Zaučení praktická odborná zkouška

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#406 » úte 29. zář 2020, 17:19

Tos blbě pochopil. Já ty svoje bez zápalníku mám jen na svých přípravných kurzech. Né na zkouškách. Dnes už to asi potřeba není, když je na kurzu 2-5 lidí. Před pár lety jich taky bylo třeba 15. Tehdy jsem vyčlenil zbraně na nácvik a vyndal zápalníky. Pokud na kurzu střílíme, tak po jednom a to si ohlídám.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#407 » úte 29. zář 2020, 17:29

Já měl dnes 9 + 3 opakovače. Na Covid dobrý. Zápalníky na přípravě neřeším. Ono je dobré být pořád ve střehu a nespolehnout se na to, že zbraň není střelbyschopná.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#408 » úte 29. zář 2020, 17:33

To jo. Já byl u zkoušek před prázdninami a celkem taky 12 :lol:



Jamra
Příspěvky: 1

Příspěvek#409 » ned 13. bře 2022, 20:43

Ahoj,
dá se někde zjistit, na jakých střelnicích se provádí zkouška odborné způsobilosti pro obvod Praha západ?
Díky



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#410 » pon 14. bře 2022, 07:28

Koukni na vypsané terminy na zkoušky, tam je i na jakých střelnicích jsou.



Gatling71
Příspěvky: 28

Příspěvek#411 » čtv 21. dub 2022, 21:42

Brejvečír. V Teplickém (v sev.č.) okrese, se prý teď zkoušky konají jen na Teplické střelnici "Na Dolinách", rád bych se tam zůčastnil i praktického kurzu.
Jenže je docela problém sehnat správce střelnice, na Netu jsem sice našel tel.č. ale je na pána který s tím prý už léta nemá nic společného.
Vzhledem k tomu že se asi jedná o pozemek PČR tak se tam ani moc nechci jen tak "zjevit", potřeboval bych nějaký kontakt, abych se mohl domluvit předem. Dokážete někdo pomoci?
Děkuji.

Jarda

Mimochodem, našel jsem i střelnici v Přítkově (u Teplic) ale ani tam se mi nepodařilo zjistit správce. Stará brána, rezatá tabulka POZOR STŘELNICE a žádný další údaj. Vlastně ani na Netu jsem nenalezl kontakt na konkrétní osobu se kterou je možno komunikovat... Někdy mi přijde že se střelci schovávají aby je někdo nenašel. Taková uzavřená společnost.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#412 » pát 22. dub 2022, 05:37

Jamra : Tak, jak píše Monk to nezjistíš. Jedině si na příslušné OSZBM zavolat a zeptat se. Mě napadá z hlavy jen Třebotov.



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#413 » pát 22. dub 2022, 06:24

Gatling71 píše:Brejvečír. V Teplickém (v sev.č.)


poslal jsem SZ, jsem správce na této střelnici



Mr.Scully
Příspěvky: 13

Příspěvek#414 » pát 13. kvě 2022, 13:26

Byl jsem se teď přihlásit na zkoušky v Plzni, dali mi na výběr bohužel jen tři střelnice mimo Plzeň, tak jsem si vybral tu nejbližší (Krůtí Hora někde u Stoda), jmenuje se to Akademie Titan, dostal jsem na kusu papírku napsáno www.akademie-titan.cz a prý je mám kontaktovat, že dělají i přípravné kurzy, no super... no ale web neexistuje (prázdná stránka), telefon nevím a nemůžu najít, na internetu ani sociálních sítích o nich není ani zmínka. Střelnice na místě podle mapy asi nějaká je, podle googlu se na tom místě pořádají kurzy pro vojáky nějakou pražskou Anti Terror Academy, ale tam mi můj dotaz taky nezodpověděli. Docela mě to zaskočilo, asi teda zkusím na PČR zavolat a ukecat je, ať mi dají nějakou střelnici, kde mají aspoň telefon nebo web. Není to každopádně dobrej začátek :-D

Uživatelský avatar
EmielRegis89
Příspěvky: 40

Příspěvek#415 » pát 13. kvě 2022, 13:45




Mr.Scully
Příspěvky: 13

Příspěvek#416 » pát 13. kvě 2022, 13:53

No to jsem si trochu myslel, protože na té adrese mají taky vedený výcvik. Ale to je nějaká pražská agentura a podle všeho nepořádají kurzy pro začátečníky, jen nějaké speciální kurzy pro vojáky apod. Psal jsem jim na FB, tak si to jen přečetli a ignorovali mě. Úplně poslední variantou je zavolat té agentuře do Prahy a zeptat se, jestli jsou přímo provozovateli té střelnice, ale už si připadám trochu jak blbec. Přece když PČR rozdává termíny, tak musí vědět, jestli vůbec existuje daná společnost (Akademie Titan) a mají nějaké funkční kontakty :D Po téhle není ani stopa.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#417 » pát 13. kvě 2022, 14:16

Pokud tam pořádají zkoušky, tak určitě mají i kontakt na správce střelnice.

Ale kurz se dá absolvovat i jinde, než tam, kde budou zkoušky.



Mr.Scully
Příspěvky: 13

Příspěvek#418 » pát 13. kvě 2022, 14:27

Jj, byl jsem na kurzu v plzeňském Leiku, kde jsem párkrát byl i střílet, ale chtěl jsem si to osahat ideálně přímo na místě, abych nabral jistotu. Takhle ani nevím, jestli existujou. Ale OK, zavolám na tu agenturu, co tam dělá výcvik, snad poradí kontakt na střelnici jako takovou. PČR je prej případně ochotná mi už domluvený termín/místo jednou změnit, tak uvidím :D

Střelba mi přijde v pohodě, ale totálně mi chybí praxe v zacházení se zbraní, chci to zautomatizovat, abych nemusel před každým úkonem přemýšlet.

Plus vtipný je, jak každej má jiný názor na to, jestli se v případě přihlášky na A/B/E manipuluje a střílí i s malorážkou (správně asi ne, protože E vyžaduje výslovně pistoli), ale to už se tady řeší v jiných tématech. Jen mi přišlo vtipný, že policista mi říkal "správně byste měl střílet jen z pistole, ale většina komisařů v našem kraji stejně vyžaduje na zkoušce vždycky i malorážku" :D



Kamilák
Příspěvky: 25

Příspěvek#419 » pát 13. kvě 2022, 15:28

Já bych raději u každého úkonu přemýšlel. Třeba u sborky ČZ75 jsem teď říkal drahé, nacvičené doma na glocka, ať se po nasunutí závěru zastaví a zamyslí. Ležel jí na stole čep. Podobně u 82/83, kdy člověk zapomene zarazit lučík. Automatismy jsou nebezpečné, pokud "tytéž" věci fungují různě.

Z čeho se střílí - paragraf 6: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2017-221?#cast2

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#420 » pát 13. kvě 2022, 16:24

Mr.Scully : To je ale především ostuda těch policajtů, že nedokáží prosadit legislativu u zkoušky a nechají komisaře provádět zkoušku podle jejich vlastních úsudků. Máme snad jen jeden zákon o zbraních a musí se podle něj řídit všichni. To znamená i komisaři a policie je dohlížející orgán, mající legislativu zabezpečit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů