Nákupní povolení



skagerak
Příspěvky: 1008

Příspěvek#3091 » pon 14. srp 2023, 01:20

Platnost povolení k nabytí vlastnictví zbraně kategorie B dále zaniká, není-li využito do 12 měsíců ode dne jeho vydání.

P2X-3YZ píše:
Například: 19. 8. 2022 sem dostal NP. Můžu tedy nakoupit až do 18. 8. 2023 včetně?



Ano muzes vyuzit. Nikde se nepise neco jako "necelych 12 mesicu"

Pak zacina bezet lhuta na "prihlaseni"...



cipis
Příspěvky: 2136

Příspěvek#3092 » pon 14. srp 2023, 07:56

I hodina a minuta :D
A bacha na datum vydání, nemusí se vůbec shodovat s datem doručení (do datovky třeba) nebo datem převzetí! Takové páteční rozhodnutí, poslané/předané v pondělí, tak to může rozhodit, pokud jede člověk na hraně termínu.



JirkaCV
Příspěvky: 1597

Příspěvek#3093 » pon 14. srp 2023, 08:13

Platí datum rozhodnutí uvedené v dokumentu, nikoliv doručení. A to přesto, že se tak děje podle správního řádu. Což mi přijde trošku divné.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#3094 » pon 14. srp 2023, 12:25

Ano na den. Pak nové. Přes DS zadarmo a mám vždy jedno volné, co kdybych náhodou!? ;-)



P2X-3YZ
Příspěvky: 3

Příspěvek#3095 » stř 16. srp 2023, 19:43

Tak musím uznat že datovka je skvělá věc. Další NP zařízeno. Akorát na něm není napsáno že jsem se vzdal práva na odvolání (i když jsem to v žádosti měl zaškrtnuté).

Je standartní že tam o tom nic není? V papírovém tam mám napsáno "Dnešního dne jsem převzal písemné vyhotovení rozhodnutí, s jehož zněním souhlasím a současně se vzdávám práva na odvolání proti němu" a můj podpis.

Z toho formuláře bych chápal že jsem se toho vzdal už tím zaškrtnutím - bez závislosti na tom co je (nebo spíš není) napsané v rozhodnutí.

Asi jim tam ještě pošlu to vzdání se odvolání. Ale zajímalo by mě jak to řeší ostatní oddělení.



RedAce
Příspěvky: 49

Příspěvek#3096 » čtv 17. srp 2023, 15:37

I když to v případě pozitivního vyřízení není moc logické, tak technicky by to NP mělo být platné až po uplynutí lhůty pro odvolání.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#3097 » čtv 17. srp 2023, 16:12

Je tam platnost! Pokud se vzdáváš odvolání už na žádosti, není nutné to tam do NP psat, protože už je platné. A od toho je tam to datum. Navíc to odvolání je jen v případě kladného vyřízení! Takže pokud Ti ho nevydají, dostaneš rozhodnutí a vůči tomu se odvoláváš, nikoliv vůči NP, které sám žádáš a odvolávat se vůči tomu je blbost. Nehledejte problémy, které nejsou, protože to jen neznalost a nepochopení.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#3098 » pát 18. srp 2023, 08:33

Nákupní povolení je rozhodnutí (§ 67 a následující správního řádu) jako každé jiné. Samozřejmě se proti němu dá odvolat (§ 81 a násl.) a to jak v případě zamítnutí, tak ale i v případě kladného vyřízení. Může se třeba stát, že žádáte o samonabíjecí pušku a dostanete povolení na pistoli, nebo že žádáte z důvodu ochrany života, zdraví a majetku a dostanete sběratelskou činnost. Pak je formálně správným postupem odvolání a teprve v rámci něho může orgán NP opravit tzv. autoremedurou (§ 87). Sám od sebe (bez podaného odvolání) může orgán v rozhodnutí opravovat jen zřejmé nesprávností (§ 70), tj. překlepy a podobné zjevné chyby (typicky např. rok 2022 místo 2023), jinak je však svým vydaným rozhodnutím vázán a nemůže ho měnit, jak se mu zachce. Pokud bych chtěl orgán něco zásadního z vlastní iniciativy (bez odvolání účastníka) ve svém, již vydaném, rozhodnutí opravit, musel by po uplynutí odvolací lhůty podat návrh na přezkum k nadřízenému orgánu (§ 94). Pokud odvolací lhůta marně uplyne, nebo se účastník (resp. všichni účastníci) práva odvolání vzdají, stává se rozhodnutí pravomocným. Na požádání to lze na rozhodnutí vyznačit tzv. doložkou právní moci (§ 75). Samozřejmě to je jen teorie, praxe se může lišit, jakkoliv by ovšem neměla.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#3099 » pát 18. srp 2023, 09:44

Děkuji za obsahlou odpověď. :-) Právě z důvodu možné chyby vždy žádám jen na kategorii zbraně a nikoliv druh. A opravdu platné nakupko mám pak v řádu hodin! Bůh ochraňuj naše OSZBM! :-)



nitro
Příspěvky: 15

Příspěvek#3100 » ned 4. úno 2024, 11:16

Zdravím, rád bych se zeptal jak je to, když budu prodávat svojí AR15, kterou jsem nabyl ještě jako zbraň kategorie B, tak jestli musím požadovat po kupujícím povolení na B, když bych mu k tomu nedal 30 ranný zásobník nebo to musí být A-1 nehledě na zásobníku? Díky moc :)



cipis
Příspěvky: 2136

Příspěvek#3101 » ned 4. úno 2024, 12:26

Netreba to po nem vyzadovat. Zakon ti nic takoveho neuklada, v prukazu mas B. Jestli to je A-1, tak to zjisti kupujici az pri prihlasovani, kdy mu v pripade potreby vystavi vyjimku automaticky.
A-1 je to, kdyz to je predelavka. Pokud mas novovyrobu jako B, tak se to zmeni akorat tema zasobnikama. Ktere nedas jemu, ale jeho doprovodu, ktery nema ZP.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 249

Příspěvek#3102 » úte 19. bře 2024, 12:57

Sobiho: Takže "údaje o zbrani" necháš všechny prázdné? To je geniální a děkuji za inspiraci, jdu to hned zkusit!

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 814

Příspěvek#3103 » úte 19. bře 2024, 13:38

JJ, takhle to dělám pořád, NP paky vypadá takto:
A mám ho vždy v rezervě, co kdyby něco mi přelétlo přes noc :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



JirkaCV
Příspěvky: 1597

Příspěvek#3104 » úte 19. bře 2024, 14:03




Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#3105 » úte 19. bře 2024, 16:48

erteple píše:Sobiho: Takže "údaje o zbrani" necháš všechny prázdné? To je geniální a děkuji za inspiraci, jdu to hned zkusit!

Mě to dokonce poradili poldi. Jednou mi dokonce volali, jestli to, že tam mám napsáno "brokovnice opakovací" myslím vážně. :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ a 5 hostů