Střelba ze zbraně před vystavením PZ



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#31 » úte 8. led 2013, 02:18

Kupní smlouva může být i ústní.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#32 » úte 8. led 2013, 03:02

může, neříkám opak. Ale pak nemáš nic, co by vysvětlovalo, jaktože máš v autě cizí zbraň na cizí jméno bez PZ. Šedivák tuto funkci prostě neplní. (A řekl bych, že aby to policajti přeregistrovali, museli byste se dostavit oba.)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#33 » úte 8. led 2013, 08:25

U nás nemusí, máš všechny údaje o prodávajícím.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#34 » úte 8. led 2013, 10:29

to máte docela riskujicí oddělení (ale stejně se mi tomu nechce moc věřit). Moje kopie kupní smlouvy je u policajtu založená ve složce. Protože jinak bys tam prostě donesl k registraci půjčenou zbraň (tam taky obvykle máš všechny údaje k dispozici) a oni by ti bez vědomí majitele vystavili PZ.

Než převedou vlastnictví, musí přece mít něco, co říká, že to je tvoje. V obchodě dostaneš potvrzení o nákupu. Při nákupu od někoho máš kupní smlouvu. Nebo s tebou na ty policajty jde osobně, aby potvrdil, že jako vlastník o tom ví, prostě něco co dokládá způsob nabytí vlastnictví, který jim prezentuješ. Fakt mi přijde divný, že bys to takhle nepotřeboval. Leda počkat, až ten druhej donese svůj papír na policajty, ale to zní procesně divně. Někteří se mi taky snažili namluvit, že když mi ukradnou velkej techničák, že si na sebe můžou přepsat auto. Nemůžou. Majitel jsem já, ne ten kdo donese techničák.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#35 » úte 8. led 2013, 11:08

Je to podobný případ jako s opakovaným použitím NP. Stejně by se na to do pár dnů přišlo.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#36 » úte 8. led 2013, 11:45

Auta si nech na forum o autech.

U nových zbraní potřebuješ doklad o nabytí. U přeregistrace starých pak není vyžadována písemná smlouva, proto musí stačit ústní.

Protože k registraci nutně potřebuješ mít zbraň fyzicky, je pouze pár způsobů, jak ji získat bez vědomí majitele.

- krádež (ale to by asi neregistroval, co?)
- úschova (no, svéprávný je každý, tedy i v tom, komu svěřuju)
- zápůjčka (ke dvou techničákům už ale potřebuješ souhlas obou)

Pokud tě, například cestou od převádějícího, bude kontzrolovat PČR, bude šedivák, společně s nákupním povolením, doklad, že vše běží podle řádu. Smlouva je pouze ve mezi mnou a převádějícím - za jakých podmínek jsem nabyl, není věcí PČR.



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#37 » úte 8. led 2013, 11:50

Jen technická-
Pčr Praha-Sdružení- Nákupní povolení Vždy ponechává s orazítkováním a nápisem : Využito datum+ a číslem registračního protokolu zbraně,... odevzdávají se pouze po 1roce prošlá NP a i to v podstatě pouze dobrovolně...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#38 » úte 8. led 2013, 16:47

Koupil jsem hodně zbraní např. na inzerát a nikdy jsem něměl kupní smlouvu, znovu opakuji pokud to nekoupíš v obchodě, tak po registraci na policii nemáš v ruce nic !!! A to není dobré !!!



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#39 » úte 8. led 2013, 16:53

Bránil Ti někdo tu kupní smlouvu sepsat ?

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#40 » úte 8. led 2013, 17:04

@Bohuliby:
pro registraci máš šedivák a zbraň, nic víc nepotřebuješ. Zbraní jsem nakoupil už skutečně hodně. Smlouvu jsme sepsali možná ve dvou případech.

Možná jenom přesně nerozumím tvojí obavě. Jde ti o to, že by mohl prodávající oznámit třeba krádež?



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#41 » úte 8. led 2013, 19:28

@bohuliby: a co ti brani si proste vyplnit druhej sedivak a vozit ho s sebou, jestli te to uklidni :)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#42 » úte 8. led 2013, 23:59

Asi opravdu tady neumíme číst, již jsem napsal, že není povinné, alesponˇv zákoně to není, sepisovat kupní smlouvu jako na auto.Já si dělám kopii šediváku, pokud si jí ale neudělám, tak po registraci zbraně na policii, kde mně odeberou, alespoň v Praze, nákupní povolení + šedivák a odjíždím pouze se zbraní domů, a s ničím, co na tom nechápete ?

Říkám jen to, že to není správné, nemít ke zbrani nic ? Policie po registraci v tu chvíli nic neřeší, řeknou akorát, kdy si mám přijed pro PZ, ještě minulý rok mně dávali potvrzení, že jsem zbraň registroval ! Podle mě si ulehčujou práci s dalším papírováním !



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#43 » stř 9. led 2013, 00:24

Ale to je tvoje volba nemít v ruce žádný papír. Máš na výběr: kopii NP, kupní smlouvu či šedivák. Pokud dojde ke kontrole tak se neboj, že to nemají ošetřeno, pokud jsi nic neprovedl tak se nemusíš bát problémů. U nás je průkaz zbraně na počkání takže se tímto netřeba zabývat :ugeek:

Policie se zřejmě se domnívá, že držitelé ZP jsou zodpovědní a nehodlají jen co dostanou příležitost, páchat nějakou nepravost.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#44 » stř 9. led 2013, 07:10

V Plzni to funguje taky tak. Na základě šediváku PZ na počkání. Žádné průtahy. S poslední pistolkou jsme tam byli oba. Prodávající i kupující. Před tím jako kupující i prodávající jsem tam byl vždycky sám.



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#45 » ned 13. led 2013, 19:12

V Brne taktez PZ na pockani, ale i tak je dle meho nazoru dobre mit v ruce i neco dalsiho co rika kdy jsem zbran koupil. Tady na strankach je docela hezky vzor smlouvy a a pro muj klid mi nedela az takovy problem vytisknout, vyplnit a podepsat. Kdo vi co prodavajici se zbrani delal pred tim nez mi ji proda a obracene, kdyz budu zbran prodavat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: kapratko, Netrefix a 6 hostů