prodloužení zbrojního průkazu



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#91 » ned 17. bře 2024, 19:24

Snad ještě pořád žijeme v právním státě.
1) Podám žádost.
2) Podmínky pro vyhovění žádosti jsou prozkoumány.
3) Je-li pro vyhovění dodat informace, je žadatel vyzván, aby dodal.
4) Žádosti je / není vyhověno.

Jediná výjimka, kde to nemusí platit je manželství.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1880

Příspěvek#92 » pon 18. bře 2024, 10:53

Jen tak ze zvědavosti. Jak to s tím předkládáním zbraní dělají lidé co jich mají třeba 15+? To už přece nejde pobrat na jednu návštěvu.



skagerak
Příspěvky: 1007

Příspěvek#93 » pon 18. bře 2024, 11:09

Asi jak kdo jak kde jak kdy, domluva mimo uredni hodiny, navsteva doma ci na jinem miste, predlozeni na vicekrat.....

Pobrat napr 15 kratkychto jde je to cca 15kg, spsi ze v urednich hodinach to muze udelat peknou frontu u prepazky...



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#94 » pon 18. bře 2024, 11:48

Pokud vím, tak návštěva doma se dala domluvit vždycky. Známý takhle dědil hromadu železa.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1880

Příspěvek#95 » pon 18. bře 2024, 12:19

skagerak, JirkaCV: Díky



iloveguns
Příspěvky: 1456

Příspěvek#96 » pon 18. bře 2024, 12:56

Sedmej píše:Jen tak ze zvědavosti. Jak to s tím předkládáním zbraní dělají lidé co jich mají třeba 15+? To už přece nejde pobrat na jednu návštěvu.


Vždycky jsme se s nimi domluvil, jel jsem pokaždé na dvakrát a vždy mimo úřední hodiny. Nikdy nebyl problém, byli ochotní.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#97 » pon 18. bře 2024, 17:10

HonzaLBC píše:
HonzaLBC píše:Tak jsem byl dneska podat žádost o prodloužení, po menším boji jsem byl nakonec úspěšný, dokonce plně k mé spokojenosti.
Přišel jsem, vytáhnul jsem všechny potřebný papíry a oznámil paní policajtce, že jdu požádat o prodloužení ZP.
Následovala otázka: Máte nějaké zbraně?
Odpověď: Samozřejmě mám.
Otázka: A kde je máte?
Odpověď: Doma.
A potom to začalo ...
Nemůžete podávat žádost o prodloužení, když k tomu nepřinesete zbraně na kontrolu, to je AUTOMATICKÉ, bez toho to prostě nejde, přes to nejede vlak.
Tak jsem se bránil, že to automatické vůbec není, že zákon v souvislosti s prodlužováním ZP s kontrolou vůbec nepočítá. Že jestli chce vidět zbraně, tak musí udělat první krok a dát VÝZVU k předložení zbraní ke kontrole a potom není problém zbraně přinést, třeba až si půjdu vyzvednout hotový ZP.
Tak začala s další argumentací, že kdyby se objevil nějaký problém na zbrani, neplatná zkušebna, špatný stav nebo něco a muselo to jít na zkušebnu, tak že jsou na to nějaké lhůty a nemuselo by se to včas stihnout a nemohla by mi vydat nový ZP, dokud by se to nevyřešilo.
Na to jsem vystartoval s tím, že takový problém na zbrani nemá žádnou souvislost s prodlužováním ZP, že až mi skončí platnost starého ZP, tak si přijdu vyzvednout nový ZP, bez ohledu na to, jestli se řeší nějaký problém na zbrani, že to je samostatná záležitost a zákon jasně určuje, jak v takové situaci postupovat.
Takhle jsme ještě chvíli diskutovali a výsledek: Žádost podaná v termínu, donést zbraně při vyzvedávání ZP nebo někdy během těch dvou měsíců, než bude nový ZP, takže jsem s výsledkem spokojený, takhle si to naplánuju, jak se mi to bude hodit. Jen je zvláštní, že výzva na donesení zbraní za dva měsíce nebyla písemná s potvrzením o převzetí, ale jen ústní, kdybych za ty dva měsíce řekl, že žádná výzva nebyla, tak je to jen tvrzení proti tvrzení (samozřejmě to neplánuju, jen mě to zarazilo).

A kdyby náhodou chtěl někdo moralizovat, jak jsem hrozný, problémový, nespolupracující s policií v nutné kontrole zbraní, tak já jsem jen postupoval přesně podle zákona a naopak policie, která by měla zákon znát líp než já a hlavně dodržovat, tak si to vesele "lidovou tvořivostí" upravuje a kdybych se tomu nebránil, tak jsem dneska odešel domů bez podané žádosti a měl bych problém já.

Fuj to jsem se rozepsal :-)


Moje vlastní zkušenost, jestli odmítnou přijmout žádost bez současného přinesení zbraní ... Ano, skutečně to zkoušeli odmítnout, ale nakonec to dobře dopadlo :-)

Táááák... a teď tam máš černej puntík, že ses choval podezřele, zvyšoval jsi hlas a nekoordinovaně máchal rukama. Tak očekávej zadržení zbraní a lékařské přezkoumání včetně psychologického posudku.

Však voni ti to spočítaj...

:-DDDD



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#98 » pon 18. bře 2024, 17:17

Já vždycky bral část zbraní s podáním žádosti a druhou část při vyzvednutí zbrojáku. Nikdy jsem nic nedomlouval a žádnou diskusi či spor nevedl. Jednou mi řekli, že se můžu domluvit mimo úřední dobu a jednou že i přijedou... Potížím předcházím ochotným a přátelským postojem a vstřícnou komunikací, příslušníci tuto hru hrají rádi a nemají ani problém mi nechat registraci zbraně za stovku s tím, že doložit trvající členství v SSK stačí klidně až za několik měsíců třeba mejlem fotkou z mobilu.

Nevidím důvod stresovat sebe i úředníka, když s ním můžu ten povinný čas strávit v družné zábavě a loučit se v dobré náladě.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#99 » pon 18. bře 2024, 18:14

Prokaž jednou někomu laskavost a za chvíli se z toho stane zákon. S tím se nežertuje. Má se postupovat podle zákona, proto ho máme.



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#100 » pon 18. bře 2024, 18:40

Tak to není. Jenom já se rozhodnu, zda s někým budu jednat zdvořile nebo ne. Pokud na mě úředník začne vrčet už ode dveří, taky umím být nepříjemný.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#101 » pon 18. bře 2024, 18:50

Být nepříjemný natruc a eskalovat konflikt není umění. Otočit konflikt ve shodu a skončit v dobré náladě na obou stranách je umění. Předejít tomu a připravit si půdu je snazší.



Carloss
Příspěvky: 2975

Příspěvek#102 » pon 18. bře 2024, 20:19

Já to ani tak mocnerozporuju. Jen upozorňuju na něco, co se klidně může stát. Např.: lidi si zvykli chodit s prodloužením ZP rovnou se zbraněma a ouřadu to nepřijde divný. Ale jak jeden přijde bez, tak ačkoli práěv to je v zákoně, vznikne problém. A ne pro jednoho, ale vlastně pro všechny. Přehnaná vstřícnost je rezignace na pravidla. A snadno se tak dostane k moci totalita.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#103 » úte 19. bře 2024, 16:25

Žádný správní orgán nemůže legálně odmítnout přijetí podání, zejména je-li věcně a místně příslušný. I pokud podání trpí nějakou (domnělou*) vadou, tak je povinností orgánu ho přijmout a případně následně vyzvat podatele k odstranění vad a určit mu k tomu přiměřenou lhůtu. I kdyby podání (žádost) činil někdo, komu zcela zjevně nemůže být za žádných okolností vyhověno, je zákonnou povinností orgánu podání přijmout a řádně vydat rozhodnutí o odmítnutí žádosti. Jedinnou výjimkou by mohlo být leda nějaké zjevné a záměrně zneužití zákona, tedy např. situace, kdy by někdo přítahl na dvoukoláku 50 kg nesmyslných žádostí, kterými by chtěl orgán zahltit.

* Nepředložení kvérů při prodlužování ZP samozřejmě žádnou skutečnou vadou není, zákon nic takového pří řádosti o nový ZP nepožaduje, jak už bylo uvedeno.



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#104 » stř 20. bře 2024, 21:50

Honza LBC:
No tak jsi si posílil ego .. :D
Své kvéry ke kontrole jsi tam stejně nakonec musel tak či onak přinést.
Ale proč věci dělat jednoduše když to jde i složitě, že? :lol:



cipis
Příspěvky: 2135

Příspěvek#105 » stř 20. bře 2024, 22:45

Proč skákat, když někdo špatně píská?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Vacil a 4 hosti