Inspektoráty pro zbraně



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#1111 » stř 2. úno 2022, 14:51

Dnes v Praze (Sdružení) NP i PZ na počkání :thumbup:

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#1112 » stř 9. bře 2022, 10:40

Starý šedivák už neplatí nikde a je potřeba používat nový?
Také se vám stalo, že při přihlášení zbraně (AKM) musíte zbraň rozebrat a pracovník se vás ptá zda je to co jste vyndali závorník a nosič závorníku, vše si sebere a pak zase přinese abyste si zbaň složili?

Nic z toho problém není. Jen mě to trochu zaskočilo.
Jinak na počkání a Mělník opět nezklamal.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#1113 » stř 9. bře 2022, 11:37

První zkušenost s oddělením na Praze 5, registrace rychlá, příslušnice milé, ale čekačka 2 týdny na PZ...ehm :/



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#1114 » stř 9. bře 2022, 12:11

Killing joke píše:Starý šedivák už neplatí nikde a je potřeba používat nový?
Také se vám stalo, že při přihlášení zbraně (AKM) musíte zbraň rozebrat a pracovník se vás ptá zda je to co jste vyndali závorník a nosič závorníku, vše si sebere a pak zase přinese abyste si zbaň složili?

Nic z toho problém není. Jen mě to trochu zaskočilo.
Jinak na počkání a Mělník opět nezklamal.

Nestalo a doufam, ze ani nestane, abych se nemusel hadat. To zase vypada na nejakou osobni iniciativu jednoho hujera za prepazkou…



kolp
Příspěvky: 99

Příspěvek#1115 » stř 9. bře 2022, 12:43

Mno tak od lonska je zavornik a nosic hlavni cast zbrane, tak mozna chtel videt nejaky cisla? Jinak jsem zbran parkrat rozebiral kvuli skryty zkusebne...



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#1116 » pát 11. bře 2022, 18:02

AKM taky a rozborku nikdo nechtel u prihlaseni na PCR. Jen se hledala dyl vsechna cisla. Jednou jsem musel rozdelat taky, ale cisla schovana pod pazbou. Coz chapu, ale u AKM kdyz znacky jsou venku.. Hmm asi jinej odil a ja bych to tezko slozil neb to byl pocitovej nakup :)



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#1117 » pát 11. bře 2022, 20:48

Asi ta zahada bude v tom, ze na nekterych typu zbrani jsou videt vyrobni cisla hlavnich casti zbrane a zkusebni znacky bez toho, aby se musela rozebrat. To bude asi vse.

Odesláno z mého SM-M515F pomocí Tapatalk



o.n.y.x.
Příspěvky: 36

Příspěvek#1118 » stř 13. dub 2022, 09:06

Tak Brno vydává opět PZ na počkání. Žádná fronta, žádný čekání na schodech na zavolání. Vše jak bylo před 2020 :) Palec hore



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#1119 » stř 13. dub 2022, 10:11

to je super sprava. Funguju uz teda normalne kancle, alebo je tam stale plexi na chodbe?



o.n.y.x.
Příspěvky: 36

Příspěvek#1120 » stř 13. dub 2022, 12:09

Bez plexi



blackskull3
Příspěvky: 36

Příspěvek#1121 » stř 13. dub 2022, 18:37

Chomutovské odd. je ode dneška zpátky v Riegrově ul. - už se nemusí do Mostu.



Renáta
Příspěvky: 1

Příspěvek#1122 » čtv 5. kvě 2022, 20:52

antonspelec píše:
Killing joke píše:Starý šedivák už neplatí nikde a je potřeba používat nový?
Také se vám stalo, že při přihlášení zbraně (AKM) musíte zbraň rozebrat a pracovník se vás ptá zda je to co jste vyndali závorník a nosič závorníku, vše si sebere a pak zase přinese abyste si zbaň složili?

Nic z toho problém není. Jen mě to trochu zaskočilo.
Jinak na počkání a Mělník opět nezklamal.

Nestalo a doufam, ze ani nestane, abych se nemusel hadat. To zase vypada na nejakou osobni iniciativu jednoho hujera za prepazkou…

To není žádná osobní iniciativa, nařízení podle kterého musí být všechny údaje na zbrani zaznamenány do centrálního registru zbraní. Výrobní čísla jsou někdy uvedena na nosiči závorniku i na závorníku. A žádného hujera nemáme.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#1123 » pát 6. kvě 2022, 06:34

Jestli to není tím, že nově do zákona přibyla definice závěru:
závěr; závěrem se rozumí také závorník a nosič závorníku

Uživatelský avatar
FiBe
Příspěvky: 42

Příspěvek#1124 » pát 6. kvě 2022, 10:05

"Také se vám stalo, že při přihlášení zbraně (AKM) musíte zbraň rozebrat a pracovník se vás ptá zda je to co jste vyndali závorník a nosič závorníku, vše si sebere a pak zase přinese abyste si zbraň složili?"


OSZBM Praha I/III (ul. Sdružení)
- před lety (myslím ještě před schválením protizbraňové směrnice), když jsem přihlašoval dlouhou, tak po příchodu mimo klasické kontroly (vyjmutí zásobníku, stažení závěru, kontrola nábojové komory, "výstřel" do vybíjecího zařízení), chtěli i (základní) rozebrání a v rozebraném stavu předložit k registraci / přihlášení (což je nepříjemnost, zvlášť když nemáte kufr, ale jen futrál ...). Když jsem tam po půl roce až roce nesl další, již to nebylo vyžadováno. Nikdo se neptal co je který díl, jen pak u přepážky zkontrolovali čísla.
Takže je otázka, zda-li jde o osobní iniciativu anebo vnitřní předpis, na to odpověď nemám ...

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#1125 » pát 6. kvě 2022, 18:31

imho osobní iniciativa, nesl jsem tam letos dvě AR a jedna dáma to chtěla rozebrat a zkontrolovat všechna čísla, druhá jen koukla na lower a značku zkušebny a víc neřešila

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů