Kde nelze nosit zbraň



Apep
Příspěvky: 93

Příspěvek#481 » čtv 18. úno 2016, 16:42

Pravda, omlouvám se nejsem dokonalý, zapomněl jsem že v autě nelze držet zbraň.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#482 » čtv 18. úno 2016, 17:17

honzek86 píše:cmk:
... do areálu není přípustné vnášet velká zavazadla, poštovní balíky, reprodukční techniku, fotoaparáty, magnetofony, rádia, videokamery, počítače, zbraně, střelivo apod.); vnášení těchto věcí, mimo zbraně a střelivo, mohou povolit příslušní ředitelé společností, jinak musí být přechodně uloženy na vrátnici ...

Takže tam chodíš i bez telefonu? Nebo jej odkládáš na vrátnici? Jinak možná nelze nutit zaměstnavatele, aby "do toho investoval", ale když už tohle napsal, musel s takovou investicí počítat, jinak by se dopustil protichůdnosti: Ukládá některé předměty odkládat na vrátnici, ale už to nehodlá technicky řešit? Ad zbraně: Viděl bych to na domluvu v tom smyslu, že si zabezpečení technicky zrealizuješ svými prostředky - v souladu s požadavky Zákona, a že žádáš pouze, aby zaměstnavatel určil prostor. Pokud je soudný, tak se domluvíte. Jinak jsem toho názoru, že výkon vlastnických práv je si s právem nosit zbraň prakticky roven. Přesněji... dokud se to nedostane k soudu. Argumentů se najdou mraky a to na obě strany.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#483 » čtv 18. úno 2016, 19:29

Lynx píše:
Lynx píše:Máte někdo zkušenosti z kulturních akcí v O2 areně? Bohužel se před akcí (koncert) nedostanu domů, takže mě zajímá, jestli se zbraní projdu vstupem bez obtíží.

V O2 aréně jsou u vstupů rámy a skutečně probíhá kontrola. U vstupů sever (jestli se nepletu) je skutečně "maringotka" s placenou úschovnou (od 20 do 100 Kč, opět se snad nepletu). Je vhodné maringotku navštívit ještě před zařazením do fronty na vstup, jinak si ji vystojíte znovu.
Na možnost úschovy zbraně jsem se ani neptal, maringotka ve mně příliš velkou důvěru nebudila.

Před dvěma lety jsem byl v O2 aréně v únoru na Morriconem. Bylo to večer, s rodinou. Protože jsem nechtěl jet autem přes půl Prahy, jeli jsme MHD. Doma jsem si říkal - "Vysočany,Karlín, není Malá Strana, tam se ..." jako je to v té známé písničce. Čili vzít či nevzít. Nakonec jsem se rozhodl nevzít, kdyby náhodou byly kontroly (nikdy dřív jsem tam nebyl, bylo to tehdy poprvé...)
Kontroly ve vnitřní části areálu byly - rámy, jakási ochranka v černém... Kdybyste ale viděli, jakým stylem to kontrolovali... :lol: Klidně jsem sebou pod kabátem mohl mít 58. Ono totiž dělat důkladnou osobní prohlídku, to by vzhledem k počtu návštěvníků museli začít pouštět někdy kolem poledne, aby to vůbec zvládli !

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#484 » čtv 18. úno 2016, 22:14

honzek86 píše:cmk:
... do areálu není přípustné vnášet velká zavazadla, poštovní balíky, reprodukční techniku, fotoaparáty, magnetofony, rádia, videokamery, počítače, zbraně, střelivo apod.); vnášení těchto věcí, mimo zbraně a střelivo, mohou povolit příslušní ředitelé společností, jinak musí být přechodně uloženy na vrátnici ...

Tak je to jednoduché, prostě vnášet do zaměstnání nesmíš a je jedno zda máš full či lučního cvrčka. Nadruhou stranu, jestliže zaměstnavatel určuje úschovu na vrátnici, tak pro ni taky musí splnit podmínky.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#485 » čtv 18. úno 2016, 23:36

Jamíra: Tvoje tvrzení, že do O2 se dostaneš s kosou není pravdivá.
Kovové věci musíš dát do plastové krabice a potom musíš projít rámem.
S kosou pod kabátem to asi opravdu nedáš.
Nic víc, než zkušenost !



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#486 » pát 19. úno 2016, 08:46

honzek86 píše:jinak musí být přechodně uloženy na vrátnici ...
Můžeš si požádat o ukotvení vlastního trezůrku.
1. Asi tím rozvíříš debaty a nežádoucím způsobem upozorníš na svoji osobu.
2. Jak jsem psal jinde: jde spíš o to, kdo (zaměstnavatel/zaměstnanec) má větší zájem na udržení zaměstnaneckého vztahu.

Uživatelský avatar
jamira
Příspěvky: 301

Příspěvek#487 » pát 19. úno 2016, 21:17

Bohuliby: píšu vlastní zkušenost z doby přede dvěma lety v únoru! První šla manželka, za ní kluk, pak já. Bylo to v takovým poklusu, ani rámy snad tenkrát neměli zapnutý, ručním scanerem na kovy šmejdili halabala. Když jsem jim říkal, že jdeme dohromady rodina, tak mě VŮBEC nekontrolovali! Prostě byly tam takové davy, že to chtěli odbavit rychle. Možná za poslední 2 roky po všech světových událostech dostali přísnější instrukce a dnes je vše jinak...

Uživatelský avatar
dagobert
Příspěvky: 146

Příspěvek#488 » čtv 25. úno 2016, 17:24

honzek86 píše:...
A teď baby raďte :) myslíte si, že v případě právního vztahu zaměstnanec-zaměstnavatel je takový zákaz taktéž porušením mých zákonných práv, nebo je nad ně nadřazen?
A hlavně - máte s tím zkušenosti? Asi všichni pracujete, když máte na náboje :D nosíte si zbraň s sebou, nebo ji máte doma?


Skoro všude je podobné ustanovení.
Já jsem to zatím řešil dvakrát v různých zaměstnáních.
Poprvé, když jsem zbraň pořídil, tak nebyl problém, nosilo nás víc a nikdo to neřešil, dokud jsme neplašili ostatní zaměstnance, což jsme nedělali. Pak se změnil šéf a začal to řešit. Tak jsem mu řekl, že klidně, pokud bude v práci přišroubovaný trezůrek, od kterého budu mít klíč jen já, tak ji tam klidně ráno hodím a večer odnesu. Chvíli se škrábal na hlavě a počítal, kolik by to vyšlo, a pak to nechal být.
Podruhé, když jsem narazil na kolegu kreténa, který se mně pokoušel znepříjemnit život, jak to jenom šlo, slovnimi útoky počínaje, neoprávněnými stížnostmi a donášením konče (vzhledem k tomu, že ostatních 15 lidí v týmu včetně šéfů se mnou problém nemělo a nemá, bych opravdu chybu u sebe neviděl). Tento chudáček se oklikou dozvěděl, že nosím a argumentem, že přece gunfree zóny a vůbec, kdybytomělozachránitjedenjedinýživot a podobně, mě šel naprášit. (Zcela účelově, jak jsem se později dozvěděl od ostatních, se kterými se bavil normálně, zbraně mu nevadí.) Pozvali si mě na kobereček, přišlo tam na mě 7 lidí z vedení a HR. Velice bojácně a slušně mě poprosili, abych si šel domů odložit, že se nic neděje, že mám volno a že mně to proplatí a zítra mám přijít normálně, leč neozbrojen. No chvilku jsme se o tom bavili, já jsem šel domů, kde jsem si místo fullsize vzal do kapsy malou záložku a bylo vyřízeno. Hysterický kolega po roce změnil místo a já zase v klidu nosím fullsize.
Závěr, který z toho plyne: Nikomu nic neříkej, nikde se nechlub, nos tak, aby nikdo nikdy nic neviděl. Kde není žalobce, není soudce.
Zákon tím neporušuješ, maximálně pracovní předpisy a to je v nejhorším na výpověď.



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#489 » čtv 25. úno 2016, 19:41

:thumbup: :clap:



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#490 » ned 28. úno 2016, 13:26

Včerejší zkušenost z O2 areny, vystoupení Škorpíků. Našli mě vypadlou dvoukorunu z peněženky v kapse !
Bezpečnost vysoká a tak to má být.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#491 » ned 28. úno 2016, 20:10

Je to asi opravdu jak kdy...

Cca rok az dva zpatky bych nemel problem s jakymkoli bagem na obou kotnicich (a dalsimi mensimi schovkami) a hlavne dama s velkou kabelou - tu neresili vubec.

A tam by se toho veeeslo...



m77
Příspěvky: 1

Příspěvek#492 » pon 29. úno 2016, 12:51


Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#493 » pon 29. úno 2016, 13:02

Je to blbá otázka, ale ona je někde uvedena soupiska akcí, na které se legálně držená zbraň nesmí nosit? Byla to legálně držená zbraň, nesl ji skrytě a přesto to bude řešeno jako přestupek??!

Dodatek: pochopitelně bych si s sebou na takovouto akci zbraň nevzal, to může udělat jen troubeles, ale ptám se jen tak obecně.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#494 » pon 29. úno 2016, 13:08

Držení a nošení zbraní při zvláštních příležitostech
Osoba, která se účastní veřejných shromáždění, slavností, sportovních podniků nebo lidových zábav, může na těchto akcích nosit zbraň, pouze
a) drží-li zbraň k provozování zábavné střelby v komerčních nebo obdobných střelnicích,
b) podílí-li se se souhlasem pořadatele na zabezpečení akce, jejíž součástí je střelba,
c) zabezpečuje-li úkoly podle zvláštního právního předpisu,10) nebo
d) pokud je to nezbytné k ochraně života, zdraví nebo majetku, a nošení zbraně povolí útvar policie příslušný podle místa konání akce.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#495 » pon 29. úno 2016, 13:16

SansLogique: takže vlastně třeba když půjdu z práce přes náměstí, kde se konají nějaké slavnostní trhy, tak v tu chvíli se dopouštím přestupku. ale pokud náměstí bude v místě mého trvalého bydliště, tak se ničeho nedopouštím, protože jako Éčkař to mám od příslušného útvaru policie schválené k ochraně života, zdraví a majetku? nebo pro takové povolení musí člověk chodit speciálně?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů