Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#6301 » úte 19. črc 2022, 17:50

Jarda.Jezek píše:Takový přístup komisaře se mi líbí.

Dik. :lol: (podobna situace ale slo o broknu)

JirkaCV, jde o to co predpis umoznuje, a nezakazovat "kreativne" ranu jistoty



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#6302 » ned 31. črc 2022, 23:07

marinakus píše:Dragunov : Někdy mám dojem, že na Vysočině a na Moravě platí jiný zbraňový zákon než v Čechách. Samozřejmě si mohu přivézt zbraně svoje. Ale nemohu chtít vyžadovat absenci rány jistoty. A proč bych měl nějak narušovat zavedený řád kdo zbraně fyzicky poskytuje, pokud bude vše dle zákolna?


Hele je to dost možný :D V Pardubicích se mě tehdy ptali na jaké střelnici dělám zkoušky, když chci u nich trénink tam je bežný si vybírat. V Olomouci vybrat si střelnici možno nebylo. Všude jinak.
Hele já z toho byl taky trochu vykolejenej a prostě jsem vypustil kohout přes prst. Ono taky se sháněli školní náboje na poslední chvili, byl to trochu bordel. Neřikám že je to připad hodný následování.

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#6303 » stř 19. říj 2022, 20:38

Panove, mam takovy lama dotaz - je uzus, ze se u ZK dela kontrola zbrane (KZ) po kazdem prevzeti a vzdy pred odlozenim.

Kdyz tak ale o tom premyslim, tak prevezmu zbran (napr. pistoli), udelam KZ, pak odstranuju nejakou simulovanou zavadu (zadrzka, selhac, slaba rana) cehoz soucasti je i KZ - je tedy nasledne treba, pokud da komisar povel "odlozte zbran", delat jeste dalsi KZ?

Me uz prijde, ze byla provedena v ramci odstranovani zavady... chapu KZ po strelbe, to jo, ale zde...
Samozrejme jedna KZ navic me nevytrhne, ale zase nebyl u zkousky za blbce, ze to kontroluju 2x.

Predem diky za info!

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#6304 » stř 19. říj 2022, 21:13

To je dotaz na komisaře, ne sem.
Někdy zcela jednoznačně řekne, kdy lze zbraň považovat za bezpečnou.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#6305 » stř 19. říj 2022, 21:17

nimha : Příloha Nařízení vlády č. 315/2017 - Zkušební řád. Zkus si ho přečíst. Není to tak dlouhé.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#6306 » stř 19. říj 2022, 21:18

Pokud si zbran prave bezprostredne zkontroloval tak ji nemusis kontrolovat znova.

Leda by na tom komisar vyslovne trval...(a rekl to)



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#6307 » čtv 20. říj 2022, 06:18

marinakus: seš z toho green dealu už nějakej rozhozenej, ne? :)

Je to NV 315/2011 Sb. Příloha č. 1, čl. 2.1, odst. 5

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#6308 » čtv 20. říj 2022, 06:55

JirkaCV : To je sice fakt ale je to ve znění od 1.8.2017 po jeho novelizaci. Předtím tam žádná taková příloha nebyla. Ale máš pravdu, že jsem to blbě napsal.

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#6309 » čtv 20. říj 2022, 07:35

Zk. rad jsem cetl. Z neho to pro me neni uplne jednoznacne (jsem pravni laik) ale beru to ze tedy nemusim kontrolu opakovat. No pripadne ss jeste zeptam komisare.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#6310 » čtv 20. říj 2022, 07:41

Priklad:prijdes na radu a na stolku lezi cz75. Komisar rekne treba zkontrolujte zda je nabita. Provedes radnou kontrolu a odlozis. Komisar rekne ze mas nabit (nebo rozebrat). V tento moment nemusis znova kontrolovat (kontrolu te stejne konkretni zbrane si prave provedl zbran mas pod kontrolou, nikdo mezitim s ni nemanipuloval a pod...)...
Pokud ale prejdes ke strelbe, kde lezi jina cz 75 a mas povel nabijet, tak napred zkontrolovat musis...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#6311 » čtv 20. říj 2022, 07:42

nimha : Podle zkušebního řádu musíš udělat kontrolu při převzetí zbraně a pak pokaždé, když byla zbraň nabita. Zjednodušeně řečeno. Pokud chce komisař kontrolu i při jiné příležitosti, má na to upozornit.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#6312 » čtv 20. říj 2022, 08:12

2.1 Obecná pravidla
5. Není-li v této příloze stanoveno jinak, provádí se kontrola zbraně vždy při první manipulaci se zbraní. V případě, že zkušební komisař vyžaduje provádět opakovanou kontrolu zbraně také v jiných případech, upozorní žadatele na nutnost jejího provedení před každou takovou opakovanou kontrolou.


Stanoveno jinak je v bodě:

1.6 Ukončení střelby
1. Při ukončení střelby se provede kontrola zbraně podle bodu 2 této přílohy.


Takže, beru poprvé do ruky - kontrola. Končím střelbu, před položením na stůl - kontrola (náhled komisaře do komory a šachty).



DaveCZ
Příspěvky: 17

Příspěvek#6313 » čtv 20. říj 2022, 08:22

A nebo taky dle pokynu komisaře při střelbě máš na stole zbraň se závěrem v zadní poloze, dostaneš pokyn, že zbraň je zkontrolovaná a nic nekontroluješ a že máš rovnou nabíjet, odstřílíš, vytáhneš zásobník, dáš ke kontrole zásobník, komora, šachta a odkládáš opět zbraň se závěrem v zadní poloze. Takto jsem to měl já....

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#6314 » čtv 20. říj 2022, 12:41

Tak to mam uspesne za sebou, uff.

Jinak je to asi fakt hodne na komisari, ten nas na tomhle zadne zaludnosti (ani jinde) nedelal.

Jinak diky, panove.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#6315 » čtv 20. říj 2022, 13:53

JirkaCV píše:Končím střelbu, před položením na stůl - kontrola (náhled komisaře do komory a šachty).


Upřesnil bych (i když určitě to myslíme stejně):

Končím střelbu, před položením na stůl - nejdřív moje vlastní kontrola (zásobník ven, podívám se do komory a do šachty), pak dávám komisaři zásobník i zbraň k jeho kontrole. Pokládám až po pokynu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů