Nákupní povolení



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#2266 » ned 1. zář 2019, 13:18

Marinakus, ad puska vs kulovnice jsem ochoten pripustit, ze se z poloviny pletu, (tzn mezi drziteli zp vs licence a drzitel...) to ze je to pitomost nema ale cenu rozebirat, stejne jako ze i crz umi vselicos..(tady je jednodusi mit np doslovne presne)...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#2267 » ned 1. zář 2019, 13:28

Skagerak: Nevím, jaké máš zkušenosti s CRZ. Držitelé licence s přístupem prostě ví. Ostatní mohou jen hloupě komentovat bez bližší znalosti. Promiň ale je to prostě tak.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#2268 » ned 1. zář 2019, 15:07

marinakus píše:koudak : Proč řešíš skryté nošení u dlouhé zbraně když v podstatě je rozdíl jen v nabité nebo nenabité zbrani ve futrálu. Je naprosto tvoje věc, jestli ji nosit budeš nebo nebudeš ale proč to nemít povoleno?


No ale ja jsem prece napsal presne to stejny. Ted nejak nechapu. Ja neznam duvody nekoho jinyho proc by treba to noseni povoleny nechtel mit. Treba takovy duvod existuje a ja ho neznam, tot vse.



Jokinen
Příspěvky: 41

Příspěvek#2269 » úte 24. zář 2019, 16:50

Prosímvás, když mě pozvou, že mají pro mě ZP, na místě si hned obratem vyplním žádost o nákupní povolení na B, hned jim totam nechám a až to oni povolí, s tím teprve si jud koupit zbran? Kolik na tady ten krok potřebuji peněz v kolcích?
To je normálně složitý pekelně...Díky



kolp
Příspěvky: 99

Příspěvek#2270 » úte 24. zář 2019, 17:31

Pro zbraň kat. B až s povolením. Cena 200kč v kolcích.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#2271 » úte 24. zář 2019, 19:44

Pro vystavení nákupka kolky za 200,- Kč, pro registraci zbraně kolky za 300, Kč.
Doporučuju si rovnou nechat vystavit nákupka 2 (do zásoby), má platnost 12 měsíců ....

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#2272 » úte 24. zář 2019, 19:51

Jokinen píše:...To je normálně složitý pekelně...
Vůbec ne, je to jenom pro tebe nový. Papírování na zbraň stojí těch 500,- jak psal genu. Do zásoby si ho zatím nedělej, to až začneš tušit, že bys chtěl něco dalšího. S čerstvejma papírama budeš vyjukanej z toho, že tu pistoli fakt doma máš. Já to taky tak měl. Policajti na zbraních většinou nebejvaj pitomci, tak když se jich zeptáš, tak ti řeknou a poraděj.



Jokinen
Příspěvky: 41

Příspěvek#2273 » stř 25. zář 2019, 13:06

Rick Grimes píše:
Jokinen píše:...To je normálně složitý pekelně...
Vůbec ne, je to jenom pro tebe nový. Papírování na zbraň stojí těch 500,- jak psal genu. Do zásoby si ho zatím nedělej, to až začneš tušit, že bys chtěl něco dalšího. S čerstvejma papírama budeš vyjukanej z toho, že tu pistoli fakt doma máš. Já to taky tak měl. Policajti na zbraních většinou nebejvaj pitomci, tak když se jich zeptáš, tak ti řeknou a poraděj.


Už mi psali sms, což už samo o sobě je překvapení :-)

Díky za odpovědi



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#2274 » čtv 26. zář 2019, 13:02

Ještě malá poznámka, pokud jsi členem nějakého SSK nebo mysliveckého združení, tak se dá při registraci požádat o snížení poplatku ze 300 na 100 Kč. Chtějí ale samozřejmě vidět nějaký doklad (průkazku člena). Viz pravý sloupec v tabulce:
https://www.mvcr.cz/clanek/spravni-popl ... -2014.aspx

Jednu dobu s tím bylo trochu hádání a měnili si podmínky (jako, že když je to na ochranu, tak to nejde), ale teď mi to vzali i u kalacha kde jsem si dal sport+ochranu.



Jokinen
Příspěvky: 41

Příspěvek#2275 » čtv 26. zář 2019, 16:26

Na to já bych se i vykašlal..ale hlavně členem nejsem nikde :-) Pokud nepočítám rybářský svaz :-)) Já tam nechám všechn: vlastnictví, držení, nošení*) a důvody stačí jen "Ochrana života, zdraví nebo majetku", ne? nebo tam mám taky narvat toho víc raději ? Já jsem i na skupiny ZP zatrhl raději vše, vědom si častjěších prohlídek u D, ale právě kvůli rybářům stejně chodím každých 5 let na prohlídky...:)



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#2276 » stř 2. říj 2019, 12:49

Rick Grimes píše: ... S čerstvejma papírama budeš vyjukanej z toho, že tu pistoli fakt doma máš. Já to taky tak měl. ...

Sorry, ale jestli je někdo "vyjukanej" z toho, že má najednou doma zbraň, tak ať poprosí někoho dospělého ať ji odnese zpátky do obchodu. Takový člověk by zbraň mít neměl, jen si ublíží.

Jinak mužů potvrdit, Plzeň, nakupko i PZ, přijďte na osmou a máte to na počkání a s úsměvem od milé policistky.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#2277 » čtv 3. říj 2019, 10:08

Vyjukanej z toho, že mám doma zbraň, když jsem si koupil tu první, jsem nebyl. Ale Zvláštní pocit - to ano. Že konečně můžu mít něco, co každý ne, pokud neabsolvuje ten řetězec činností, vedoucí k získání ZP, NP, zbraně a PZ. Jaksi - že jsem se dostal za jakousi kdysi "tabu" hranici. A měl jsem ohromnou radost, těšil jsem se na střelnici, jak budu konečně moct střílet sám, bez instruktora...



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#2278 » čtv 3. říj 2019, 11:10

Já si takové pocity nevybavuju, ale možná to bylo tím, že jsme to nebral nijak jako něco mimořádného, protože doma měl zbraně otec myslivec-policajt, děda... a od mala jsme chodil s nimi na střelnici a do lesa. Asi jsem to bral spíš jako auto, prostě běžnou věc.



Jokinen
Příspěvky: 41

Příspěvek#2279 » čtv 3. říj 2019, 11:32

JakubDotPy píše:
Rick Grimes píše: ... S čerstvejma papírama budeš vyjukanej z toho, že tu pistoli fakt doma máš. Já to taky tak měl. ...

Sorry, ale jestli je někdo "vyjukanej" z toho, že má najednou doma zbraň, tak ať poprosí někoho dospělého ať ji odnese zpátky do obchodu. Takový člověk by zbraň mít neměl, jen si ublíží.

Jinak mužů potvrdit, Plzeň, nakupko i PZ, přijďte na osmou a máte to na počkání a s úsměvem od milé policistky.



Já jsem ale neřekl, že jsem z toho vyjukanej...Já jsem se ptal na fígle stran nákupního povolení, protože v těch kombinacícj úplně jasno nemám...resp. jsem chtěl vědět třeba, když na povolení nechám pouze Ochrana živ. a majetlu, zda s tím třeba můžu na střelnici (obrazně) atd. V tomto systému, kde na každý krok je potřeba papír a zase znovu volit kategorie je podle mě totálně na hlavu a prase aby se v tom vyznalo..Nerad bych o ZP hned obratem přišel...Takže zaškrtávám vše co jde vždycky a snad to klapne :D



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#2280 » čtv 3. říj 2019, 12:05

Jokinen píše:Já jsem ale neřekl, že jsem z toho vyjukanej...Já jsem se ptal na fígle stran nákupního povolení, protože v těch kombinacícj úplně jasno nemám...resp. jsem chtěl vědět třeba, když na povolení nechám pouze Ochrana živ. a majetlu, zda s tím třeba můžu na střelnici (obrazně) atd. V tomto systému, kde na každý krok je potřeba papír a zase znovu volit kategorie je podle mě totálně na hlavu a prase aby se v tom vyznalo..Nerad bych o ZP hned obratem přišel...Takže zaškrtávám vše co jde vždycky a snad to klapne :D


mi připadá, že máš za sebou nějaký "rychlokurs" na ZP, jinak by jsi dávno věděl, co se zbraní můžeš a co ne v souvislosti s NP/ZP :roll:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů