prodloužení zbrojního průkazu



Jarda89
Příspěvky: 359

Příspěvek#76 » pon 22. čer 2020, 10:35

Díky za odpověď :) Jsem teprve v půlce ale radši se informuji předem, kdo ví, co si na nás teď vymyslí...



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#77 » sob 16. bře 2024, 12:26

Zdravím, čeká mi prodloužení ZP a chtěl bych se zeptat na dvě věci

1) Ve vláknu zpětně psali že už při podání žádosti někde chtěli kontrlolovat zbraně tak jestli nebude blblé tam se žádostí o vydání nového ZP rovnou tahnout kufy se zbraněma, nebo je lepší čekat až mi vyzvou. (konkrétně jdu na policii do Plzně k Luně)

2) Momentálně mam skupiny A B C D E je možné při prodloužení prodloužit pouze A B C E a vynechat Dčko abych nemusel myslet na zdravotní zpusobilost za 5 let. Přecejen už tak mam stresy abych neprošvihnul tech 10 let platnosti ZP :mrgreen:



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#78 » sob 16. bře 2024, 12:38

Vzdát se skupiny můžeš. Ale v přijatém novém ZoZ bude tak jako tak způsobilost po 5 letech. Na druhou stranu, i s Ečkem budeš mít rozšířené oprávnění.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#79 » sob 16. bře 2024, 12:42

Aha to mi nějak minulo že se zkracuje na 5 let obecně ... super tak to mi odpada druhá otázka ... :mrgreen: :roll:



dan
Příspěvky: 326

Příspěvek#80 » sob 16. bře 2024, 13:49

A co se prvni otazky tyce - bez vyzvani bych tam se zbranema nechodil. Dvedu si predstavit, ze ti pri prevzeti zadosti reknou, ze je mas prinest, az si pujdes pro novej zbrojak. Nedovedu si predstavit, ze by odmitnli prevzit zadost o novej zbrojak s tim, ze nejdriv mas ukazat zbrane ...



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#81 » sob 16. bře 2024, 19:26

Ještě nedávno, cca 4 roky, to tak bylo - při podání žádosti automaticky kontrola zbraní (Praha Sdružení)

Ale dalo se domluvit, zvlášť pokud bylo železa víc - část při podání žádosti, zbytek při převzetí nového ZP.
Není však nic jednoduššího než si tam nejdříve zavolat.



dan
Příspěvky: 326

Příspěvek#82 » sob 16. bře 2024, 20:44

A jak to realne probihalo ? To jsi tam prisel se zadosti a oni ti rekli, ze ji od tebe neprevezmou, mas s ni prijit znovu a prinest s sebou zbrane na kontrolu ?
Aby nedoslo k nedorozumeni - skutecne se zvedave ptam. Ja vetsinu zadosti uz nekolik let posilam elektronicky emailem na podatelnu - a tam si zadne podminky klast nemohou (zakon jim to neumoznuje ani u osobniho podani, ale behem nej te mohou pozadat abys jim zadost prinesl az priste - a ty se dobrovolne rozhodnes jim zadost nepredat, protoze, zcela rozumne, nechces jit do sporu se svym OSZBM ...).



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#83 » sob 16. bře 2024, 23:06

Reálně to ještě před 4 lety kdy jsem naposledy obnovoval ZP probíhalo tak, že jsem při podání žádosti o prodloužení ZP prostě a jednoduše přinesl své zbraně ke kontrole. Snad vcelku triviální úkol i pro jedince ne příliš bystré inteligence, ne?
Je na tom něco zásadně k nepochopení?



kolp
Příspěvky: 101

Příspěvek#84 » sob 16. bře 2024, 23:40

No ta trivialita je relativni, ze, pokud mam 20+ zbrani…



cipis
Příspěvky: 2135

Příspěvek#85 » sob 16. bře 2024, 23:46

No však právě proto ... Aby to člověk netahal vše na jednou.
Tak se naprosto normálně dalo vždycky domluvit, na Brně, že se část donese při podání žádosti a zbytek při vyzvednutí nového průkazu.
Asi jste to pochopili opačně, to je vůle ze strany držitele, nikoliv úřadu. Ten jen vyšel vstříct.



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#86 » ned 17. bře 2024, 00:27

kolp píše:No ta trivialita je relativni, ze, pokud mam 20+ zbrani…

Ale jistě. Domluvit se dá vždycky.
Mmch. pomáhal jsem kamarádovi co má železa +45 ks což bylo od parkoviště na velký dvoukolák a pak ještě po schodech .. :D
Reakce na "dan" byla , že se původně domáhal jakéhosi vyzvání/předvolání ku předložení zbraní ke kontrole ačkoli se jedná o zcela standardní úkon ze strany držitele zbraní vůči "svému" OZBM v rámci prodloužení ZP ... ;)



kolp
Příspěvky: 101

Příspěvek#87 » ned 17. bře 2024, 00:54

Nu, striktne dle zakona, je ale opravdu treba predlozit zbran(e) ke kontrole pouze na vyzvu prislusneho oszbm. To ze je zvykem to delat pri prodlouzeni ZP je vec jina…ostatne v novem ZoZ uz je cosi ve stylu, alespon jednou za 10 let…pokud si dobre vzpominam (nicmene OT)



dan
Příspěvky: 326

Příspěvek#88 » ned 17. bře 2024, 10:35

kiv61 píše:že jsem při podání žádosti o prodloužení ZP prostě a jednoduše přinesl své zbraně ke kontrole
Predmetem dotazu neni co se stane, kdyz prineses zbrane bez vyzvani a oni jsou ochotni se touto tvoji aktivitou zabyvat (nebi ji dokocne vitaji). Ptam se, co se stane, kdyz prineses zadost o prodlouzeni ZP a zbrane s sebou nemas. I pri vsi uredni kreativite OSZBM mi stale pripada takrka nemozne, ze by na zaklade toho odmitli donesenou zadost prevzit.

Co ja vim tak ji normalne prevezmou a soucasne te podle zakona vyzvou k tomu abys zbrane prinesl ke kontrole, pricemz termin si domluvite tak aby to vyslo na dobu, kdy uz bude pripraveny k prevzeti prukaz novy - pro ten bys tam stejne musel.



milanvpg
Příspěvky: 101

Příspěvek#89 » ned 17. bře 2024, 12:14

franta599: Podle aktuálního zákona musíš donést žádost, potvrzeni od doktora a fotku/y.
Pokud nebudeš mít zbraně sebou, přijetí žádosti Ti nemohou odmítnout.
Ale jestli je pravidlem, že se při prodlužování zbrojáku zbraně vždy kontrolují, je určitě lepší se s nimi napřed domluvit, zda a kdy je budou chtít vidět.
Abys tam pak nemusel třikrát - jednou s žádostí, jednou/dvakrát se zbraněma a až pak pro ZP ;)



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#90 » ned 17. bře 2024, 19:04

HonzaLBC píše:Tak jsem byl dneska podat žádost o prodloužení, po menším boji jsem byl nakonec úspěšný, dokonce plně k mé spokojenosti.
Přišel jsem, vytáhnul jsem všechny potřebný papíry a oznámil paní policajtce, že jdu požádat o prodloužení ZP.
Následovala otázka: Máte nějaké zbraně?
Odpověď: Samozřejmě mám.
Otázka: A kde je máte?
Odpověď: Doma.
A potom to začalo ...
Nemůžete podávat žádost o prodloužení, když k tomu nepřinesete zbraně na kontrolu, to je AUTOMATICKÉ, bez toho to prostě nejde, přes to nejede vlak.
Tak jsem se bránil, že to automatické vůbec není, že zákon v souvislosti s prodlužováním ZP s kontrolou vůbec nepočítá. Že jestli chce vidět zbraně, tak musí udělat první krok a dát VÝZVU k předložení zbraní ke kontrole a potom není problém zbraně přinést, třeba až si půjdu vyzvednout hotový ZP.
Tak začala s další argumentací, že kdyby se objevil nějaký problém na zbrani, neplatná zkušebna, špatný stav nebo něco a muselo to jít na zkušebnu, tak že jsou na to nějaké lhůty a nemuselo by se to včas stihnout a nemohla by mi vydat nový ZP, dokud by se to nevyřešilo.
Na to jsem vystartoval s tím, že takový problém na zbrani nemá žádnou souvislost s prodlužováním ZP, že až mi skončí platnost starého ZP, tak si přijdu vyzvednout nový ZP, bez ohledu na to, jestli se řeší nějaký problém na zbrani, že to je samostatná záležitost a zákon jasně určuje, jak v takové situaci postupovat.
Takhle jsme ještě chvíli diskutovali a výsledek: Žádost podaná v termínu, donést zbraně při vyzvedávání ZP nebo někdy během těch dvou měsíců, než bude nový ZP, takže jsem s výsledkem spokojený, takhle si to naplánuju, jak se mi to bude hodit. Jen je zvláštní, že výzva na donesení zbraní za dva měsíce nebyla písemná s potvrzením o převzetí, ale jen ústní, kdybych za ty dva měsíce řekl, že žádná výzva nebyla, tak je to jen tvrzení proti tvrzení (samozřejmě to neplánuju, jen mě to zarazilo).

A kdyby náhodou chtěl někdo moralizovat, jak jsem hrozný, problémový, nespolupracující s policií v nutné kontrole zbraní, tak já jsem jen postupoval přesně podle zákona a naopak policie, která by měla zákon znát líp než já a hlavně dodržovat, tak si to vesele "lidovou tvořivostí" upravuje a kdybych se tomu nebránil, tak jsem dneska odešel domů bez podané žádosti a měl bych problém já.

Fuj to jsem se rozepsal :-)


Moje vlastní zkušenost, jestli odmítnou přijmout žádost bez současného přinesení zbraní ... Ano, skutečně to zkoušeli odmítnout, ale nakonec to dobře dopadlo :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 2 hosti