Zdravotní způsobilost



Vít
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » čtv 18. dub 2013, 11:55

Zdravím všechny! Vážení kolegové, prosím doporučit nejaké zdravotní zařízení nebo lékaře v Praze, kde si mohu udělat zdravotní způsobilost. Rozhodující je především cena.
Díky moc předem



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#2 » čtv 18. dub 2013, 12:18

Posudek o zdravotní způsobilosti by ti měl vydat tvůj obvodní doktor.

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » čtv 18. dub 2013, 12:25

Přesně tak obvodní doktor a když máš skupinu D tak lékař tvého zaměstnavatele. Ale to by jsi měl vědět :lol:



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#4 » čtv 18. dub 2013, 16:58

Kolegové,musím Vás opravit -
správná odpověď zní /všeobecný/ Praktický lékař, u kterého je dotyčný hlášen v péči ...., tzn lékař , který o něm vede zdravotní dokumentaci , .... /což skutečně nemusí být "obvoďák"=lékař místně příslušný trvalému bydlišti ... /, jedná-li se o průkaz D, a je-li v zaměstnaneckém poměru, tak smluvní lékař případného zaměstnavatele, nicméně i tady většinou postačí Váš"praktik" ...Policie ověřuje lékaře a zdravotní způsobilost u zdrv pojišťovny,případně přímo u lékaře -vždy když je nesoulad mezi trvalým bydlištěm a adresou praxe -ordinace lékaře , zda má dotyčného skutečně v péči, skutečně ověřeno :mrgreen:



Vít
Příspěvky: 4

Příspěvek#5 » čtv 18. dub 2013, 21:23

Ještě jednou dobrý večer,

já sice vím co říká zákon, ale jsem nedavno v Praze a lekaře nemám. Byl jsem u jednoho - ten chce 2 litry, což mně připadá moc.



Vít
Příspěvky: 4

Příspěvek#6 » čtv 18. dub 2013, 21:24

PS jedná se o Ečko)))



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#7 » čtv 18. dub 2013, 21:26

to je docela dost, ale tady jde o to, abys nevybíral doktora podle zdravotní způsobilosti na ZP, ale doktora, kterého chceš mít jako svého praktika.. na furt. Nebo jdi za tím, kterého máš teď. Nějakého mít nejspíš budeš. Ono když se ti jednou udělá špatně, nebo budeš mít horečky a budeš potřebovat antibiotika, kam pudeš?



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#8 » čtv 18. dub 2013, 21:31

Vít: neexistuje žádné "lékaře nemám" :lol:
U nějakého praktika jsi registrovaný (bere na tebe kapitaci od pojišťovny). Dokud se sám nepřihlásíš jinde, zůstává pořád ten samý - a ten je také jediný, který ti může legálně vystavit posudek (vyjma D, tam je to závoďák).



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#9 » čtv 18. dub 2013, 21:45

jenom poopravím, nemusíš mít doktora. Když skončí s praxí a nepřevezme to po něm někdo jinej (asi, podmínky neznám), tak tvoje složka skončí v depositu na krajským úřadě, odkud ti ji ani nevydají (to doktoři aspoň jo), ale jen ji pošlou novýmu doktorovi když požádáš - s papírkem od doktora (tam ještě věří, že ta složka je státu a ne tvoje a že ty sám do ní nesmíš ani nakouknout).



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#10 » pát 19. dub 2013, 16:57

Ale ta složka opravdu není tvoje - je toho doktora (nebo polikliniky), proto se také při ukončení praxe ukládá na úřadě a podléhá archivnímu zákonu.
Nicméně nakukovat do ní smíš, jakož i pořizovat si kopie, protože její obsah je tvůj.



Domik
Příspěvky: 2

Příspěvek#11 » ned 5. kvě 2013, 21:43

Zdravím,

mám dotaz ohledně zdravotní způsobilosti k ZP. V březnu tohoto roku jsem prodělal epileptický záchvat (epilepsie byla neurologem vyloučena, s tím, že se jednalo o ojedinělý záchvat, který může potkat každého, neléčím se nijak). Dočetl jsem se, že u epileptiků je nutné být rok bez záchvatu. Je to i případ pokud dle neurologa epileptik nejsem?



jernom
Příspěvky: 23

Příspěvek#12 » pon 6. kvě 2013, 09:27

493/2002 Sb.
v příloze 1 oddíl 2
5. epilepsie, epileptické syndromy nekompenzované nebo částečně
kompenzované, tzn. že délka bezzáchvatového období je kratší
než 1 rok nebo stav po prvním epileptickém záchvatu, pokud
byla nasazena antiepileptická léčba, po dobu minimálně 1 roku
od tohoto záchvatu

Tebe se týká ta první část(nekompenzované).



Domik
Příspěvky: 2

Příspěvek#13 » pon 6. kvě 2013, 09:38

Díky za odpověď!
Rozumím tomu teda dobře, že si musím rok počkat?



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#14 » pon 6. kvě 2013, 10:13

Doklad o zdravotni zpusobilosti stejne vydava praktik, takze zalezi na tom, jestli on to vi.



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#15 » pon 6. kvě 2013, 11:35

Potěšte svého praktického lékaře návštěvou v ordinaci, a v klidu a otevřeně se ho na to zeptejte, zvláště pak, jestli vám neurolog předal zdrv dokumentaci , nebo ji zaslal Vašemu praktikovi , budete to vědět okamžitě a od toho jediného povolaného...
Tady to nikdo fundovaně neodpoví , legislativní rámec je jasně daná jedna věc....ale , druhá , co máte ve zdrv.dokumentaci a zprávách napsáno ? ... , a to nechte pouze svému ošetřujícímu, praktikovi ...věřte, bude a je na Vaší straně....
zdraví +
Garf

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů

cron