Nákupní povolení

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#61 » úte 25. pro 2012, 20:00

Když jsem před Ježíškem přihlašoval SKSko, tak jsem se mimo jiné zeptal, co s propadlou nákupkou. Paní odvětila, nic, vyhoďte/skartujte to, nebo si to založte, nám to odevzdávat nemusíte.
No a ta použitá nákupka na puška samonabíjecí? Tak to si nechte, mi máme svůj a pokud to tu necháte tak se to stejně skartuje, odvětil jsem: no minule si to vzali, jo to je možné, ale stejně se to skartovalo. No víte co poznačte si na to POUŽITO a máte to vyřešené.
Co tedy slovo " P O U Ž I T O " to mi přijde ideální...



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#62 » ned 7. črc 2013, 18:39

Měl bych jednu otázku trošku mimo, ale stejně, narazil jsem v pár inzerátech na to, že NP netřeba. Jak to že to? Mám to chápat tak, že ho nepotřebuje prodejce (např. sám nemá zbraň zaregistrovanou, např. ji dostal děděním a nemá ZP, tudíž ho nemusí monocajtům ukázat při odhlašování)? Protože kupující by ho měl mít přeci vždy, jinak (vyjma speciálních případů jako to dědění) nesmí zbraň legálně nabýt…



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#63 » ned 7. črc 2013, 18:46

Nákupní povolení je potřeba vždy pokud se jedná o nabytí zbraně kategorie B a to i při dědictví. Na nabytí zbraně kategorie C není NP potřeba.



Behemot
Příspěvky: 86
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#64 » ned 7. črc 2013, 18:52

To jsem ještě zapomněl, občas to právě bylo i u kat. B. Ale nechtěl to tam prodejce, takže předpokládám, že jde většinou o uloženky a tam se pak jde s NP přímo za tím, kdo to uschovává, je to tak?



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#65 » ned 7. črc 2013, 18:58

Nevím, nikdy jsem nic takovýho neviděl. Ale jedno je jistý, bez NP zbraň kat. B nekoupíš a pokud koupíš (nebude to po tobě prodejce chtít), tak nezaregistruješ a pak to bude asi průser jak pro prodávajícího, tak pro kupujícího.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#66 » ned 7. črc 2013, 19:22

Pro prodávajícího ne, ten nemůže mít přehled o tom jestli máš platné nákupko.



Martin Zvara
Příspěvky: 17

Příspěvek#67 » sob 27. črc 2013, 13:26

Ahoj,
chystam se k prvnimu nakupu zbrani (ZP sk. C). Vim docela urcite, ze budu kupovat nejmene dve zbrane. Znamena to pro mne dve nakupni povoleni, i kdyz obe zbrane budu kupovat zaroven, ve stejny den a ve stejnem obchode, ze?
Predem diky za odpoved.
MZ



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#68 » sob 27. črc 2013, 13:37

Jestli Ti dobře rozumím, pleteš dohromady dvě věci. Nezáleží na tom jaký máš ZP, ale na tom, jaké zbraně budeš kupovat.



Martin Zvara
Příspěvky: 17

Příspěvek#69 » sob 27. črc 2013, 13:47

V podstate mas pravdu, spatne jsem se vyjadril. Budu kupovat dve lovecke zbrane, kulovou a brokovou. Nevim, co vsechno se uvadi v zadosti o vydani nakupniho povoleni (jak jsem pochopil z diskusnich for, je to posledni dobou liberalnejsi, ale zalezi na konkretni sluzebne).



Pete
Příspěvky: 63

Příspěvek#70 » sob 27. črc 2013, 14:31

Pokud to budou zbrane kategorie C, nebudes nakupni povoleni potrebovat. Koupis si je na zaklade zbrojniho prukazu a do 10 dnu je zajdes zaregistrovat na PCR.



Martin Zvara
Příspěvky: 17

Příspěvek#71 » sob 27. črc 2013, 14:51

Jde o zbrane kategorie B na zbrojni prukaz skupiny C, proste obvykla "myslivecka dvojkombinace" - klasicka kulovnice a klasicka brokovnice.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#72 » sob 27. črc 2013, 15:10

Takže klasické zbraně kat. C bez nákupního povolení



Martin Zvara
Příspěvky: 17

Příspěvek#73 » sob 27. črc 2013, 15:16

Mea culpa :) Dik.



Jirka26
Příspěvky: 3

Příspěvek#74 » stř 28. srp 2013, 09:45

Mel bych dotaz tedy alespon doufam, ze to je k tematu :)
Dnes mi byl vydan novy ZP (A,B,E), mam na nem uvedeno ,,opravnen nosit zbran kategorie B".
S prvnim prukazem jsem dostal i rozhodnuti o povoleni k nabyti, drzeni a noseni zbrane kategorie B na konkretni zbran. Na prepazce mi rekli, ze to mam nosit u sebe spolecne se ZP a prukazem zbrane, pokud budu zbran skryte nosit. Ted mi vydali novy ZP a ejhle koukam, ze ma jine cislo.

Na tom rozhodnuti se stemplem je ale uvedeno, ze povoleni se vydava drziteli zbrojniho prukazu c. AL... Hraje to nejakou roli, resp. mohl by v tom nekdo stourat, ze to rozhodnuti je kvuli tomu neplatne. Jsem blbec, ze jsem se na to nepodival driv, ale nechce se mi ted znova zase jet kvuli tomu na policii.

Mate s tim nejakou zkusenost? Z predchozi diskuse jsem pochopil, ze to rozhodnuti s sebou nosit nemusim, ze staci ZP a prukaz zbrane (pokud je na nem uvedeno, ze jsme opravnen nosit zbran, coz tam mam), policajti si to tedy v pripade potreby dohledaji? Diky.



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#75 » stř 28. srp 2013, 10:12

No já ještě nedokončil svoji anabázi (trvalý budu měnit ať teď), ale pak dám vědět jak to dopadlo se starou nákupkou vs. novým zbrojákem (jiné číslo):

viewtopic.php?f=57&t=3230

Podle mě si myslím, že mi vystaví na počkání novou nákupku, ale asi budu muset zase zaplatit 100kč...uvidíme

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů