Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#5821 » úte 17. říj 2017, 13:25

V Liberci jsou dvě střelnice, kde se zkouší, tak si tam zavolej. Pokud dobře sleduji, tak hodnocení zkoušky z Liberce a okolí tu snad ještě nebylo ...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#5822 » úte 17. říj 2017, 14:09

Me jde o cely kraj... To jsou 3 okresy (LB, JN, SM) a kdo vi kolik strelnic...



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#5823 » ned 3. pro 2017, 18:11

Zdravim,

pri pripave na zkousku jsem ted slysel, ze u kohoutove zbrane instruktor doporucoval postup pri vybiti (kdyz je natazeno):
- zajistit
- vyndat zasobnik
- odjistit
- natahnout zaver
- zbytek

Zajisteni pry kvuli tomu, aby nedoslo k problemu pri manipulaci se zasobnikem. Pro mne je to novinka a to bych rekl, ze jsem se na zkousku pripravoval pred ctvrt rokem dost poctive a komisar z pojistky mne teda nezkousel. Muze nekdo povolany rict, zda je to mistni kolorit/naroky komisare nebo to ma nejake opodstatneni?

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#5824 » ned 3. pro 2017, 19:04

Nařízení vlády 220/2017
citace:
2. Kontrola zbraně
2.1 Obecná pravidla 1. Účelem kontroly zbraně je její vybití a uvedení do stavu bezpečného pro odložení zbraně nebo dalšší manipulaci, například rozebrání zbraně. Zbraň, která není uvedena do bezpečného stavu, musí v průběhu zkoušky vždy směřovat do bezpečného směru.

2.2 Postup při kontrole jednotlivých typů zbraní a)
Samonabíjecí pistole 1. Provede se vyjmutí zásobníku, po stažení závěru do zadní polohy se přes výhozné okénko provede vizuální kontrola nábojové komory a zásobníkové ššachty. 2. Po provedení vizuální kontroly lze závěr ponechat v zadní poloze nebo jej spustit do přední polohy. V přední poloze závěru lze buď provést ránu jistoty, vypustit bicí mechanismus za pomoci k tomu konstruovaného ovládacího prvku nebo manuálně bezpečným bržděným spuštěním vnějššího bicího kohoutu nebo zajistit bicí mechanismus manuální pojistkou.



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#5825 » ned 3. pro 2017, 19:21

To jsem cetl, proto mne tato instruktaz prekvapila.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#5826 » ned 3. pro 2017, 20:16

vindex : Žes to četl, je dobře. Že to nečetl ten instruktor je hodně špatně.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#5827 » ned 3. pro 2017, 20:41

Samozrejme, ze to zajistovani je volovina...
Jen hledam motivaci v tomhle postupu a rikam si, jestli nebyl nekdo takhle premotivovane opatrny kvuli komisarum, kteri chteli nesmysly (vypaskovani zasobniku apod...).

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#5828 » ned 3. pro 2017, 21:55

Vindex: a nemohlo se stát, že jsi dal dohromady víc povelů, kdy zajištění bylo posledním úkonem povelu předcházejícího vybití?



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#5829 » pon 4. pro 2017, 08:09

gogan píše:Vindex: a nemohlo se stát, že jsi dal dohromady víc povelů, kdy zajištění bylo posledním úkonem povelu předcházejícího vybití?
Dotyčný si to ještě jednou nechá od instruktora vysvětlit v úterý a dám vědět.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#5830 » pon 4. pro 2017, 08:55

CMK : On to až takový nesmysl s tím vypáskováním není, když nevíš, co do toho zásobníku před tebou kdo nacpal. Ne, že bych na tom u zkoušky někdy nějak bazíroval ale smysl to dává.



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#5831 » úte 5. pro 2017, 20:37

Vindex píše:
gogan píše:Vindex: a nemohlo se stát, že jsi dal dohromady víc povelů, kdy zajištění bylo posledním úkonem povelu předcházejícího vybití?
Dotyčný si to ještě jednou nechá od instruktora vysvětlit v úterý a dám vědět.


Tak instruktor chce, aby tu pojistku pouzivali pri kurzu pripravy na ZP, ale pry u zkousky se pojistka davat nemusi.

Cituji:
Kdyz jsem se ptal, jak je to s pojistkou, tak rikal, ze dokud zbran nebudeme mit v ruce, tak je lepsi, tam kde to jde ji mit pri manipulacich zajistenou (proto nas to tak uci a chce to po nas) . Lepsi nez si omylem nekam hrabnout a vystrelit. Nicmene neni to vyzadovano a delat se to nemusi.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#5832 » úte 5. pro 2017, 20:42

vindex : Když budeš hrabat na spoušť, pojistkou to neokecáš a je to zbytečný úkon navíc.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#5833 » úte 5. pro 2017, 20:55

...pri kterem si muzes hrabnout na spoust :-)
Pojistka je fakt nouzova vec (kdyz maji napr. policajti v prubehu zakroku nadrcnutou pistoli davat do pouzdra apod...). Vetsina modernich pistoli uz ji konec koncu ani nema :-) (pokud nejsou zamernou konstrukcni soucasti jako u 1911, kde se predpoklada cocked&locked).



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#5834 » ned 10. pro 2017, 08:36

Panove, diky za info. Kamarad porad shledava logiku v tom, co ho ucil instruktor - tady bohuzel je neodvratna sila a prvni informace "od autority" a osobni kontakt - ale aspon ma kompletni pohled. Case closed :)



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#5835 » sob 23. pro 2017, 15:28

Dobrý den,

našel jsem docela zajímavý článek ohledně zkoušek, posílám odkaz.

http://www.securitymagazin.cz/zpravy/konec-zlomyslnych-komisaru-1404058444.html

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: LordSalix, Prak88 a 74 hostů