Nákupní povolení přes datovou schránku

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#421 » pát 17. pro 2021, 12:39

Omlouvám se, mělo tam být v čísle ZP. Resp. alespoň to předpokládám.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#422 » pát 17. pro 2021, 13:26

Diakritika je důležitá při vyhledávání osoby v CRZ - může být problém s nečeskými znaky (ü, ą, ł, ô, ć a desítky dalších).

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#423 » pát 17. pro 2021, 13:39

To je ale problém CRZu, ne podání, takže to není důvod k vrácení. A došlo by k němu, ať už Günter Müller podá formulář v podobě listinné, elektronické s diakritikou nebo elektronické bez diakritiky.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#424 » pát 17. pro 2021, 20:05

Vzhledem k tomu, že formulář pro nákupko neslouží k _definici_ ani adresy ani jména, ale jen k ověření, tak bych čekal, že orgán provede kontrolu shody v míře "běžné", tedy, že přijme i jméno, příjmení, a ulici bez diakritiky. Navíc se na žádost udává č. ZP tudíž v případě pochybností může rozhodnout podle toho.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#425 » pát 17. pro 2021, 21:38

Děkuji, že jsi zopakoval to, co tu říkám :D Jen neexistuje nic jako kontrola shody, ale posouzení podání, které se provádí podle obsahu. A neexistuje ani "míra běžná", ale podání může mít vady podstatné, nebo nepodstatné. U vad podstatných správní orgán vyzve k odstranění vad, případně se podáním ani nezabývá. U vad nepodstatných tyto opraví sám. Nepodstatnými vadami je například neúplnost náležitosti (tj. třeba obsahuje jen příjmení a chybí jméno) nebo nepřesná náležitost. Proto chybějící diakritika není problém.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#426 » sob 18. pro 2021, 09:36

Kterym podanim se SO nemusi zabyvat?

Odesláno z mého SM-M515F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#427 » sob 18. pro 2021, 11:03

Pokud budeme slovíčkařit, musí se zabývat každým podáním. Nemusí se zabývat jen takovým úkonem, který nelze považovat za podání podle správního řádu. Tím je např. anonymní podání (zase kromě určitých případů).
V případě nákupního povolení přes datovou schránku tohle samozřejmě nepřipadá v úvahu.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#428 » pát 7. led 2022, 10:15

Tak přístup OSZBM Jičín opět naprosto špičkový. Nejenom při osobním kontaktu (kde dělají vše na počkání), ale i přes datovku.
Žádost o nákupní povolení B, jsem poslal včera v 21,30 a dnes v 09,20 mě povolení přistálo v datové schránce a bez poplatku !! Super, všechny palce nahoru :-)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#429 » stř 19. led 2022, 09:24

Drobný test reakční doby, večer jsem poslal formulář, ráno v 9 telefonát, co jsem nezaškrtl.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#430 » stř 19. led 2022, 10:29

Tak dnes byl asi den telefonátů. Já to měl stejně. Stáhl jsem formulář tady na stránkách ten oranžový kde není políčko pro "vzdání se odvolání" vyplnil a večer poslal.Úplně jsem na to vzdání se zapoměl. Ráno telefonát z OSZBM Liberec ať si stáhnu nový žlutý formulář ze stránek MV a pošlu znovu jinak budu muset čekat 14 dní až povolení nabude právní moci. Takže palec nahoru a pochvala pro kluky a holky z OSZBM Liberec.Mohli to nechat být a já bych zbytečně čekal 14 dní než to nabude právní moci.



Junker83
Příspěvky: 15

Příspěvek#431 » stř 19. led 2022, 13:05

Večer v 22:00 poslána žádost o povolení B + nadlimitní zásobníky. Poslal jsem to spolu. Ráno kolem 9. telefonát, že to mám špatně vyplněné + poslat každou žádost samostatně. Opraveno a posláno samostatně. Ve 13:00 oboje vyřízeno. Super práce v Olomouci. Děkuji.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#432 » stř 19. led 2022, 13:17

Technická, nemusel bys čekat 14 dní, ale na datovku od nich bys odpověděl, že se vzdáváš práva na odvolání. Tedy akorát ztráta pár minut/hodin a ne 14 dní.
Technická druhá, co udělali s tím prvním? Oficiálně jsi dal podání, takže ho musí vyřídit tak jak tak a to telefonem nespraví, tedy budeš mít dvě nákupka? Nebo jsi s tím druhým napsal, že "stornuješ" to první kvůli chybě? Resp. že posíláš opravené? Ale to ti měli napsat do datovky, ne volat (byť je to příjemné). Není totiž od toho doklad.

blacknocturno píše:Tak dnes byl asi den telefonátů. Já to měl stejně. Stáhl jsem formulář tady na stránkách ten oranžový kde není políčko pro "vzdání se odvolání" vyplnil a večer poslal.Úplně jsem na to vzdání se zapoměl. Ráno telefonát z OSZBM Liberec ať si stáhnu nový žlutý formulář ze stránek MV a pošlu znovu jinak budu muset čekat 14 dní až povolení nabude právní moci. Takže palec nahoru a pochvala pro kluky a holky z OSZBM Liberec.Mohli to nechat být a já bych zbytečně čekal 14 dní než to nabude právní moci.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#433 » stř 19. led 2022, 13:44

Tak to netuším co a jak s tím udělají a v podstatě je mi to šumák. Prostě hlavní je že to druhou žádost jsem poslal úplně správně takže na ní dostanu nákupu hned. Jestli mi přijde i druhá nákupka s nabytím právní moci za 14 dní je mi jedno. Je to zadarmo a zadarmo i žloutenku.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#434 » stř 19. led 2022, 14:27

Šumák by to být nemělo, je krásné, jak se ozvali a jak rychle reagovali, ale mělo by to být vše i správně. Po nás chtějí věci do puntíku, ale také mají povinnosti.
I na to první bys dostal hned, jak jsem psal, stačí odpovědět, že se vzdáváš práva na odvolání. To byla resp. první volba, pak se začalo dopisovat na formulář "ručně", no a teď to tam už mají na zaškrtnutí.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#435 » stř 19. led 2022, 14:41

Jo máš asi pravdu každopádně mě zajímá cíl ne cesta jak se k němu dostanu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů