prodloužení zbrojního průkazu



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#46 » stř 25. led 2017, 21:06

mbem píše: Ke splnění té výzvy by měli stanovit přiměřenou lhůtu.


Ta přiměřená lhůta je nějak definovaná?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#47 » stř 25. led 2017, 21:50

Diskuze opravdu zbytečná, nevidím důvod to tady řešit, prostě je to tak, kontrola zbraní je nezbytná !!/!
Mně např. řekli, že když mám zbraní víc, tak stačí při podání donést polovinu a zbytek při převzetí nového ZP.
Praha Soukalova, tam, kde nic nejde jednoduše.
Další nový ZP za 10 let !! Tak tady diskutujte ještě dlouho, určitě se to vyplatí !!!
Omlouvám se, pouze můj názor, nic víc, nic míň. Jsou důležitější věci k řešení.



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#48 » stř 25. led 2017, 23:09

Nejlepší a nejpohodlnější je požádat o prodloužení ZP oněch 6 měsíců před expirací jak dovoluje zákon.*

Jednak je tím pádem na cokoli času habaděj , pak i přístup ze strany pčr je trochu jiný než když se tam někdo přiřítí na poslední chvíli a ještě se dožaduje nějakého spec. režimu /vyjímky ohledně předložení zbraní ke kontrole ..

Pouze můj názor a zkušenost, ať se každý samozřejmě zařídí podle svého ...

--------------
* nikdy nevíte, co se semele. V pondělí jsem byl na Sdružení "přihlašovat" zbraň a vedle u okénka se nějaký člověk vymlouval, prosil a kroutil, že byl údajně 14 dní v nemocnici a kdesi cosi a proto přichází pozdě ... Měl to zapotřebí? ;)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4583

Příspěvek#49 » čtv 26. led 2017, 08:40

Honza LBC : Proto píšu, že určitě by neměl být problém se domluvit. Navíc, žádost ti skutečně přijmout musí. To má "mbem" pravdu. Přijetí podání nelze podmiňovat dalšími kroky nestanovenými zákonem. Já mám předloni vyměněno. Jinak bys mi mohl pomoci stěhovat :D Ještě, že jsem nemusel tahat to, co mám na licenci.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#50 » čtv 26. led 2017, 09:07

HonzaLBC píše:Ta přiměřená lhůta je nějak definovaná?


Není. Záleží na situaci. Když vás zastaví policajt na ulici (jakkoliv je to nepravděpodobné) a bude chtít vidět všechny zbraně a papíry co máte u sebe, bude přiměřená lhůta hned. Když vás budou vyzývat poštou k dotáhnutí všech zbraní na pendrekárnu, mohla by být přiměřená lhůta třeba do pěti dnů od doručení, či třeba nějaké konkrétní datum vzdálené alespoň těch pět dnů od doručení. Obdobně když vás budou vyzývat u přepážky při podání žádosti "o prodloužení". Pokud se vám to z nějakých závažných důvodů nehodí neměl by být, po sdělení tech důvodů, problém tu lhůtu prodloužit. Pokud by stanovili nepřiměřenou lhůtu, dala by se na tom stavět obhajoba při řízení o přestupku.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2233

Příspěvek#51 » čtv 26. led 2017, 10:24

Ono jde o to, ze paklize clovek na ty policajty moc nechodi, ma to k nim daleko, tak ho pak nasere, kdyz jde pozadat o vydani novyho zbrojaku a oni maji tendenci ho NAD RAMEC ZAKONA hnat znova pro zbrane, aby mu jako-ze prijali zadost...

Jinak jde o formy vyzvy... Kdyz vidim, jak mi kontrola z prezidia dava podepisovat i potvrzeni, ze mi kontrolovali obcanku, tak i ta vyzva ma asi splnit nejake formalni pozadavky...

Ale predpokladam, ze na vetsine OSZBM to bude v pohode... Prijdu se zadosti beze zbrani, policajti se zatvarej, ze to chtej pri zadosti, ale ze teda dobre, ze se to udela pri vydani ZP a bude to OK... Resime pripad, kdyby "nechteli prijmout zadost".
Ja sam prinesl cast zbrani pri zadosti a cast pri vydani ZP, pac by se mi to dohromady blbe nosilo ;-)



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#52 » čtv 26. led 2017, 22:19

Tak jsem byl dneska podat žádost o prodloužení, po menším boji jsem byl nakonec úspěšný, dokonce plně k mé spokojenosti.
Přišel jsem, vytáhnul jsem všechny potřebný papíry a oznámil paní policajtce, že jdu požádat o prodloužení ZP.
Následovala otázka: Máte nějaké zbraně?
Odpověď: Samozřejmě mám.
Otázka: A kde je máte?
Odpověď: Doma.
A potom to začalo ...
Nemůžete podávat žádost o prodloužení, když k tomu nepřinesete zbraně na kontrolu, to je AUTOMATICKÉ, bez toho to prostě nejde, přes to nejede vlak.
Tak jsem se bránil, že to automatické vůbec není, že zákon v souvislosti s prodlužováním ZP s kontrolou vůbec nepočítá. Že jestli chce vidět zbraně, tak musí udělat první krok a dát VÝZVU k předložení zbraní ke kontrole a potom není problém zbraně přinést, třeba až si půjdu vyzvednout hotový ZP.
Tak začala s další argumentací, že kdyby se objevil nějaký problém na zbrani, neplatná zkušebna, špatný stav nebo něco a muselo to jít na zkušebnu, tak že jsou na to nějaké lhůty a nemuselo by se to včas stihnout a nemohla by mi vydat nový ZP, dokud by se to nevyřešilo.
Na to jsem vystartoval s tím, že takový problém na zbrani nemá žádnou souvislost s prodlužováním ZP, že až mi skončí platnost starého ZP, tak si přijdu vyzvednout nový ZP, bez ohledu na to, jestli se řeší nějaký problém na zbrani, že to je samostatná záležitost a zákon jasně určuje, jak v takové situaci postupovat.
Takhle jsme ještě chvíli diskutovali a výsledek: Žádost podaná v termínu, donést zbraně při vyzvedávání ZP nebo někdy během těch dvou měsíců, než bude nový ZP, takže jsem s výsledkem spokojený, takhle si to naplánuju, jak se mi to bude hodit. Jen je zvláštní, že výzva na donesení zbraní za dva měsíce nebyla písemná s potvrzením o převzetí, ale jen ústní, kdybych za ty dva měsíce řekl, že žádná výzva nebyla, tak je to jen tvrzení proti tvrzení (samozřejmě to neplánuju, jen mě to zarazilo).

A kdyby náhodou chtěl někdo moralizovat, jak jsem hrozný, problémový, nespolupracující s policií v nutné kontrole zbraní, tak já jsem jen postupoval přesně podle zákona a naopak policie, která by měla zákon znát líp než já a hlavně dodržovat, tak si to vesele "lidovou tvořivostí" upravuje a kdybych se tomu nebránil, tak jsem dneska odešel domů bez podané žádosti a měl bych problém já.

Fuj to jsem se rozepsal :-)



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#53 » čtv 26. led 2017, 22:52

Dočkej času. Jsem jen zvědav co tu za rok či dva budeš psát až té samé policistce cos jí to dnes tak pěkně nandal budeš "přesně podle zákona" odevzdávat své zbraně ... ;)



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#54 » čtv 26. led 2017, 23:13

Co na to říct, pokud se situace tak změní a bude to podle zákona, tak prostě odevzdám ...
Ale pokud má být tahle nárážka pokus omlouvat policii, že jako statní orgán nedodržuje dneska platný zákon, tak to je smutný.
Nebo to mám brát jako návod, že když mi dneska policie ukázala, že není potřeba se řídit nějakým zákonem, tak abych se tím za rok inspiroval a zákon taky ignoroval a neodevzdával?



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#55 » čtv 26. led 2017, 23:59

Asi máš pravdu, já když jsem tam šel něco řešit, tak jsem se dopředu zeptal, jak to mám dělat, když končí můj ZP.
Domluvil jsem se v klidu, ale v zákoně nic takového asi opravdu není ? Zbraně chtějí vidět, jestli je máš a kvůli technickému stavu.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#56 » pát 27. led 2017, 08:34

Je naprostým standardem, že policajti (ať už na zbraních, nebo z dopravky, nebo i z "elitního" ušákova oddílu) neznají zákony podle kterých mají fungovat, resp. možná trochu znají, ale vůbec jim nerozumí. Čest výjimkám. A tak si je pak vykládají a přiohýbají po svém, ke svému pohodlí a prospěchu, počítaje s tím, že před nimi stojící občan na tom s právním povědomí není o nic lépe než oni. Díky Bohu za každého, kdo zná svá a policajtova práva. Díky Bohu za každého, kdo si vůči sobě nenechá poníženě líbit policistův nezákonný postup. Díky Bohu za každého, kdo při tom umí zachovat klid a slušnou úroveň jednání.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4583

Příspěvek#57 » pát 27. led 2017, 10:28

HonzaLBC : Proč ti něco vyčítat, když pravda je na tvé straně. Já si jen pořád myslím, že většinou jsou policisté z OSZBM na naší straně a pokud nevymýšlejí skutečné blbiny (což tady asi ano), není na místě se s nimi zbytečně hádat a třeba i přistoupit na jejich hru. Ono tam vlastně nic protizákonného není, jen si to upravili k obrazu svému. Já budu mít na druhé straně přepážky radši vstřícného člověka než striktního úředníka, nasraného, protože musel napsat zbytečně 4 papíry navíc místo toho abychom se domluvili jednoduše ústně. Považovat všechny policisty za blbce a takto k problematice přistupovat asi nic moc neřeší. To ale není zřejmě tvůj problém.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#58 » pát 27. led 2017, 10:46

HonzaLBC píše:...


Ty jsi nedostal takovou tu kartičku, kde máš napsáno od kdy můžeš nový zbroják vyzvednout? Tady to dávají automaticky a zároveň je tam napsáno, zda máš přinést zbraně na kontrolu nebo je to šktnuté.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4583

Příspěvek#59 » pát 27. led 2017, 10:49

wigum : Taaaakový tuuu neeemáme.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#60 » pát 27. led 2017, 12:49

No tak to jsou u nás zase o krok vpředu :lol:
Navíc to má tu výhodu, že je tam napsáno, co všechno máš mít sebou až půjdeš pro nový zbroják. Tkže se jim nemůže nikdo vymlouvat, že nenese zbraně, když to tam má napsaný(když je teda nedonesl se žádostí).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Aritma, marinakus a 3 hosti