Nákupní povolení pro zbraň kategorie "B"



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#196 » pon 14. led 2013, 08:43

Nevím, jak to funguje dnes, ale dříve to bylo tak, že i když jsi byl členem spolku a doložil jsi to průkazem a na žádostí jsi měl " OCHRANA OSOB A MAJETKU " vždy chtěli 200 kč. Teď co jsem registroval v posledních dvou letech zbraně, tak jsem je chtěl na ochranu, tudíž jsem ani legitimaci netahá, takže by mne zajímalo, zda jsem se ošidil



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#197 » pon 14. led 2013, 18:35

Alcatraz: Pokud máš některou zbraň registrovanou pouze na sport, rozhodně ji nesmíš nosit na veřejnosti mimo střelnici. Dokonce by se dalo spekulovat, že pokud se přestaneš věnovat sportovní střelbě (=odpadl důvod), musíš se jí zbavit - nebo si na ni nově zažádat o nošení na ochranu ŽZM :roll:

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#198 » pon 14. led 2013, 19:01

fíša: neošidil. Pokud máš zbraň na ochranu ZŽM, tak s ní samozřejmě můžeš sportovně střílet a nemusíš být ani členem SSK,(za 200,-) kdežto obráceně to nejde. (za 50,- na OZŽM.)

Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#199 » pon 14. led 2013, 19:16

Piggy píše:Alcatraz: Pokud máš některou zbraň registrovanou pouze na sport, rozhodně ji nesmíš nosit na veřejnosti mimo střelnici. Dokonce by se dalo spekulovat, že pokud se přestaneš věnovat sportovní střelbě (=odpadl důvod), musíš se jí zbavit - nebo si na ni nově zažádat o nošení na ochranu ŽZM :roll:


Nejsem právník, ale dvě citace z 119/..

Kód: Vybrat vše

Oprávnění nosit zbraň kategorie B se zaznamenává do zbrojního průkazu.

Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn: ... Nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C.


...to že je registrovaná na sport atd. je stran nošení u Ečkaře snad jedno, ne? Něco jiného by bylo, kdyby sám nebyl držitelem ZP sk. E.

Jak je to ale s tím možným odebráním pokud pomine důvod? Setkali jste se s tím někdo v praxi? Míněno hlavně u:

Kód: Vybrat vše

a) provozování muzejnictví nebo sběratelské činnosti,
b) uskutečňování sportovní, lovecké, kulturní nebo jiné zájmové činnosti nebo příprava na povolání,

Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#200 » pon 14. led 2013, 19:24

Bonanza píše:fíša: neošidil. Pokud máš zbraň na ochranu ZŽM, tak s ní samozřejmě můžeš sportovně střílet a nemusíš být ani členem SSK,(za 200,-) kdežto obráceně to nejde. (za 50,- na OZŽM.)


Tak ono by to asi teoreticky šlo, ne?

Alcatraz píše:
Zákon č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích
Část II
Položka 30
...
c) Vydání průkazu zbraně 200 Kč
...
Zmocnění:
4. Správní úřad může snížit poplatek podle písmene c) této položky na 50 Kč, jde-li o zbraně sportovních střelců, členů sportovních klubů a o zbraně myslivců, členů mysliveckých sdružení.


Sportovní střelec dle uvedené definice předpokládám je, tedy jde o "zbraň sportovního střelce, člena sportovního klubu". Důvod uvedený v žádosti o povolení se zde přece neřeší, ne? Ovšem stále je tam to může..



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#201 » pon 14. led 2013, 20:35

Piggy píše:Alcatraz: Pokud máš některou zbraň registrovanou pouze na sport, rozhodně ji nesmíš nosit na veřejnosti mimo střelnici. :roll:

Jasně a zbraní registrovanou na ochranu života nesmíš střílet na závodech :roll:

2EM: jo, teoreticky na důvodu záležet "nemusí", ale prakticky jo. A protože v tomhle jsou podivuhodně jednotní všichni a všude, tak to budou mít nařízený nějakým předpisem. Zatím všude těch 50Kč podmiňujou průkazkou A důvodem (u B.. C registrujou za 50Kč na průkazku pokaždý).



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#202 » stř 16. led 2013, 07:26

Nedavno jsem si overoval, ze mam vsechny zbrane registrovane za ucelem "ochrany". Nektere mam uz opravdu dlouho, pamatuji nekolik zbrojnich zakonu, tri stehovani inspektoratu a nespocet pracovniku. Takze o male overeni si to rikalo. Byl mi receno, ze pokud bych nekterou z nich mel pouze na sportovni ucely, bylo by to zapsano v PZ. Takovou zbran pak rozhodne nelze nosit.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#203 » stř 16. led 2013, 08:48

no vidíš a zase si vymejšlej :roll: žádný "sportovní účely" se do PZ nepíšou

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#204 » stř 16. led 2013, 18:06

Nošením je myšleno skryté nošení na veřejnosti, ne?
Takže třeba klony Sa58 se sklopkou a kratším zásobníkem se pod hubertus snad i vejdou, ale mít Mosina ve futrálu na lyže?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#205 » stř 16. led 2013, 18:49

1) Mosin je Cčko, žádný povolení nosit nepotřebuješ
2) zákon říká skrytě, jak ho skryješ je jen Tvoje věc

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#206 » stř 16. led 2013, 19:00

Mám T 858 s pažbou na OŽZaM a na nošení = skrytě, t.zn. ve futrálu nebo pod mantlem až na paty. Totež i na brokovnici.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#207 » stř 16. led 2013, 19:03

mám E, můžu si nosit co chci. C povolení netřeba, B je potřeba povolit kus od kusu, ale to povolení dávají i na dlouhý i na sportovní, účel nerozhoduje (kromě sběratelských). Do PZ se důvod nikdy nepíše. A co se týká "skrytého nošení" dlouhých zbraní, tak připomínám, že to neznamená, že ji musím mít na těle. Ale třeba to, že ji můžu mít v obalu nebo v autě nabitou (na to je potřeba povolení nošení a ZP.E).



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#208 » stř 16. led 2013, 20:38

sided píše:no vidíš a zase si vymejšlej :roll: žádný "sportovní účely" se do PZ nepíšou


Sam jsem to taky nikdy nepotkal. Prodavam, jak jsem na PCR nakoupil.

Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#209 » stř 16. led 2013, 21:53

Třeba některá oddělení vydávají vlastní speciální sběratelské edice PZ :) co kus, to originál...

Je jinak krom slevy na poplatku vlastně nějaký rozdíl mezi zbraní s důvodem sport nebo třeba sběratelství x na ochranu? Pokud nejde o Áčkovou zbraň na výjimku, tak mi to přijde v praxi z pohledu všech zúčastněných stran tak nějak jedno...



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#210 » stř 16. led 2013, 23:40

mezi sportem a ochranou je teoretický rozdíl v klausuli "odebere pominul-li důvod", i když jsem neslyšel o jediném případu, kdy pominul důvod ke sportu (jelikož nemá žádné vymezené podmínky, nemá co pominout). Sběratelský účel tě diskvalifikuje jako jediný od nošení.

Zbytek je řekněme spekulace na změnu zákona. Jednou může přijít změna, která řekne, že pušky nemohou být na ochranu života, nebo že sportovní zbraně můžeš mít jen jako člen klubu, nebo že zbraně silnější než 10kJ můžeš mít jen pro sběratelské účely. V současné legislativě na tom nezáleží.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti