Nákupní povolení



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#2446 » sob 18. črc 2020, 11:56

Milkyway píše:@Piggy Dobrá práce! To jsem vůbec nevěděl, je dobře, že jsi nalezl správnou odpověď. Díky


... lze rovněž vydat současně ... v právničině znamená, že to fakticky závisí na libovůli toho úředníka.

Ve skutečnosti to udělat musí, když o to požádáš, ale to už je vyšší level (Správní řád, kterej často ti úředníci vůbec neznají, nebo znaj jen ty pasáže, který se jim hodí). Ale hádej se s policajtem na zbraních o Správním řádu, žejo...



cipis
Příspěvky: 2114

Příspěvek#2447 » sob 18. črc 2020, 16:19

tst: pokud jsi jednal tak, jak jsi chtěl ty, tak je to v pořádku, ale spíš mi to přijde, že jsi jednal tak, jak chtěli oni. O DS nemluvili z jasného důvodu, evidentně se jim nechce se učit něco jiného. Je to všude stejné ... Na Brně to bylo taktéž, než pak zjistili, že je to výhodné i pro ně. Ale trvá to, než na to přijdou.

mikky: pokud má prodávající vůbec mail ovšem, že? :) nicméně z toho PDFka ověří i platnost, zejména, když si dáváme v žádosti rovnou vzdání se odvolání, takže to platí od okamžiku, kdy to označí elektronickým podpisem
Nicméně jak píšeš, prodávající tu povinnost nemá. Objektivně by ji totiž neměl ani jak splnit, nejsou pro to nástroje.



tst
Příspěvky: 65

Příspěvek#2448 » ned 19. črc 2020, 12:44

cipis píše:tst: pokud jsi jednal tak, jak jsi chtěl ty, tak je to v pořádku, ale spíš mi to přijde, že jsi jednal tak, jak chtěli oni. O DS nemluvili z jasného důvodu, evidentně se jim nechce se učit něco jiného. Je to všude stejné ... Na Brně to bylo taktéž, než pak zjistili, že je to výhodné i pro ně. Ale trvá to, než na to přijdou.



Jak říkáš, já jsem se snažil, vzhledem k tomu, že můj postup resp požadavek není úplně standartní a já po nich něco chci, jednat s nima slušně a byl vděčný, když mi takhle vyšli vstříc, že budu mít o jednu cestu Ostrava - Brno míň. :)



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#2449 » ned 19. črc 2020, 18:18

cipis píše: ... nicméně z toho PDFka ověří i platnost, zejména, když si dáváme v žádosti rovnou vzdání se odvolání...


Myslel jsem platnost ve smyslu jestli už bylo nebo nebylo využitý. Jinak je na tom obvykle platnost od vyznačená.

Nástroje jsou, můžou třeba na střelnici nebo u někoho s přístupem do CRZ to NP ověřit. Nebo zavolat na příslušný OSZBM. Ale to už je fakt overkill. Jestli by měl prodávající takový pochybnosti, že by chtěl tohle všechno absolvovat, tak by si možná ten prodej měl rozmyslet úplně...



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#2450 » ned 19. črc 2020, 18:22

tst píše:...vzhledem k tomu, že můj postup resp požadavek není úplně standartní a já po nich něco chci ...


DS je zcela standardní postup, stejně tak žádost o NP současně s žádostí o ZP. A přístup "já po nich něco chci, tak budu žmoulat čapku" je imho silně kontraproduktivní. Oni tam jsou přesně a právě od toho, aby dělali, to co ty chceš (v rámci platné legislativy, samo).

Jednat korektně, kompaktně, věcně a slušně je pak samozřejmost na obou stranách.



h.ww
Příspěvky: 42

Příspěvek#2451 » ned 19. črc 2020, 18:45

To je tak hrozně moc fajn mít oddělení, kde se neptaj, nepřemlouvaj, netelefonují, umí otevřít obálku i datovku, nepoužívají "alternativní" úřední postupy, kde umí dobře poradit, kde člověk přijde, zažádá, zaplatí, obdrží s úsměvem co potřebuje,a navíc na počkání nebo i mimo úřední hodiny...



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#2452 » ned 19. črc 2020, 19:43

^^^ Cheb. Teda možná krom těch úředních hodin, to jsem nezkoušel...



h.ww
Příspěvky: 42

Příspěvek#2453 » ned 19. črc 2020, 19:54

Praha venkov a ty mimoúřední hodiny mi nabídnul sám (jestli chcete, můžete přijít i v úterý)



cipis
Příspěvky: 2114

Příspěvek#2454 » ned 19. črc 2020, 21:06

Ta fajn oddělení jsou většinou taková, kde jsme je to naučili a kde jsme tu čapku nežmoulali ... Jo, někdy to muselo jít přes MV, někdy se mstili 30 dny lhůty, ale ve finále to dopadlo tak, jak to má být.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#2455 » ned 19. črc 2020, 21:35

Tak. Chebáci byli chudáci úplně mimo, když jim tenkrát přišla moje žádost o NP datovkou. Ale kapitán se k tomu postavil čelem, párkrát jsme si (v dobrym) zatelefonovali a druhej den mi přišlo číslo účtu s VS.



Icebreaker
Příspěvky: 10

Příspěvek#2456 » pon 27. črc 2020, 06:26

Zdravím, chtěl jsem se zeptat - kolik lze mít NP naráz? Přemýšlím že bych si napsal dvě - jedno na pistoli, druhé na brokovnici, ale nevím jestli to tak jde...

Taktéž - při vyplňování povolení stačí jaký typ zbraně si chci koupit, ostatní informace jako výrobní číslo atp. stačí uvést až když budu vědět, jaký model si koupit, však?

Tj. vím, že si chci koupit pistoli ale ještě nevím jakou.
Napíšu si tedy pistole samonabíjecí, zajdu s tím na policii nechat si schválit NP a další věci jako je model a ráže si dovyplním později jakmile si vyberu, jde to tak? Děkuji.



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#2457 » pon 27. črc 2020, 06:33

Žádostí o NP můžeš mít kolik chceš.
Běžně se vyplňuje jen typ zbraně, tedy "pistole samonabíjecí", "brokovnice opakovací", "revolver" apod
- nejlépe se ale na toto zeptej přímo u vás, tohle se může lišit podle lokality

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2458 » pon 27. črc 2020, 07:10

Jen upozorňuji, že pokud nemáš vybráno, tak v pár případech můžeš narazit. Např. V-AR je vedena jako kulovnice samonabíjecí (nikoliv jako puška samonabíjecí), některá PDW mohou být vedena jako pistole samonabíjecí.
Je tedy otázkou, jestli není lepší si nejdříve vybrat, zjistit jak je zbraň vedena v CRZ (u výrobce/prodejce) a pak řešit NP.



Icebreaker
Příspěvky: 10

Příspěvek#2459 » pon 27. črc 2020, 08:20

Super děkuju chlapi :-)



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#2460 » pon 27. črc 2020, 09:11

Tak. Typ zbraně podle CRZ, počet NP bez omezení.

Nicméně pokud máš rozumný OSZBM, tak si můžeš NP vyžádat prakticky on-demand skrz DS, takže nemusí mít úplně smysl dělat si NP do zásoby.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: audis, monk, nn, stip a 19 hostů