Kde nelze nosit zbraň



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#871 » pon 5. zář 2022, 19:23

Aktivisticky pseudonovinarsky debil Molacek opet v akci, nelibi se mu nerespektovani nalepek zakazu vstupu se zbrani : https://denikn.cz/952523/na-times-squar ... e/?ref=inc

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#872 » pon 5. zář 2022, 19:36

Tyto nálepky ale vůbec nic neznamenají jelikož nemají žádnou oporu v zákoně :D . Buďme rádi, že tyhle aktivisty už u nás neberou politici v potaz.



Urban
Příspěvky: 66

Příspěvek#873 » pon 5. zář 2022, 19:42

A hlavně, jak jsem se dozvěděl na MV-101, na těch nálepkách je Beretta Takže pokud máte u sebe něco jiného, nálepka se vás netýká. No a kdo by dneska nosil Berettu, že?



JirkaCV
Příspěvky: 1541

Příspěvek#874 » pon 5. zář 2022, 19:57

No, přešktnutá zmzlina má taky dva kopečky, takže když mám jenom jeden, tak tam smím.
Houbeles.

Obrázek pistole, který je přeškrtnutý znamená, že majitel prostoru nestojí o to, abych tam vstupoval s jakoukoliv zbraní. To snad pochopí i dítě.

Možná to souvisí s teorií "můj dům, můj hrad". Prostě já budu určovat pravidla na mém území. To je ta svoboda, které si všichni (snad) vážíme.

Jestli se banka (nebo kdokoliv jiný) rozhodne, že si nepřeje, aby tam někdo vstupoval se zbraní, tak mám dvě možnosti. Nevstupovat tam se zbraní nebo si vybrat jinou banku.

Tak to vnímám já.



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#875 » pon 5. zář 2022, 20:01

No vidíš, ta paralela se zmrzlinou je vážně dobrá. Když je někde piktogram se škrtlou zmrzlinou, tak zajisté nechce majitel / provozovatel aby mu tam někdo jedl zmrzlinu. Určitě nevyhodíš polárkáč nebo jinou zmrzlinu z tašky, když jdeš zrovna z nákupu. Není to nulová tolerance ke zmrzlině jako takové, ať se nachází kdekoliv.

Já to takhle vnímám i se zbraní. Nepoužívej v těchto prostorách zbraň. Měj ji v pouzdře, skrytou dle zákona a tam ji nechej.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#876 » pon 5. zář 2022, 20:06

JirkaCV: Už se to tady řešilo, ale proč to nezopakovat. Když tam je přeškrtnutý telefon, tak tam nesmím s telefonem a když foťák, tak s foťákem? Jo, jasně, u zbraně to je něco jiného, jenže potíž je v tom, že ty máš právo ji nosit a pokud ti to banka zakáže a zároveň neumožní ji bezpečně odložit, tak tě nepřímo omezuje i mimo banku, protože ji nemůžeš nechat u dveří na chodníku jako psa. Jo a můžeš si chodit do jiné banky, dokud se všechny banky nerozhodnou, že bys tam neměl chodit. Pak můžeš přestat používat banky nebo nosit. Věřím, že chápeš kam ty asociace míří.



JirkaCV
Příspěvky: 1541

Příspěvek#877 » pon 5. zář 2022, 20:12

Pravda, když se po cestě ze střelnice potřebuju stavit v bance, určitě nenechám zbraň v autě (doporučení PČR - auto není trezor).
Je to jenom teoretické mudrování nad obrázkama.
Měl jsem mámu ve špitále. Po útoku magora v Plzni se objevily podobné obrázky i na špitále. Zkusil jsem se domluvit na vrátnici, koukali na mě jako na šílenýho střelce.
Jinak dopadl kolega jinde. Nechte nám tu zásobník, a jděte... Je to věc přístupu.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#878 » pon 5. zář 2022, 20:56

Magora v Plzni? Něco mi uniklo?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#879 » pon 5. zář 2022, 21:13

JirkaCV: Jsi alibista co si vykládá zákon podle filmů. ZoZ nezná pojem samolepka s přeškrtnutou zbraní. Celé to téma se tu už několikrát omílalo. Samolepka má význam nanejvýš jak popsal Aris. Prosíme nevstupujte sem se zmrzlinou v ruce. V reálu tě z banky nikdo nevyhodí když tam budeš jíst.Podobně je to s pistolí. Nepoužívej v těchto prostorách zbraň. Měj ji v pouzdře, skrytou dle zákona a tam ji nechej.



JirkaCV
Příspěvky: 1541

Příspěvek#880 » pon 5. zář 2022, 21:14

Uniklo mě, omlouvám se Plzeňákům, v Ostravě.



JirkaCV
Příspěvky: 1541

Příspěvek#881 » pon 5. zář 2022, 21:20

Letec: V prostoru, kde jsem pánem já, určuju pravidla já. Pokud nejsou v rozporu se zákonem. Takže, pokud určím, že mě tam nevstoupí nikdo s červenýma trenýrkama, je to moje rozhodnutí a basta. Jasně, společnost se v prdel obrací a vznikají i zákony, které to narušují (rasizmus). To ale beru.
Pokud si určím pravidlo, že ke mě do bytu nevstoupíš obutý a zuješ se venku, taky se budeš ohánět tím, že to žádný zákon nevyžaduje a ty máš právo? Jak dopadneš?



Urban
Příspěvky: 66

Příspěvek#882 » pon 5. zář 2022, 21:35

JirkaCV: Opravdu si myslíš, že samolepka zastaví dalšího podobného magora? Měl by ses zamyslet nad tím, jestli opravu má smysl nosit, když dodržuješ všechny vylepené samolepky. Šílení střelci si velmi často pro své útoky vybírají právě ta místa, ve kterých mají jistotu, že se jim nikdo nepostaví na odpor.

Také by sis měl ujasnit rozdíl mezi veřejným a soukromým prostorem. Ve veřejně přístupných prostorech jsou pravidla chování určena zákony a vyhláškami, případně místními zvyky. V neveřejných prostorech si majitel může stanovovat pravidla chování dle libosti.



JirkaCV
Příspěvky: 1541

Příspěvek#883 » pon 5. zář 2022, 22:27

Asi jsme zmotali dvě moje reakce dohromady. Ne, samolepka nezastaví psychopata, ale může zastavit mě (respekt k přání pána domu). Bez ohledu na to, že mi nějaký předpis dává nějaká práva.
Rozdíl mezi veřejným a soukromým prostorem je mi jasný a myslím, že jsem ho popsal docela srozumitelně. Banka je soukromý prostor, pravidla určuje ona. Úřad je veřejný prostor, pravidla určuje zákon. Tvrdím snad něco jiného?



getsome
Příspěvky: 615

Příspěvek#884 » pon 5. zář 2022, 23:02

Pokud nálepka zastaví tebe, ale psychopata ne, tak jsi prohrál. Jednoduchá volba.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#885 » úte 6. zář 2022, 05:02

Jen podotýkám, že ani doma za zavřenými dveřmi ve svém vlatním soukromém prostoru si nemůžeš úplně dělat co chceš. I tam platěj nějaká pravidla s ohledem na okolí a další věci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů