Nákupní povolení



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#1051 » ned 13. bře 2016, 21:55

Já nákupní povolení odevzdal při registraci zbraně. Ani moc nechápu proč by mi mělo zůstávat když už je stejně využito a tudíž stejně dále nepoužitelný. Vystavovat doma si ho fakt nepotřebuju.

EDIT: koukám s Kreonem jsem napsal vlastně úplně to samý :lol:
Naposledy upravil(a) notobi dne ned 13. bře 2016, 21:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1868

Příspěvek#1052 » ned 13. bře 2016, 21:56

Kreon: aha, tak to jo, promin. moje zkušenost je taková, že mě při registraci zbraně NP bylo vráceno. žádné razítko a nic podobného mě na něj při registraci zbraně nedali.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#1053 » ned 13. bře 2016, 22:02

notobi: tak vystavovat si ho nebudu, ale vedu si poměrně dokonalý archiv všeho (taková moje asi nejen profesní úchylka) a tak mám kopie všeho, zde u zbraní počínaje Přihláškou k ZOZ, přes Oznámení o konání ZOZ, Dokladu o osvědčení, Zdravotní prohlídky, atd., atd.
Mám to tak rád, proto mi vyhovuje, že mi nákupko vrátili, jinak bych nemohl spát, něco by mi v archivu chybělo :o :o :o



Kreon
Příspěvky: 39

Příspěvek#1054 » ned 13. bře 2016, 22:03

Podle mě to je na mnohých odděleních PČR jen jakýsi přežitek z dob minulých jdoucí na druhé straně ruku v ruce se zvykem žadatelů mít NP u sebe (ať už s vyznačením nošení či bez něj nebo s úplnými údaji o zbrani či jen druhem zbraně - to asi souvisí s tím, že dříve před novelou se do ZP dávala poznámka o nošení zbr. kat. B a jen pak se mohla zbraň nosit). Teď už to padlo a má-li dotyčný sk. E a má-li současně PZ, tak může automaticky i nosit.

EDIT: tak pardon, někdo to má i pro sběratelské účely :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#1055 » ned 13. bře 2016, 22:06

Policejní dotaz u nás : Mám to vyhodit nebo si to chcete nechat? Stejně si nejspíš archivují druhý výtisk a zcela určitě to mají uložené eletronicky.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#1056 » ned 13. bře 2016, 22:06

Kreon: O tom žádná, pochopitelně že je to tím jasně dáno a legalizováno, je to jen zbytečný papír k archivaci....

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1868

Příspěvek#1057 » pon 14. bře 2016, 08:15

Stejně mě NP přijde jako zbytečné papírováníl. Zažil jste tu někdo aby ho někdo nedostal? Když pominu formální chyby na žádosti? Přece každý máme ZP a už to samotné je opravňující si pořídit danou zbraň.



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#1058 » pon 14. bře 2016, 08:19

notobi píše:Já nákupní povolení odevzdal při registraci zbraně. Ani moc nechápu proč by mi mělo zůstávat když už je stejně využito a tudíž stejně dále nepoužitelný. Vystavovat doma si ho fakt nepotřebuju.
Žádné "nákupní povolení" neexistuje. Žádá se o povolení k nabytí vlastnictví, držení a případně nošení. Využito je k nabytí vlastnictví (to je jednorázový úkon), jinak dále slouží k držení/nošení. "Povolení" není ten papír, ale skutečnost, kterou má policie ve své evidenci. Ten papír je pouze dokladem o oné skutečnosti, který fakticky není potřebný. Asi proto ani neexistuje závazný předpis, jak s tím papírem zacházet, a tudíž ani jednotný postup.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#1059 » pon 14. bře 2016, 08:22

Sedmej: Tak je to ochrana proti bílým koňům....
Představ si že ti někdo ukradne doklady, najde tam zbroják, bude mít podobnej ksicht...
Nechtěl bych mít na sebe pár desítek Bčkovývh zbraní a jezdit na ztotožnění po celé ČR...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1868

Příspěvek#1060 » pon 14. bře 2016, 08:30

vgj: oka, tohle beru, to mě nenapadlo. v tom máš pravdu, že tomu NP zabránit může.



cipis
Příspěvky: 2114

Příspěvek#1061 » pon 14. bře 2016, 10:19

Ale proč by taky nějaký být měl? Vždyť je to "standardní" úřední rozhodnutí, kde jednu kopii má "úřad" u sebe a druhou dostane dotyčný člověk. To rozhodnutí patří tomu člověku, nikomu jinému ho nemá co odevzdávat, nechat si na to co čmárat, psát či razítkovat ...

Všechny odlišné postupy jsou pouze dílem lidové tvořivosti.

V době CRZ defacto ani není potřeba v papírové formě, protože kdo potřebuje, tak si toto rozhodnutí najde. Trochu to pokulhává u offline obchodníků a při soukromém prodeji, nicméně i v tomto případě je zde jednání v dobré víře a že není rozhodnutí, tak není problém prodejce, ale kupujícího. Zfalšované papírové stejně nikdo nepozná a jestli to jde telefonicky ověřit?

Jinak ještě ke kolegovi s ukradeným zbrojákem - to snad okamžité svítí v CRZ, ne? Takže zaregistrovat to rozhodně nepůjde, u CRZ_online prodejce ani prodat.

Piggy píše: Asi proto ani neexistuje závazný předpis, jak s tím papírem zacházet, a tudíž ani jednotný postup.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#1062 » pon 14. bře 2016, 10:41

vgj : O jak moc menší průser je nákup zbraní kategorie C na můj ukradený ZP? Registrovat samozřejmě nepůjde B ani C.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#1063 » pon 14. bře 2016, 11:10

marinakus: Chápu li kategorie zbraní ABCD že je to řazeno od nejvyšší likvidačni efektivity k nejmenší, tak z hlediska organizovaného zločinu bude jistě menší zájem koupit jednušku, než samonabíjecí zbraň, nemluvě o samočinné.
Na černém trhu se spíš uplatní samonabíjecí pistole, než jednoranná brokovnice.

Takže za mne dle stupně rizikovosti zbraně.
Zákony chrání společnost, jedince často obětují.



cipis
Příspěvky: 2114

Příspěvek#1064 » pon 14. bře 2016, 15:10

To je ale přece jedno, ta tvoje konstrukce fungovat nemůže. Ukradený zbroják máš nahlášený na policajtech, takže si na něj nikdo nic nekoupí, o nic nezažádá, nic nedostane atd.

Povolení je z toho důvodu, protože to z EU chtějí, že to musí být na povolení. Tak se to udělalo tak, jak to je - vlk se nažral a koza zůstala celé. Je to na povolení? Je = dle předpisů.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#1065 » pon 14. bře 2016, 18:18

cipis : radši opatrně s tou EU, to nákupko by podle EU nárokovatelné určitě nebylo tak, jak je ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 hostů