Inspektoráty pro zbraně



MojeTikka
Příspěvky: 1582

Příspěvek#931 » sob 11. led 2020, 22:43

@Pavluso: bohuzel toto plati obecne na vsechny statni uredniky a uz i na mnoho statnich zamestnancu. Jenze napriklad na misto ucitele se nikdo nehrne, takze dneska prumernej ucitel uz dostal nekolikrat pridano a pritom uroven vzdelani jako takoveho cim dal tim vice klesa.

Ten problem je dan celkovym trendem spolecnosti - mladez chce sedet v teple kancelari a tocit mlejnek. Ne makat nekde u soustruhu, na stavbe, tahat zraneny do sanitek, zachranovat lidi z pozaru... to vsechno smrdi praci. Zkus dneska sehnat dobryho pokryvace, tesare, automechanika. A uplne stejne to vypada ve statni sfere.

Ja hodnotim soucasny stav jako jeste dobry ze skusenosti, ktere mam. Ze se to bude jen zhorsovat, o tom ani nedejcham. Kazdopadne ze vsech oddeleni, se kterymi jsem se u PCR setkal, na zbranich sedeli rozumni lide.



expres
Příspěvky: 613

Příspěvek#932 » ned 12. led 2020, 10:27

Cetl jsem neco podobneho v zakonech, ze uredni dny neznamenaji zavreno. Podatelna ci papirova cast ma jit podat. Na druhou stranu, neni lepsi uz mit vyrizenou datovku? Tam je jedno kdy to posle clovek a pracovni dny se pocitaji do terminu vyrizeni.. Spis nechapu Caroprduv slovnik.Nejsem fanda pcr,ale castovat je porad hanlive nemusim. Sou to jen lidi jako my. Za me zkusenost z Brna na 95% dobry. Dokonce i nad miru jejich povinosti, kdy poradi,pomohou. Treba ten starsi policista hned na pravo za vchodem. Vzdy jsem se tam sel zeptat na veci co nedohledal na netu a pan uplne pohodove rekl co a jak. Byt takovej "urednik" vsude, su ze statniho nadsenej. Jediny jeden z nich je "neprijemny" ale taky ne vzdy. Je hold asi naladovej.
Coz mam otazku kdo vi. Je uniforma povinost? Potkal jsem tam par civilne oblecenych dam, to je kdo? Taky pcr, nebo nejaka forma civilniho urednika, ci co?



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#933 » ned 12. led 2020, 10:53

Ale pánové. Kdopak po 89 zahlcoval policii stále dalšími povinostmi a správními činnostmi? A proč to naší politici (bílí koně podnikatelů) dělali? No přece aby PČR v záplavě všech povinností nestačila plnit své základní funkce v požadované kvalitě.
Kdopak naučil naše občany-ovce, že problémy za ně vyřeší policie, hasiči,lékaři, právníci atd. A lidi opravdu místo používání mozku volají kvůli kdejakému prdu.
A poslední věc. Když si chceme stěžovat na současnou mladou generaci, jak stojí za h.o.v.n.o (že Pavluso), tak si musíme stěžovat na nás jejich rodiče, jak jsme si je vychovali. Ale spousta rodičů si myslí, že jim děti vychová školka, škola a život. A pak to vypadá jak to vypadá. Ale naštěstí není všechno jenom černé.



MojeTikka
Příspěvky: 1582

Příspěvek#934 » ned 12. led 2020, 11:10

@greenhorn: mas nepochybne pravdu, ale problem je, ze dite vychovava i kolektiv. Zkus mu zakazat FB, zakazat cumeni do mobilu a rekni "behej radeji venku na cerstvym vzduchu". Urcite mu to da vic, nez travit zivot cumenim do nejakeho pristroje a psani na asocialni site. Jenze tim se vytrhne z kolektivu. Tim padem pak ma mnohem tezsi zivot, nez ten, kdo ma furu kamaradu, ledacos sezene, ledaskdo mu pomuze, atd.

Je to hodne slozite. Samozrejme vychova ma byt predevsim doma. Ale mam cim dal tim vetsi dojem, ze dnesni rodic je v roli Dona Quijota.

Kudla, jsem offt. Howgh.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#935 » pon 13. led 2020, 09:12

MojeTikka píše:@greenhorn: mas nepochybne pravdu, ale problem je, ze dite vychovava i kolektiv. Zkus mu zakazat FB, zakazat cumeni do mobilu a rekni "behej radeji venku na cerstvym vzduchu".


Jestli to neumíš, kup si psa a hlavně už si nepořizuj další děti. Ono platí, že jestli tebe neuměli rodiče vychovat, tak stejně nebudeš umět ani ty vychovat své děti.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#936 » pon 13. led 2020, 09:17

Nadále pouze věcně k chodu "Inspektorátů pro zbraně". Právní rozbory budiž, výchova dětí a podobně NE! Příště budou padat rovnou "odměny".



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#937 » pon 13. led 2020, 14:10

haito píše:Čaroprdovi jde asi o tuhle definici

Pojem "úřední den“ a „úřední
hodiny" lze chápat tak, že v této době občan na úřadu najde pracovníka, který s ním
jeho záležitost projedná. V ostatních pracovních dnech se služby pro veřejnost
poskytují v omezeném rozsahu, neboť úředník stráví jednáním s občany menší část
pracovní doby. Větší část pracovní doby potřebuje na zpracování informací, vedení
spisového materiálu a podobně. Ale i v těchto dnech je v pracovní době úřad pro
občany „otevřen“, jsou veřejnosti – občanům k dispozici podatelny úřadů (možnost
učinit osobně podání u daného úřadu tak není jeho úředními dny a hodinami nijak
limitována) nebo informační kanceláře



Je ale potřeba sem dát i zbytek a ne jen jeden odstavec ze stanoviska MV Č. j. MV-68936-2/OBP-2015.

Aby to bylo zajímavější, tak tady vkládám i další části tohoto stanoviska, kde dochází k jasnému závěru:

Pokud se žadateli ve věci registrace zbraně v neúředním dnu nevěnoval žádný policista či pracovník příslušného útvaru policie, nebylo se čemu bránit, jak se domníváte. Odkaz, sdělený i jiným policistou či pracovníkem,že není úřední den, a proto danou záležitost nelze u úřadu vyřídit,je možné vyhodnotit jako oprávněný. Příslušný útvar policie se tím nedopustil tzv. nečinnosti podle ustanovení § 80 správního řádu, ani neporušil zákonem mu stanovenou povinnost.Přesto byl ve Vašem případě telefonicky příslušný útvar policie kontaktován z recepce, ale pro zaneprázdnění všech přítomných policistů a pracovníků nebylo možné se Vaší záležitosti věnovat zákonem požadovaným způsobem.

Podle názoru Ministerstva vnitra se rozhodně nelze, podle všeho bezdůvodně,spoléhat na poslední den stanovené lhůty k určitému úkonu a pro její dodržení (zachování) trvat na součinnost správního orgánu v době, která není určena pro styk s veřejností. S ohledem na povinnost dodržet lhůtu či na okolnost, že se jedná o poslední den lhůty k provedení určitého úkonu, si nemůže účastník řízení vymoci na správním orgánu odlišný přístup, než který je uplatňován vůči ostatním (jiným) účastníkům řízení zcela v souladu se zákonem (a „vyhnout se“ případnému čekání na vyřízení své věci v úředním dnu).

Lze vyjádřit přesvědčení, že jako oprávněný držitel jak zbrojního průkazu, tak zbraní (i střeliva), jste s úředními dny a hodinami příslušného útvaru policie náležitým způsobem obeznámen,jakož i o zákonem stanovených lhůtách k provedení určitých úkonů.

Je možné vyloučit, že byste tím, že Vám nebylo v neúřední den správním orgánem vyhověno, byl nucen zákonem stanovenou lhůtu porušit a vznikla Vám tak odpovědnost za porušení zákona. Měl jste možnost dostavit se v době této lhůty v jiný úřední den, té jste z důvodů neuvedených nevyužil. Pokud poslední den lhůty k provedení určitého úkonu není úředním dnem, nelze tuto skutečnost dávat k tíži správnímu orgánu, ale plně k odpovědnosti účastníka řízení (dotčené osoby).



kolemjdoucí
Příspěvky: 812

Příspěvek#938 » pon 13. led 2020, 14:32

Hlavně ten žadatel o registraci měl podat šedivák normálně na podatelně, nechat si dát berana na kopii. Policie by si jej pak vyzvala k doplnění, aka předložení zbraně a všechno by se zvládlo.



Haluziak
Příspěvky: 285

Příspěvek#939 » pon 13. led 2020, 16:44

No anebo nemusí člověk dělat ramena tam kde to není potřebný - skočil jsem tam dnes po práci a ani ne za 15 minut jsem měl techničák.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#940 » pon 13. led 2020, 16:49

No jó, když oni někteří s pocitem vlastní vyjímečnosti si myslí, že dodržování pravidel je pro blbce.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#941 » pon 13. led 2020, 17:27

potvrzuji, že na Sdružení je nákupko na počkání (dnes se mi omlouvaly, že když jsem v 16:30 přinesl dvě žádosti, tak mi dnes stihnou vydat jen jedno), ale na PZ si prý 14 dní nechají



expres
Příspěvky: 613

Příspěvek#942 » úte 14. led 2020, 10:14

Mam otazku kdo vi. Je uniforma povinost? Potkal jsem tam par civilne oblecenych dam v Brne, to je kdo? Taky pcr, nebo nejaka forma civilniho urednika, ci co u PCR? Trochu tady zapadl dotaz.



Haluziak
Příspěvky: 285

Příspěvek#943 » úte 14. led 2020, 10:54

Zákon o PČR § 108 odst. 1 a 2:
(1) Policista vykonává službu ve služebním stejnokroji nebo v občanském oděvu v závislosti na povaze konkrétní činnosti a potřebě efektivního plnění úkolů policie.

(2) Služební stejnokroj policie je oprávněn nosit jen policista. Bývalý policista může na základě souhlasu policejního prezidenta nosit služební stejnokroj s odlišujícím označením při vhodných příležitostech.

Moc ti s tím asi nepomůžu podle mě půjde o interní předpis oddělení.
AD 2 taky to můžou být civilní zaměstnanci.



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#944 » úte 14. led 2020, 11:58

Civilní zaměstnanci jsou v civilu, aspoň u nás.

Jinak u nás jsou úředníci na zbraních vlídní a ochotní. Za ty roky se jich už vícero vystřídalo a neměl jsem nikdy s nikým problém.



expres
Příspěvky: 613

Příspěvek#945 » úte 14. led 2020, 12:34

Ok diky. Ano Brno je v pohode za me a jak jsem rikal.Kez kazdy urad funguje stejne dobre. Civilni obleceni se sice tolik nesmeje, tak me to zajimalo o koho de. Nekdo psal ze i snad muze jit o kontrolu ci co..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 hostů