Nákupní povolení



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#2491 » úte 1. zář 2020, 15:26

Záleží asi na lidech...
U mě to trvalo skoro dva týdny... Když jsem se ptal proč, slyšel jsem nelichotive slova o komunikaci s účtárnou...



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#2492 » úte 1. zář 2020, 16:35

glock69 píše: ... Když jsem se ptal proč, slyšel jsem nelichotive slova o komunikaci s účtárnou...


Ano, to je přesně ten důvod, proč se musíme ptát a proč musíme trvat na tom, že to chceme tak, jak to chceme. Ze začátku budou nelichotivě komunikovat s účtárnou, ale když to budou dělat po pátý, po desátý, tak už si na to vymyslí nějakej proces. Vždycky je to o tom, že to někdo musí prokopnout a trochu si potrpět. For the greater good ;)

Já sem takhle před pár lety učil chebáky s datovkou a dneska už to tam mrskaj jak Baťa cvičky :)



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#2493 » úte 1. zář 2020, 19:07

Sorry, ale na nákup tolika zbraní, abych je to sám naučil, nemám.....



cipis
Příspěvky: 2077

Příspěvek#2494 » stř 2. zář 2020, 15:55

Však to nemusíš být jen ty, stačí, když se připojí ostatní.
Tj. prostě to furt a furt zkoušet. Ono to dřív nebo později povolí ...



MichalG
Příspěvky: 27

Příspěvek#2495 » čtv 3. zář 2020, 09:42

Včera 2.9. jsem byl podat žádost na Krajském oddělení pro Prahu východ v Karlíně (Praha) o vystavení ZP a zkusil jsem zároveň podat i formulář k povolení nákupu zbraně. Povolení mi bylo vráceno s tím, že nemám číslo ZP, které se vyplňuje. Termín na vystavení ZP slíbil do týdne a jak budu mít ZP mohu hned podat i žádost o povolení k nákupu zbraně. Doufám, že udělají povolení na počkání :? .

MG



cipis
Příspěvky: 2077

Příspěvek#2496 » čtv 3. zář 2020, 09:47

Asi jsi nečetl vlákno, že? To bys jinak věděl, že se nemáš nechat odradit a na podání trvat ...

Ale to je furt dokola. Stěžovat si až po, frflat až po, ale nevytrvat na svých právech ...

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#2497 » čtv 3. zář 2020, 10:15

vždyť se tam NP dává na počkání... stejně si bez ZP v ruce nic nekoupíš



MichalG
Příspěvky: 27

Příspěvek#2498 » čtv 3. zář 2020, 10:34

Kdybych tam nejel pro ZP tak bych tlačil na podání.



cipis
Příspěvky: 2077

Příspěvek#2499 » čtv 3. zář 2020, 10:40

Ale že se dává ne počkání ještě neznamená, že se má omlouvat porušení zákona!

Kdyby kdyby kdyby ... A příště to bude něco jiného nebo někdo jiný a zase dojde k nějakému porušení. Ty lidi tam jsou pro nás, ne my pro ně!



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#2500 » čtv 3. zář 2020, 12:04

MichalG píše:... Povolení mi bylo vráceno s tím, že nemám číslo ZP, které se vyplňuje ...


To je porušení hned několika různých zákonných ustanovení. Jen tak namátkou:

  • "povolení" (slovy zákona podádní) se nedá "vrátit". Podání musí orgán vždy* přijmout a:

    • vydat rozhodnutí bez zbytečných průtahů,
    • vyzvat žadatele k doplnění podání,
    • postoupit podání jinému orgánu, nebo
    • podání odložit.
    A možná pár dalších minoritních věcí, ale "vrácení" mezi nimi není.

  • Orgán je povinen si chybějící informace v podání doplnit z vlastních registrů, pokud takové registry vede. Typicky třeba to číslo ZP.
  • ZoZ podání žádost o NP společně s žádostí o ZP explicitně umožňuje. Případný problém slepice-vejce, na který se občas orgání odvolávají, je problém orgánů, nikoliv žadatele.
První dva body vyplývají ze Správního řádu.

Jestli máš datovku, pošli jim žádost o NP datovkou. Zprávy z datovky se "vrací" dost blbě :) A pokud by orgáni rozhodli jakkoliv jinak, než vyhověním žádost, fakt moc by mě zajímalo jejich zdůvodnění :)

*) Ano, vždy, pokud splňuje elementární požadavky, tedy je z něj zřejmé, že se jedná o podání, kdo ho podává a co je přibližně jeho předmětem.



MichalG
Příspěvky: 27

Příspěvek#2501 » pát 4. zář 2020, 10:34

Včera dopoledne mi volali z oddělení, že ZP je hotový o můžu si ho v pondělí vyzvednout.
Na Prahu rychlovyřízení. Ve středu podáno ve čtvrtek hotový.



tst
Příspěvky: 65

Příspěvek#2502 » úte 22. zář 2020, 18:32

Dobrý večer,
omlouvám se předem jestli je dotaz debilní, nebo odpověď evidentní, ale ptám se, abych se obešel případným problémům s policií resp. pak prodejcem, jelikož jsem na tom časově na štíru. Když vyplňuji nákupko na AR-15 tzn samonabíjecí puška, do druhu zbraně je v tomto případě třeba napsat "kulovnice samonabíjecí" nebo...? Předem děkuji za odpověď a zdravím,
TS

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#2503 » úte 22. zář 2020, 18:43

Podle toho, jak je konkrétní kus zapsaný v CRZ. Může to být "kulovnice samonabíjecí" nebo "puška samonabíjecí.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2504 » úte 22. zář 2020, 19:45

Zeptej se prodejce, jak je zbraň vedená v CRZ.



tst
Příspěvky: 65

Příspěvek#2505 » úte 22. zář 2020, 20:27

Děkuji za odpovědi :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Seznam.cz a 1 host