Inspektoráty pro zbraně



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#916 » pát 10. led 2020, 19:14

Dopadne to pro mě dobře, protože si nenechám od prvního smetáka v uniformě nakecat, že to nejde jen proto, že se mu zrovna nechce. Úplně vidím, jak si odargumentují, že si tu obálku vzali od pošťáka a ode mě ne.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#917 » pát 10. led 2020, 19:16

Tipuji, ze se s Vami bavit nikdo nebude. Videl bych to, ze se pres recepci nedostanete. Tim padem to moc dobre nedopadne. Ale jak rikam, zkuste to v realite a poreferujte.



Haluziak
Příspěvky: 285

Příspěvek#918 » pát 10. led 2020, 20:41

Caroprd111, len taký malý dotaz? Už Vám bylo přes 25 let? Taky jsem měl moc odvahy v tom věku a pak jsem přišel na to, že lidi, který rozhodují o tom jestli se Vám bude dařit nebo to budete mít těžký se neoplatí nasírat.

Aneb jak kdysi řekl můj nadřízení po kontrole mého podání na soud: Hele Tome, je to super, ale přepracuj to. Uvědom si, že na ten soud posíláme x podání týdenně, fakt tam chceš ze soudce udělat blbce a tím ho nasrat?

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#919 » pát 10. led 2020, 23:58

Caroprd111 píše:To si tipujete špatně. Mají samozřejmě povinnost přijímat podání i mimo úřední hodiny.

To je sice pravda, ale pak to vyřízení nemusí být na počkání, ale mohou využít maximální lhůtu pro vyřízení ....
Na druhou stranu, proč to nezkusit? :mrgreen:



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#920 » sob 11. led 2020, 08:18

Andreas, stát se může všechno, pak je na místě stížnost.

Haluziak, otázku na věk vám odpovídat nebudu. Pletete si nevhodné chování a asertivitu. Notabene všechno, co dělají, krom výjimek, je nárokové. Rozhodně nerozhodují o tom, jak se já budu mít.

Genu, tohle slyším vždycky jako argument proč netrvat na tom, aby dělali svoji práci jak mají. Nesčetněkrát jsem trval na něčem, co nechtěli udělat a nakonec udělali. Nikdy je pak nenapadlo mi natáhnout nějakou lhůtu. A kdyby napadlo, prosím, já nespěchám, ale budou asi muset vysvětlit, proč jen žádosti ode mne odkládají a ostatní vyřizují hned. Případně se párkrát zeptáme na stav řízení a všechno datovou, jak to mají rádi. Rychle by je to přešlo.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#921 » sob 11. led 2020, 08:44

Myslite stiznost na to, ze tam chcete neco resit v neuredni den, ktery proste neni pro verejnost? Ja se vazne nekdy nestacim divit, jak jsou nekteri lidi sebestredni.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#922 » sob 11. led 2020, 08:50

Pak já se zase nestačím divit, jak jsou lidi shovívaví k tomu, že policajti za jejich peníze nedělají svoji práci. Nemají zavřeno, jsou tam a mají dělat.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#923 » sob 11. led 2020, 08:57

Vite, kdyz tam je uredni den, tak je tam asi pro verejnost. No a kdyz neni uredni den, tak se tam verejnost proste nedostane, protoze je zavreno. Je to nejaky oficialni rezim, ktery je dany. Mam pochyby, ze by nejaka stiznost na to, ze v neuredni den se tam nedostanete, mela kladny vysledek. Nekdy to chce jen fungovat podle pravidel. O tom je nase spolecnost. Ne o tom, ze ja zrovna chci a tak se vsichni starejte.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#924 » sob 11. led 2020, 10:39

Jasně, mají zavřeno a nikoho tam nepustí, protože by jim jinak vypil kafe. Povinnost správních orgánu zpřístupnit spis vždy v době otvírací doby úřadu, nikoli úředních hodin, je prostě daná. Mluvíte tady o pravidlech a očividně ani nevíte, jaká jsou.



Piggy
Příspěvky: 1876

Příspěvek#925 » sob 11. led 2020, 11:58

1. Co je to "otvírací doba úřadu?"
2. Spousta úřadů má pro příjem dokumentů podatelnu. A ta má většinou také úřední hodiny, které nepokrývají celou pracovní dobu úřadu.
3. Je spousta dalších institucí, které jsou pro veřejnost (přesněji své zákazníky či klienty) otevřené jen část své pracovní doby (lékař, autoservis, prodejna, cokoliv si vzpomenete).
V poslední době mám dojem, že všechno, co mě nějak zaujme, je v rámci vlákna OT. Asi bude chyba ve mně.



haito
Příspěvky: 112

Příspěvek#926 » sob 11. led 2020, 12:24

Čaroprdovi jde asi o tuhle definici

Pojem "úřední den“ a „úřední
hodiny" lze chápat tak, že v této době občan na úřadu najde pracovníka, který s ním
jeho záležitost projedná. V ostatních pracovních dnech se služby pro veřejnost
poskytují v omezeném rozsahu, neboť úředník stráví jednáním s občany menší část
pracovní doby. Větší část pracovní doby potřebuje na zpracování informací, vedení
spisového materiálu a podobně. Ale i v těchto dnech je v pracovní době úřad pro
občany „otevřen“, jsou veřejnosti – občanům k dispozici podatelny úřadů (možnost
učinit osobně podání u daného úřadu tak není jeho úředními dny a hodinami nijak
limitována) nebo informační kanceláře



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#927 » sob 11. led 2020, 13:49

Caroprd111 píše:Jasně, mají zavřeno a nikoho tam nepustí, protože by jim jinak vypil kafe. Povinnost správních orgánu zpřístupnit spis vždy v době otvírací doby úřadu, nikoli úředních hodin, je prostě daná. Mluvíte tady o pravidlech a očividně ani nevíte, jaká jsou.


Já ti přeju, aby s tebou v době mimo úřední hodiny pro veřejnost nikdo nikdy nevyběhl, bo úředník má povinnost .... :lol:

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#928 » sob 11. led 2020, 16:36

Caroprd111 píše:Jasně, mají zavřeno a nikoho tam nepustí, protože by jim jinak vypil kafe....


V kterých hodinách myslíš že se provádějí kontroly:

střelnic
obchodníků se zbraněmi
puškařů

Holt někdy se může stát že tam fakt nikdo není a dveře jsou zavřené protože makají jinde.



MojeTikka
Příspěvky: 1580

Příspěvek#929 » sob 11. led 2020, 19:45

@Caroprd: vlidne slovo zelezna vrata otevira. Ja jsem v zivote mel zkusenost s nekolika inspektoraty, nebot jsem se nekolikrat stehoval a musim rict, ze na zbranich byli vzdy ti nejlepsi lidi. Ja policajty moc nemusim, ale na zbranich jsem s nimi nemel nikdy problem.

Ano, jsou mista, kde clovek hnije ve fronte, ktera cita tri lidi, je uredni den a fronta se hodinu nehne, pritom za dvermi je slyset familierni hlucna debata a po hodine se vykuli s hromadou zbrani typek, ktereho tam cely den nikdo nevidel vejit. Holt, nekdy se stane a na posranyho i haj... latrina spadne.

Na druhou stranu se mi ale treba stalo, ze jsem tam sel neco vyridit, bylo deset minut pred zavirackou (drive jsem to proste fyzicky stihnout nemohl) a tri policiste se tim mym arzenalem prohrabavali, abychom to stihli pred zavirackou, ackoli mi nekolikrat zduraznili, ze jsem mel prijit drive, coz jsem jim zase nekolikrat vysvetlil, proc to opravdu neslo. Udelali vse pro to, abych to stihl a oni tam nehnili dele. Zdrzovali bychom se vsichni.

Vystaveni nakupka vzdy na pockani.

Osobne si myslim, ze cloveka neubude, kdyz holt jednou svesi krovky, sebevedomi necha v aute a jedna tam ne podlezave, ale ani sebevedome. Ti policajti jsou uplne normalni lidi, jen holt maji jiny hadry. Takze stejne, jako ja, chteji mit tu vec za sebou a neni zadny duvod je srat. Ano, jina vec je predvolani, nebo jina zbytecnost, ale v tomto pripade holt takove zakony mame a jako ustavy dbali obcane chceme, aby zakony pro nas fungovaly. Tak je take zapotrebi vyjit trosku stesti vztric.

Na druhou stranu, pokud budeme nadavat, ze policajti jsou pomali, ze jim to trva, tak jen na tato mista naberou dalsi a dalsi uredniky, coz pak ve finale zase zacvakame my z nasich dani. A to prece nikdo nechce, nebo snad ano?



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#930 » sob 11. led 2020, 22:36

Ehm, bylo by dobre uvedomit si, ze 90% tam jen sedí a občas vypíše nějaké lejstro. To za v průměru 30-35.000kc a nakonec renta. Za tyhle prachy se musej snažit. Ale současná policie je neskutečný odpad a povl společnosti. Místo napomoci lidem většinou situaci zhorší. Jako bývalému je mi to lito. Takže závěrem... bijte se o svá práva!!! Pokud ne, tak jednou to dopadne spatne....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů