Kde nelze nosit zbraň

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#856 » stř 1. čer 2022, 08:39

Dotaz pro ty z vás kdo už využili uložení (u soudu, na úřadě..) - jak to je v praxi - dáte zbraň do trezoru a dají vám k němu klíč? Protože pokud si klíč nechává ostraha, nebo je trezor na kód, pak je zbraň teoreticky zneužitelná...
Naposledy upravil(a) Espezetka dne stř 1. čer 2022, 09:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#857 » stř 1. čer 2022, 08:51

Na soudě v UL jsem dostal klíč.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#858 » stř 1. čer 2022, 09:41

Před dávnými lety u pražských soudů dávala justiční stráž stvrzenku. Podle mě je papír lepší než klíč. Co se zbraní dělali, jak ji uložili či neuložili, mě nezajímalo.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#859 » stř 1. čer 2022, 10:38

5-8 let zpátky Justiční areál Brno, nože, teleskopy etc. etc. si nechávali na stolíku proti stvrzence. Na pistole měli myslím už tehdy trezorovku, ale tam jsem nebyl neboť jsem tehdy ještě bambitku neměl.
Krajský soud ať Husova nebo Roosveltova mi odmítli teleskop a nůž uschovat a zároveň mě s ním odmítli vpustit :)
Měl bych to jít vyzkoušet teď někdy :DDD

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#860 » stř 1. čer 2022, 11:52

Před 5 lety okresní soud Hradec Králové... Nůž... Ostraha vložila do skříňky, nic mi nedali. Při odchodu si mě zřejmě pamatovali a sami automaticky mi vraceli můj nůž.

Ps: nůž jsem při vstupu aktivně nežádal do úschovy, dle rentgenu pojali podezření na obsah tašky a zřejmě nůž a chtěli viděl co to je.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#861 » stř 1. čer 2022, 12:13

Ja byl jednou u soudu cca 5 let nazpatek a radsi jsem si ji nebral, ale ptal jsem se co by kdyby jo. A prej tam maj jen jeden malej trezor, ze to teorericky mozny je, ale nemusi bejt volno, ze tam casto davaj sluzebni zbrane cajtu, ptze ti tam taky nemuzou nosit. Takze bejva dost obsazeno. Takze pokud nemusite, lepsi nemit a nespolehat.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#862 » stř 1. čer 2022, 12:18

Pred 5 lety byla (pravne) trochu jina situace, ale je pravda ze ne vsude je kapacita velka, nicmene to je spis jejich problem...



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#863 » čtv 2. čer 2022, 08:41

Krajský obchodní soud Brno, Husova. S pistolí mne poslali do prodejny Kozapu, kde si ji prý mohu nechat za poplatek uschovat. Vzhledem k tomu, že jednání začínalo již za pět minut, byla mi tato možnost k ničemu. Úschovu mi odmítli, a se zbraní jsem vstoupit do budovy nesměl. Výsledkem byla moje neúčast na důležitém jednání v obchodní věci, kterou jaksepatři využil odpůrce ve svůj prospěch....



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#864 » čtv 2. čer 2022, 08:45

Kdy se ti to stalo?



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#865 » čtv 2. čer 2022, 08:49

Už je to dlouho... Nevím přesně, ale deset let to může být...



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#866 » čtv 2. čer 2022, 09:04

Tak to jo. Nemile, ale tehdy bezne. Uz jsem se lekl, ze to je altualni zazitek.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#867 » čtv 2. čer 2022, 09:28

Překvapilo mne to, protože ještě dříve před tím nemilým zážitkem jsem byl se zbraní na krajském soudě v Brně na Rooseveltové, bylo to někdy okolo roku 2000, a tam mi zbraň v pohodě uschovali a brali to jako samozřejmost. Myslel jsem si bláhově, že v jednom městě mají na soudech stejné podmínky.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#868 » čtv 2. čer 2022, 11:05

Tehdy o tom rozhodoval předseda příslušného soudu svým mozkovým myšlením.
Asi právě proto to bylo natvrdo vloženo do zákona.



Bbbpetr
Příspěvky: 5

Příspěvek#869 » čtv 2. čer 2022, 12:34

NJ. Jako v akčním filmu. Přivolání další dva členové JS, odvedli mě k trezoru, já bez zbytečných pohybů uložil zbraň a dostal klíč. Při odchodu stejně. Zbraň jsem hlásil při příchodu. Divné,že je nezajímal ZP..



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#870 » pát 3. čer 2022, 09:26

Právě že před novelizací to byl vabank. Člověk nevěděl, kde mu zbraň bez keců uloží a kde tě pošlou, ať si ji dáš do auta. Po novele se objevily trezůrky u justičáků (pokud už neměli) a zatím nikde jsem neměl problém. Řeknu, že mám střelnou zbraň, dají mi klíček od trezůrku, chtějí ji ukládat vybitou (takže to normálně vybíjím směr bezpečný prostor a sleduje mě přitom veřejnost, která čeká na jednání, vybíječky jsem u vstupů ještě neviděl), uložím do trezoru a klíč si nechávám. Žádné doklady vidět nechtějí.
Pokud máte jen nůž nebo pepřák, tak to se většinou nechává v nějakém košíku u rentgenu a dají vám číslo nebo si prostě o to při odchodu řeknete.

edit: Zaznělo tu, že zákon neobsahuje sankci pro orgán VM, který trezor neinstaluje a bude vynucovat zákaz vstupu... protože pokud nechce trezory, nemůže zakazovat. Pokud bude zakazovat a nebude mít trezor pro uložení, přičemž by vám tím fakticky znemožnil přístup k úřadu, viděl bych to na nezákonný zásah, který je žalovatelný. Zkrátka se předpokládá, že orgány veřejné moci neporušují zákony, které veřejná moc napsala. :mrgreen:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů