Zkušební značky



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#106 » čtv 4. kvě 2023, 08:28

Střelec píše:iloveguns: Fakt jo?
Moje poslední (stále platné) NP (výřez z PDF, z datovky).


Když jsem naposled byl pro povolení, tak mi řekli, že kombinovat to nelze, že to tak nelze dát do CRZ, že to registr nevezme.



Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#107 » čtv 4. kvě 2023, 09:37

Budu se citovat
Střelec píše:"Muzejnictví" i "sport" atd. lze mít na jednom nákupku, jen to tam musí úředník dopsat ručně, aspoň tak mi to vysvětlili u nás na OSZBM a nikdy s tím problém neměli. Takže u vás jsou prostě jen líní.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#108 » čtv 4. kvě 2023, 18:46

iloveguns píše:[quote="Střelec"]iloveguns: Fakt jo?
Moje poslední (stále platné) NP (výřez z PDF, z datovky).


Když jsem naposled byl pro povolení, tak mi řekli, že kombinovat to nelze, že to tak nelze dát do CRZ, že to registr nevezme.[/quote]Prosim pekne, az bude nekomu policista nebo obcansky zamestnanec policie OSZBM tvrdit tento nesmysl, tak vezmete do ruky zakon c. 119/2002 Sb., ve zneni pozdejsich predpisu, nalistujte § 12 odst. 7 a citujte dotycnemu:

"Na žádost žadatele se povolení podle odstavců 5 a 6 vydá jedním rozhodnutím. Tato povolení lze rovněž vydat současně s rozhodnutím o vydání zbrojního průkazu nebo zbrojní licence."

Ten odst. 5 a 6 § 12 zakona je:
- odst. 5:
"Příslušný útvar policie vydá povolení vlastnit nebo držet zbraň kategorie B, pokud má k tomu žadatel řádný důvod. Za řádný důvod se považuje..."
- odst. 6:
"Příslušný útvar policie vydá povolení k nošení zbraně kategorie B, uvádí-li žadatel důvod uvedený v odstavci 5 písm. b), c), d), e) nebo f)."



Odesláno z mého SM-M515F pomocí Tapatalk



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#109 » pát 5. kvě 2023, 07:06

To všechno může být pravda, ale každé hádání se s policajty může mít za následek budoucí problémy. Zvlášťě na úseku zbraní a střeliva se chovám tak, jakoby měli oni ve všem pravdu. Potom tam mohu chodit i v době mimo úřední hodiny, udělají mi PZ na počkání apod... Jinak by mi také mohli říct, že na vydání PZ mají lhůtu 30 dnů a zdar....

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#110 » pát 5. kvě 2023, 07:56

iloveguns : Takto mohou jednat buď se všemi a nebo s nikým. Jinak se jedná o diskriminační přístup a nechtěl bych být v kůži policisty, kterého za to bude řešit OVK.



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#111 » pát 5. kvě 2023, 08:35

Jenže těžko se jím dokazuje, že někoho nechali čekat 30 dnů na PZ jen kvůli tomu, že se s nimi hádá např. o důvodech žádosti o povolení. A podat na ně stížnost, tak to pak znamená se už raději přestěhovat do jiného okresu nebo kraje, protože pak si na vás smlsnou a budou se vám ještě smát, například že oni jen dodržují zákonné lhůty na vydání dokladů a nic jiného v tom není. A nic nenaděláte.



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#112 » pát 5. kvě 2023, 09:07

Anebo také mohou striktně na tom konkrétním oddělení zavést pravidlo, že všichni žadatelé bez výjimky budou čekat na vydání PZ celých 30 dnů zákonné lhůty...



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#113 » pát 5. kvě 2023, 11:58

iloveguns: To, že ti to nechtěli vydat je nějaký jejich lokální výklad. Já jsem s tím nikdy (od roku 2021) problém neměl a mám tam vždy všechny tři důvody a rozhodnutí mám přesně jak sem dával Střelec.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#114 » pát 5. kvě 2023, 18:37

iloveguns : No, já jsem se do sporu s OSZBM dostal, protože prostě vymýšleli kraviny, vyhrál jsem a od té doby pouze panuje vzájemný respekt.



JirkaCV
Příspěvky: 1537

Příspěvek#115 » pát 5. kvě 2023, 18:42

Tak pokud ten spor a následné řešení proběhne na úrovni, která nikoho neuráží a neponižuje, nejspíš s tím nebude problém. Alespoň u lidí s určitou inteligencí.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#116 » pát 5. kvě 2023, 19:21

JirkaCV : Samozřejmě že takto. Prostě jsem poslal dotaz na OBP MVČR a následnou odpověď přeposlal na OSZBM. Pak jsem to nechal vyhnít. A najednou bylo vše jinak. Oficiální stížnost je to poslední řešení. Pak člověk skutečně vstupuje do války, kterou asi vyhrát nemůže. Chce to prostě jen jemně postrčit správným směrem.



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#117 » pát 5. kvě 2023, 19:40

risa2000 píše:iloveguns: To, že ti to nechtěli vydat je nějaký jejich lokální výklad. Já jsem s tím nikdy (od roku 2021) problém neměl a mám tam vždy všechny tři důvody a rozhodnutí mám přesně jak sem dával Střelec.


Nechtěli mi to vydat v kombinaci se sběratelstvím v roce 2017. Od té doby jsem žádné povolení nežádal. Předtím, dokud nebyl CRZ, tak mi sami doporučili, ať si tam napíši všechny důvody na jedné žádosti o jedno povolení. Potom vznikl CRZ a už to nešlo, protože do CRZ to prý tak nešlo zadat.



AntraX
Příspěvky: 21

Příspěvek#118 » pon 15. kvě 2023, 12:37

Update jak jsem slíbil.

Zbraň bez značek jsem koupil s nákupkem bez sběratelství.
Na policajtech jsem řekl, že zbraň nemá značky a rovnou se zeptal, co je snažší, zaregistrovat ji nebo výzva k ověření, protože k ověření potřebuji průkaz zbraně nebo tu výzvu. Řekli mi, že je jednodušší ji zaregistrovat a pak přinést to ověření a oni si u sebe odmažou poznámku, že ze zbraně nelze střílet. S modrejma průkazama zbraně se už poznámka o tom, že ze zbraně nelze střílet, neuvádí. Průkaz je úplně stejný, jako by zkušebnu měla.

Takže registrace úplně v pohodě i se slevou jako člen klubu, po ověření se jenom stavim s papírem, že zbraň má zkušebnu a hurá vyzkoušet ji.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 791

Příspěvek#119 » úte 8. srp 2023, 14:24

Chtěl bych požádat o radu, a nechci zakládat nové téma, tak to oživím zde.
Na rámu zbraně ČZ70 mám tuto značku, koukal jsem do seznamu značek CUZZS a nikde jsem nenašel nic podobného. Koukal jsem i na jiné ČZ50/70 a tam jsem tuto značku nenašel.
Předem děkuji
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#120 » stř 9. srp 2023, 06:37

Není to Frankonia?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], trijeron a 54 hostů