet a nosit zbraň kategorie B. To je stěžejní a jediný, co mě zajímá. Nic mi není do toho, jaké měli důvody k rozhodnutí.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#53 » sob 27. led 2018, 20:38

Caroprd111 : Mě to je nakonec srdečně jedno. Každého svobodná volba. Svůj názor podložený osobní zkušeností jsem napsal a tím to pro mě končí.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#54 » sob 27. led 2018, 21:39

Jak nekdo mohl udelat zbrojak,kdyz neumi bud cist nebo nechape vyznam psaneho textu:
Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn
a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C,
Zbran kategorie B nelze vlastnit bez povoleni, proto je tam psano "na kterou mu bylo vydano povoleni". Takze muzu nosit,drzet i zbran,ktera neni moje,ale mam na to povoleni. Tak se resi prece pujcovani mezi prateli/manzeli. Nepise se tam, ze na tom povoleni musi stat neco o ochrane nebo noseni.



jarda72
Příspěvky: 42

Příspěvek#55 » ned 28. led 2018, 00:12

Honzajan - přesně tak, máš pravdu, vyjma poslední věty, tedy jestli jsem jí správně pochopil. Zákon ještě vymezuje účel a jedno bez druhého nejde - proto se na povolení píše nejen o vlastnictví, držení a nošení, ale i účel, kdy zákon jasně vymezuje, co lze kombinovat.

Jinak je mi smutno jak tu kolegové střelci zlehčují význam povolení k nošení, pomíjíce účel. Kdyby to bylo jedno, tak by to v zákoně nebylo jako samostaná položka. A pak se tu nebavíme o sousedových třešních a kdo uklízí listí, ale o střelných zbraních. Zkuste se nad tím alespoň zamyslet. Honzajan - díky za první větu tvého posledního příspěvku.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#56 » ned 28. led 2018, 07:40

To sis vymyslel a vsugeroval ty, nic takového v zákonu není. Mimo jiné si to rozhodnutí přečti, v jaký jeho části jsou ty důvody.



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#57 » ned 28. led 2018, 10:05

Tušíte někdo, jak se podává žádost ministerstvu vnitra o jeho stanovisko k dané záležitosti?



jarda72
Příspěvky: 42

Příspěvek#58 » ned 28. led 2018, 10:26

Caroprd111 píše:To sis vymyslel a vsugeroval ty, nic takového v zákonu není. Mimo jiné si to rozhodnutí přečti, v jaký jeho části jsou ty důvody.


§ 13 odstavec 2



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#59 » ned 28. led 2018, 10:40

Tam je jen to, že se rozhodnutí odejme, pokud pominul důvod, pro který bylo vydáno a že se to netýká ochrany života, zdraví a majetku. Nijak to nepotvrzuje to, co tady tvrdíš.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#60 » ned 28. led 2018, 18:37

Vindex píše:Tušíte někdo, jak se podává žádost ministerstvu vnitra o jeho stanovisko k dané záležitosti?

Napis na podatelnu MV. Bud ti odpovi nebo ne.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Vacil a 16 hostů