Kde nelze nosit zbraň



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#946 » pon 26. zář 2022, 09:28

Škola může mít takové prostory i dočasně. Já byl v takovém teďka v sobotu - volit. Žádné cedulky jsem tam ale nezahlédl. Tam bych je zrovna předpokládal.



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#947 » pon 26. zář 2022, 09:29

JirkaCV píše:Příklad: někdo vstoupí se zbraní do školy (možná do OVM se zákazem, ale nemají si kde odložit) a bude na něj povolána PČR. Teď se bude řešit, zda je to přestupek dle zákona 119 (zápis do žákovský, eště jednou a máš po ZP) nebo není.
Je snad něco takového uvedeno ve výčtu přestupků?
Jo a když tam není rám, tak nikdo nic nevynucuje => můžeš vstoupit.



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#948 » pon 26. zář 2022, 11:54

JirkaCV píše:https://www.czechpoint.cz/sovm/ostatni-organy-verejne-moci


Tento vypis pouze ukazuje ktere organy maji nejake pravomoci v rozhodovani a jakozto dusledek jim lze poslat datovou schrankou zpravu bezplatne. Nic vic, nic mene.



DVII
Příspěvky: 23

Příspěvek#949 » pon 26. zář 2022, 19:08

Co se týká nošení do banky nebo na poštu, asi bych se zamyslel nad tím, proč tam, mimo toho vyřídit nějaké papíry, lidi chodí. Třeba do bezpečnostních schránek jdou s něčím cenným nebo jdou vyzvednout něco cenného a na ochranu toho tu zbraň nosí. Takže obrázky nalepené u dveří beru jako upozornění, že to tam nemám používat, pokud to není nutné.



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#950 » pon 26. zář 2022, 21:47

Co se týká ČNB, tak trezory vypadaly, že by měli pojmout i dlouhou zbraň. Já viděl otevřený jen jeden trezor z pěti. Tam musí být na to připravný, každé ozbrojené auto doprovází policisti s MP5. Někde to musí uložit když jdou na oběd.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#951 » úte 27. zář 2022, 06:13

Otázkou je, jestli policisti ve službě, případně jiné akceptované služby (soukromé ochranky) nemaj s baňkou nějakou dohodu o neodkládání dlouhejch. Ale jinak... ano... umím si i odkládání dlouhejch představit zase třeba u jiných služeb.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#952 » úte 27. zář 2022, 06:33

Mám zkušenost s vězeňskou službou. Příslušníci PČR tam dochází často kvůli svědectví i výslechům. Odkládají (krátkou) vždy. Dlouhou, pokud jedou počmáraným autem, mají zamčenou v kufru. Výjimka není.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#953 » čtv 29. zář 2022, 02:53

Piggy píše:Jestliže jsou někde detekční rámy, není to veřejně přístupný prostor pro každého.

Proč by nebyl. Při vstupu na soud jdeš taky detekčním rámem a je to veřejně přístupný prostor. Totéž třeba do O2 areny.

K tomu mám "zkušenost", že jsem byl na prohlídku Relikviáře svatého Maura na zámku a ejhle, v patře detekční rám.
Odložit nebylo kam, tak jsem paní upozornil, že budu pípat a vyhrnul si triko, aby viděla pouzdro. Paní to špatně pochopila, viděla jen sponu IWB, myslela, že je to klipsa ke kapsičce a pípajícího mě pustila dovnitř .... s komentářem, že hlídá, aby se tam nešlo se zbraní :mrgreen:



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#954 » čtv 29. zář 2022, 05:18

Pakliže považuješ soud za veřejně přístupný prostor, nemám dalších argumentů. :cry:



Jarda.Jezek
Příspěvky: 863

Příspěvek#955 » čtv 29. zář 2022, 05:24

Zažil jsem návštěvu v jedné firmě, kde měli detekční rám a rentgen jako na letišti. Kontrolovali tak své zaměstnance a návštěvy při odchodu. Tak jsem se odstrojil, všechno nacpal do rentgenu, včetně pistole, jen jsem ji přikryl sakem, aby nebyla pohledem vidět. Prošel jsem rámem, nechal jsem se ojet ručkou a zatímco zkoumali obrázky dvou počítačů, tří mobilů, pistole a dalšího harampádí, jsem se zase pěkně nastrojil. Ty výrazy, když jim došlo, co vidí, byly nepopsatelné. Něco jako údiv, hrůza, zděšení a bezradnost dohromady. Po desetiminutové diskusi a povolání šéfa bezpečnosti na místo, zjistili, že nemají žádnou proceduru, ani nápad, jak naložit s návštěvou, která odchází se zbraní. Akorát mi zvládli říci, že na první vrátnici mají cedulku se zákazem vstupu se zbraní. Když jsem tam došel a zeptal se po té cedulce, vrátný přivřel jinak trvale otevřené dveře, které schovávaly na stěně nalepený malý obrázek škrtlé beretty. Pochopitelně, tu jsem tam neměl, takže dle mého názoru pro paniku ochranky nebyl důvod.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#956 » čtv 29. zář 2022, 05:29

Mnoo je to trochu otazka definic pojmu. Verejny, verejne pristupny, volne pristupny, verejnosti pristupny. :)

Soud volne pristupny neni, verejnosti je, verejne pristupny prostor nevim jak s ohledem na ty ramy definovat. :)

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#957 » čtv 29. zář 2022, 17:28

Piggy píše:Pakliže považuješ soud za veřejně přístupný prostor, nemám dalších argumentů. :cry:

V čem je problém. Opakem by bylo neveřejný nepřístupný prostor a to soud není. Nebo jak soud není přístupný, natož veřejností?
To že se tam nesmí se zbraní z toho nedělá nepřístupný prostor. Nebo jak to myslíš?



Piggy
Příspěvky: 1864

Příspěvek#958 » čtv 29. zář 2022, 20:11

Problém je v tom, zda "veřejně přístupný" je něco jiného než "volně přístupný".
Jakousi definici nabízí ÚOOÚ: The WP29 interprets “publicly accessible area” as being any place open to any member of the public, for example a piazza, a shopping centre, a street, a market place, a train station or a public library.
Čili může tam vstoupit kdokoliv, já tomu rozumím tak, že bez nějakých podmínek.
Takže podle mě (můžu se mýlit) není veřejně přístupným prostorem nejen soud, ale ani třeba kino, ještě bych uznal tramvaj.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#959 » čtv 29. zář 2022, 23:16

Piggy: Soud je veřejně přístupný, protože funguje pro veřejnost. Vstup je volný, není třeba povolení, nebo vstupné. Že je při vstupu člověk povinnen projít bránou, není nepřístupnost, jde o bezpečnostní opatření.
Apropo, naopak tramvaj to nesplňuje, protože vstup podmiňuje zaplacením poplatku a odsouhlasením podmínek přepravy.
Podle mne (taky se můžu mýlit).



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#960 » pát 30. zář 2022, 01:11

Tram je taky veřejně přístupná. Já bych se tady v téhle otázce spíš obrátil k pojmu VEŘEJNOST. Veřejně přístupné je vše, kam má veřejnost přístup a to i tehdy, je-li třeba k tomu splnit nějakou podmínku, povinnost a podobně. Naproti tomu takový můj byt není veřejně přístupný, protože ať veřejnost splní jakoukoli podmínku tou základní není splnění těchto jakýchkoli podmínek, nýbrž pouze mé rozhodnutí, koho si do svého bytu pustím a koho ne. A když řeknu, že to veřejnost není, pak ten můj byt veřejně přístupný není. Pokud ovšem já rozhodnu, že veřejně přístupný je, pak si tam já tu veřejnost pouštím. Jak je vidět, jsou instituce a místa, které jsouu jako veřejně přístupné určuje jejich vlastník, případně provozovatel, správce a podobně. Některé definuje právním předpisem, jiné jsou definovány povahou své funkce.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů