Registrace pistole

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » ned 22. pro 2013, 11:44

Zdravím, možná jsem to zařadil špatně, tak kdyžtak prosím přesunout.

Když nesu pistoli na PČR k registraci, musí být v originálním obalu?
Myslím tím, zda musí být v nějakém kufříku přímo určeném na zbraně, nebo stačí ji donést třeba v pouzdře, nebo nějakém "pytlíku".

Může mi prodejce vůbec prodat zbraň bez obalu?



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#2 » ned 22. pro 2013, 11:57

Zákon nic takového neřeší. Nikdy jsem tam pistoli nenesl jinak, než "holou" a nikdy problém nebyl. Snad jen pozor na to, aby pistole byla v režimu "držení", nikoli nošení. Předkládám rovněž bez zásobníků.

Proč by prodejce nemohl prodávat bez obalu? Je snad obal součástí zbraně? Třeba v komisích je dost často zbraň bez obalů, "z druhé ruky" od jiného střelce jak kdy... Prostě obal jistě povinný není, pokud nejde o součást dodávky nové zbraně výrobcem, viz "obsah balení"... v podstatě vždy se na to při koupi lze zeptat, co je součástí dodávky (počet zásobníků, základní čištění, zámky, obaly...)



Rapidos
Příspěvky: 29

Příspěvek#3 » ned 22. pro 2013, 12:03

Zakon ..

§ 2
Vymezení některých pojmů

(2) Pro účely tohoto zákona se rozumí
a) držením zbraně nebo střeliva mít
1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,
2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,
b) nošením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů uvedených v písmenu a),

..

Prodavac to muze s klidnym srdcem prodat bez originalniho obalu, jen tak do ruky. Bezne se to hlavne u komisnich tak i dela. Jestli to hodis do krabice od bot nebo do tasky, to uz je na tobe. Tomu kdo to bude registrovat bude zalezet hlavne na tom aby jsi to mel vybite a on neprisel k urazu :)

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 22. pro 2013, 12:40

Lze za "uzavřený obal" považovat batoh ve kterém zbraň jen tak donesu?

Uživatelský avatar
voky84
Příspěvky: 97

Příspěvek#5 » ned 22. pro 2013, 12:43

Jasně že jo. Hlavně aby jsi měl vyndanej zásobník a prázdnou komoru.

Uživatelský avatar
ryucz
Příspěvky: 114
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » ned 22. pro 2013, 12:50

Díky pánové.



JoeBiden
Příspěvky: 77

Příspěvek#7 » čtv 9. led 2014, 22:20

Je pravda, že tam po mně budou chtít tu pistoli rozebrat a složit? Mám s tím problém, že ji bez přidržení nohama těžko rozebírám. :oops:

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#8 » čtv 9. led 2014, 22:26

Není, tohle se děje u zkoušek. Při registraci ji akorát musíš předat bez zásobníku a nenabitou. Policista jen zkontroluje zbraň ohledně čísel (případně dopíše do NP) na průkaz zbraně

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » čtv 9. led 2014, 22:34

Policista může vyžadovat ukázání registračních a zkušebních značek hlavních částí zbraně. Protože oni se pochopitelně nemohou vyznat v každé zbraní, je na předkladateli, aby byl schopen zbraň případně rozložit tak, aby byly viditelné. U většiny moderních to není obvykle problém i zvenku, u některých sběratelských kousků to může být trochu schovanější.
Ale zkoušet z toho nikdo nebude.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#10 » úte 14. led 2014, 14:13

Promazán OT a odemčeno, držte se prosím tématu.



jenispet
Příspěvky: 75

Příspěvek#11 » úte 14. led 2014, 14:30

Já měl nedávno u jedné zakoupené uloženky problém s rozborkou,jelikož jedna ze značek na hlavní části zbraně se nacházela pod krytem a protože jsem z prodejny jel přímo na registraci,tak jsem ji pochopitelně rozebrat moc neuměl,i když mi to prodavač ochotně vysvětloval i názorně předvedl.
Nakonec paní na policii byla vzhledem k frontě za mnou vztřícná a řekla že mi věří že tam ta značka je.Samozřejmě že tam ta značka opravdu byla,když jsem zbraň doma v klidu rozebral.
Takže pozor u starších kousků,neumět zbraň rozebrat,pokud je nějaká ze značek skrytá,může být problém,že si registraci zopakujete.



JoeBiden
Příspěvky: 77

Příspěvek#12 » úte 14. led 2014, 19:03

Dobré, byl jsem tam v pondělí a chtěli to rozebrat právě skrze zkušební značku. Ale šlo to všechno jako máslo, i teď. Nechápu, proč to poprvé nešlo - jestli se při první rozborce správně posunuly nějaké komponenty nb jestli se až po čase dostal olej tam, kam měl....?



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#13 » úte 17. čer 2014, 06:42

Ahoj... jen krátký dotaz ke lhůtě předložení zbraně k registraci po koupi: Desetidenní lhůta se počítá ode dne koupě, nebo ode dne následujícího po dni koupě? Počítají se pracovní, nebo kundelářní (myslím, že kundelářní)? Jde o to, že koupím pistoli v pátek, následující týden řekněme nebudu mít možnost se na PČR stavit a příležitost bude až další pondělí. Vejdu se do lhhůty?

PS. S mými termíny hýbat prostě nelze vzhledem k zaměstnání.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#14 » úte 17. čer 2014, 06:47

Zákon říká "je povinen zaregistrovat do 10 pracovních dnů ".

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#15 » úte 17. čer 2014, 08:37

Zakoupíš dejme tomu dnes. Zítra je to jeden pracovní den, pozítří druhý atd., soboty, neděle a svátky vynecháš, a nejpozději desátý ji musíš zaregistrovat. Co je na tom nejasného?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: El Chupanibre a 41 hostů