Zdravotní způsobilost



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#241 » úte 19. dub 2022, 23:38

Policisté, pokud chtějí zbraň soukromě, pochopitelně ZP potřebují. Nejsou to nadlidé!



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#242 » úte 19. dub 2022, 23:43

Pravda, vypadlo "k vykonu sluzby"
Ale "D" proste ee



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#243 » stř 20. dub 2022, 00:21

Proč by ne D? Vysvětli. Pokud by náhodou dostal svolení dělat někde vyhazovače se zbraní zaměstnavatele, nebo soukromou ochranku se zbraení zaměstnavatele... potřeboval by i to Déčko.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#244 » stř 20. dub 2022, 07:17

Al prosimtě, celé to reaguje na Jirku CV který "D" dal do souvislostí s PČR.

tedy ještě jednou - Policista pro výkon povolání (PČR) ZP nepotřebuje, a to ani ZP skupiny D*
ale tak jako kdokoliv jiný pokud splní podmínky a chce může mít ZP libovolných skupin

taktéž pro jistotu zopakuji, že podmínky zdravotní způsobilosti pro skupinu D se neliší od E, takže pokud někdo chce "E" tak tím, že bude chtít od lékaře potvrzení i na "D" si nic nekomplikuje - původní dotaz
(o zkoušce kde to je relativně často rozdíl mezi prospěl neprospěl a v případě, že je ZP "D" následném častějším dokládání teď nemluvím)

stačí to tak?
(nebo jedem další zbytečnou debatu ala "lesní stráž a viditelné nošení krátké zbraně level 2?" viewtopic.php?f=57&t=14277 )



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#245 » stř 20. dub 2022, 08:31

Já to vim. Ale to, jak to bylo napsáno to fak bylo zavádějící. Polda se zbraní ve službě nepodléhá Zákonu o zbraních, ale Zákonu o policii, což je jasně napsáno hned tuším v par. 1 odst. 3 Zákona o zbraních. Tak. Končíme OT, ale upřesnění jsem považoval za nutnost. Víš, jak je to s právem a slovíčkařením.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#246 » stř 20. dub 2022, 10:44

Tak ještě jedno upřesnění, ale to se už do toho zamotávám a doufám, že to moc neschytám.
Slovem "policista" jsem chtěl označit příslušníka "městské policie", neboli strážníka.
Dobrovolně si dávám 24 h ban.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#247 » stř 20. dub 2022, 11:13

Teď si tomu teda dal korunu.Se tu dohadujem zbytecne.

Straznik "D" potrebuje - ale abych byl teda vseobjimajici tak ne vzdy.

A abys splnoval zdravotni zpusobilost na "D " tak nepotrebujes byt "zdravejsi" nez na treba "E" (dokola), ale pak se musi casteji dokladat nez kdyny "D" nebylo.

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#248 » stř 20. dub 2022, 13:57

Diky, panove. Dam tam tedy u lekare i C (tj. vse mimo D a F) a pak uvidim u prihlasky ke zkousce. Proc jsem se ptal na tu strelbu dlouhyma zbranema u zkousky na C a vubec to vlastne resim - mam rameno po urazu a "kopat" si do nej puskou si ted uplne nechci, ale treba se to rychle zlepsi.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#249 » stř 20. dub 2022, 14:23

numha: z dospelej kulovnice sa nestrielava - malorazka nekope a da sa to pripadne vyriesit nejakym polstrovanim a z brokny sa pripadne da strelit z druheho ramena bez strachu o neudelani, kedze ten parecek brokov si do terca cestu vzdy najde. Takze toho by som sa uplne nebal

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#250 » čtv 21. dub 2022, 09:32

Stav občan nemyslivec: ideálně ABE
Myslivec: +C
MP/OP: +D
PČR: nic, je podle zákona o PČR
AČR: nic, je podle zákona o AČR

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#251 » čtv 21. dub 2022, 13:35

Tak mam uspesne prohlidku za sebou, jen tam doktorka zapomnela ve formulari zaskrnout, zda jde o prohlidku vstupni, periodickou ci mimoradnou. Pocitam spravne, ze se to chape ve vztahu k ZP, tj. ze prvni prohlidka pro prvni vydani ZP je tedy prohlidka vstupni (protoze jsem u ni byl na obvykle pravidelne prohlidce, ale se ZP nesouvisejici).

Druha vec - vypsala to cernym perem a dala cerny razitko, tak doufam, ze s tim nebude mit nekdo problem, ze jako je to kopie...

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#252 » stř 4. kvě 2022, 10:23

Tak vyreseno, ze mi to vystavila znovu s pouzitim modreho pera :-)



stopper
Příspěvky: 101

Příspěvek#253 » ned 8. říj 2023, 16:50

Mám ke zdravotní způsobilosti jeden nejspíš procesní dotaz:

Když po výzvě k podrobení se lékařské prohlídce (dle § 20a, odst. 3 Zákona o zbraních) se k ní nedostavím, znamená to automaticky ztrátu zdravotní způsobilosti?
Posudek mít nebudu, nepředložím ho policii a ta (i na základě informace lékaře) rozhoduje o odnětí ZP.

Není tedy u testové otázky č. 144 správná i odpověď za a)?



Honzik
Příspěvky: 41

Příspěvek#254 » pát 24. lis 2023, 09:15

Nazdar,
včera jsem dostal u praktika Posudek o zdrav. způsobilosti k ZP (sk. A, B, D, E) v půlce platnosti zbrojáku.
Paní doktorka do kolonky platnost uvedla: "dle platného zákona".
Osobně bych očekával nějaké konkrétní datum.
Je to ok nebo mě s tím na OSZBM pošlou v pondělí k šípku?
Na inspektorát jsem volal, dneska asi telefon nezvedají, tak se ptám zde.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#255 » pát 24. lis 2023, 09:26

Byva to brano jako OK

Pokud se nedovolas k vlastnim tak si zavolej treba jinam...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů