Kde nelze nosit zbraň



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#931 » pát 23. zář 2022, 21:56

Piggy píše:
§ 29a

Pokud orgán veřejné moci vynucuje zákaz vstupu se zbraní do svých úředních či chráněných prostor, umožní jejímu držiteli uložení krátké zbraně v souladu se zákonem.
V případě školy asi jen ředitelna. ;)
Ale důležitější bych viděl toto:
§ 29a

Pokud orgán veřejné moci vynucuje zákaz vstupu se zbraní do svých úředních či chráněných prostor, umožní jejímu držiteli uložení krátké zbraně v souladu se zákonem.


Máš pocit, že škola má úřední nebo chráněné prostory? Škola je orgánem veřejné moci jen v určitých oblastech správního rozhodování, nikoliv ve vzdělávací činnosti.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#932 » pát 23. zář 2022, 22:05

JirkaCV píše:Asi je to téma pro právníka.
Orgán veřejné moci není nikde v zákoně definován, teda aspoň pokud vím.
Co tedy je a co není OVM zmíněný v ZoZ?


Zkus správní řád, tam se tento pojem objevuje:

§ 1
(1) Tento zákon upravuje postup orgánů moci výkonné, orgánů územních samosprávných celků1) a jiných orgánů, právnických a fyzických osob, pokud vykonávají působnost v oblasti veřejné správy (dále jen "správní orgán").

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#933 » sob 24. zář 2022, 07:11




JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#934 » sob 24. zář 2022, 07:36

Fajn, mažu se přihlásit do kurzu "Právničina snadno a rychle".

Takže i já jsem orgán veřejné moci, jelikož mě jako reviznímu technikovi zákon 250/2021 Sb. naložil nějaké povinnosti ve veřejném zájmu (bezpečnost) a nařídil mi registraci v registru (TIČR).

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#935 » sob 24. zář 2022, 08:12

JJ :-D hele tohle je strašný průs.r navíc zákon vykládá soud a nikoliv nějaký zpracovatel MV, ale my se toho v dobré víře držíme. Tuhle právní džungli zažívám denně... Řešíme tu palné zbraně, oprávněnost atd. a při tom nejsou jasné definice a člověk je stále jednou nohou v kriminále...



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#936 » sob 24. zář 2022, 08:37

Teď jsem teprve zjistil, že CSV9 i SCORPIO EVO 3 je krátká ...

Takže do Magistrátu s tím nepolezu nebo odložím na vrátnici, v bance to nikomu říkat nebudu a budu doufat, že mě někdo neprokoukne a následně nevytrollí.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#937 » sob 24. zář 2022, 08:49

Nějak mi uniklo, proč se tu mluví o krátkých, když podle zákona lze na základě povolení nosit kteroukoliv zbraň kategorie B.

Edit. Aha, paragraf 29a...



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#938 » sob 24. zář 2022, 09:25

Mno.. takže tak nějak tušíme, co s krátkou... A co s dlohou? Heh?? :-D Dám si ji přes rameno s praporkama v komoře, v laufu a zásobníkový šachtě, aby bylo jasný, že je nenabitá a aby to bylo deklaratorně vidět. :-D



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#939 » sob 24. zář 2022, 09:52

Nebo nabitou do tasky...



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#940 » sob 24. zář 2022, 10:58

To neni žádná prča...



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#941 » sob 24. zář 2022, 12:36

Mimochodem, i Česká Pošta patří do seznamu OVM (stačí zadat do kolonky Název Pošta). Zajdu se tam zeptat, kde si smím odložit ;)

https://rpp-ais.egon.gov.cz/AISP/verejn ... atalog-ovm

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#942 » sob 24. zář 2022, 14:53

JirkaCV:
... pokud orgán VYNUCUJE....
Zákaz je něco jiného. Zakázat můžeš co chceš, ale když to neumíš vynutit, lidí to nebudou dodržovat. To je ta pošta, prostě tam nosíme, ikdyž samolepka na dveřích by si přála něco jiného, nic s tím nenadělá. Ale tam, kde to ovm VYNUCUJE, se nedá skrytě projít dovnitř, protože tě zastaví u rámu. Tam musí podle § 29a nabídnout uložení



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#943 » sob 24. zář 2022, 18:31

Sobiho píše:No tady je vyjadřováčka od MV:
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... gn80hnEQD9


Tohle je k tématu nepoužitelné. Je to pouze ve vztahu k základním registrům, nikoliv k běžným úkonům. Jak píšeš v dále, výkladu zákona je příslušný soud. Tedy muselo by to být ve vztahu OVM k zákonu o zbraních.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#944 » sob 24. zář 2022, 20:47

Jestli to správně chápu, tak chybí v zákoně ZoZ definice nebo odkaz na definici, co je OVM a může to způsobit konflikt při prvním problému.

Příklad: někdo vstoupí se zbraní do školy (možná do OVM se zákazem, ale nemají si kde odložit) a bude na něj povolána PČR. Teď se bude řešit, zda je to přestupek dle zákona 119 (zápis do žákovský, eště jednou a máš po ZP) nebo není.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#945 » pon 26. zář 2022, 09:22

coffee píše:Máš pocit, že škola má úřední nebo chráněné prostory? Škola je orgánem veřejné moci jen v určitých oblastech správního rozhodování, nikoliv ve vzdělávací činnosti.
No přece tu ředitelnu ;)
Vždyť říkáš to samé co já :shock:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů