Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#361 » stř 4. zář 2013, 14:19

fixfokus píše:Hoši, nedělejte z toho zase takovou kovbojku :P Stejně se nikdy nepřipravíte na všechny eventuality, které mohou nastat.

Kdyby ji z toho nedělali oni, taky to nehrotím. A s tím, že se nedá připravit na všechny eventuality, to je bohužel pravda, ale zase na druhou stranu to neznamená, že se na to vybodnu úplně :-)

fixfokus píše:Důležitý je, aby i komisaři bylo jasný, že víš co děláš. Taky doporučuju nesahat na zbraně dřív, než jsi komisařem vyzván, a všechno co provádíš ústně komentovat. Tedy při kontrole zbraně začít "Uchopím zbraň do pravé ruky s prstem mimo spoušť, vyjmu zásobník, stáhnu závěr, prohlédnu komoru a zásobníkovou šachtu...". Tím předejdeš diskusím, jestli ses tam opravdu podíval, nebo s tím jenom škubnul.

Asi to je o komisaři - pokud to bude nějakej nemluva, nebo nerudná svině, tak by si člověk tím komentováním mohl ještě naběhnout na vidle, když něco neřekne přesně tak, jak to mám pan komisař namemorované sám :geek:


fixfokus píše:Já se snažil chovat co nejvíc "normálně", tady ani se neklepat, ani nemachrovat. Manipulaci provádět v klidu, na nic nechvátat.

Já se znám, takže vím, že to udělám buď hrozně rychle...a nebo se naopak budu loudat.


fixfokus píše:Jo a prý jsou někteří komisaři vysloveně vysazení na týpky, co přijdou v maskáčích a tričku s nějakým "ozbrojeným" motivem ,takže dress code bych volil "casual" :-).

LOL...to už se hraje na dress code i v tomhle;-)? Ale chápu, prostě kvádro je moc a kapsáče taky...čili něco mezitím a pohoda 8-)



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#362 » stř 4. zář 2013, 14:21

E-Ryc píše:S tim komentovanim, me rekl, at to nedelam, ze tim napovidam ostatnim ;-)

Sem myslel, že se praktická dělá po jednom...ostatně na Kapslovně je to malé, takže to stejně nejspíše jinak nepůjde :twisted:



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#363 » stř 4. zář 2013, 16:13

My na Kapslovne chodili na prakticke po trech a pak na strelbu po jednom.



maja
Příspěvky: 120

Příspěvek#364 » stř 4. zář 2013, 18:04

My pro změnu po dvou. Komisaře jsem se zeptal, jestli chce komentář k tomu, co dělám. Nechtěl, nebyl :)



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#365 » stř 4. zář 2013, 20:22

to E-Ryc & maja:

Jako, že každý z lidí rozebíral něco jiného? A jak to ten komisař jako zvládá sledovat obojí? No pokud je to takhle, tak to to muselo být rychle hotovo, ne? Kolik času jste tam strávili na té zkoušce?



Biermann
Příspěvky: 121

Příspěvek#366 » stř 4. zář 2013, 20:37

jinda voyer píše:2) Střelba
a. PISTOLE – vezmu pistoli; zásobník ven; stáhnu závěr a zkontroluju komoru; rána jistoty; napáskuju zásobník; vrazím do pistole; natáhnu závěr; s prstem mimo spoušť zamířím na cíl a čekám; po povelu ke střelbě střílím; pro zlepšení výsledku to plánuju dělat tak, že si po každém výstřelu „odpočinu“ opřením pistole o ten pult, co je na palpostu; pistoli opřu o spodek zásobníku s prstem mimo spoušť; když dostřílím, tak vyndám zásobník; podívám se do komory; spustím závěr; rána jistoty; odkládám pistoli; A zase – po dostřílení se komora ukazuje komisaři? Vracím do ní prázdný zásobník? Nebo pistoli odkládám se závěrem v zadní poloze?


No před tou střelbou se u nás chtělo pistoli zajistit. Odjištění až po pokynu ke střelbě.

Po dostřílení ukázání prázdné komory společně s prázdným zásobníkem.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#367 » stř 4. zář 2013, 21:23

Myslíš po naládování a natažení závěru, jo?



maja
Příspěvky: 120

Příspěvek#368 » stř 4. zář 2013, 22:18

jinda voyer píše:to E-Ryc & maja:

Jako, že každý z lidí rozebíral něco jiného? A jak to ten komisař jako zvládá sledovat obojí? No pokud je to takhle, tak to to muselo být rychle hotovo, ne? Kolik času jste tam strávili na té zkoušce?


Nejdřív vyzkoušel jednoho a pak druhého. U každého se ptal na něco jiného. Střílet se pak mohlo dohromady, protože tam měl na střelbu druhý dozor. Netuším, jak dlouho to trvalo. Vím, že jsem moc douho nečekal a šel na řadu poměrně brzy (třetí/čtvrtý).

Pistoli si při střelbě neopírej. Je lepší tam v klidném tempu nastřílet všech pět ran než se ti unaví ruce. Pokud vidíš, že ti to lítá do terče, tak nějaký odpočinek neřeš. Taky by jsi mohl přetáhnout dobu, kterou na těch pět ran máš.

Malorážka se střílí kromě skupiny C s oporou.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#369 » stř 4. zář 2013, 22:26

Aha, takhle, díky!

Na to opírání pistole se asi teda zeptám komisaře - nejde o únavu rukou, ale o to, že budu nervózní a budou se mi klepat ruce. Takže se vždycky potřebuju vydýchat...zamířit, vystřelit. Pak si opřít pistoli o pult, vydýchat se...zaměřit, vystřelit atd. O čas strach nemám...jsou čtyři minuty na pět ran a když jsem si tenhle postup zkoušel, v pohodě jsem to v těch čtyřech minutách stihnul ;)

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#370 » čtv 5. zář 2013, 07:02

Toho časovýho limitu pro střelbu bych se nebál. Všichni jsme to tam dávali do 20 vteřin nejdýl. Skoro jsme si mohli dávat mezi jednotlivými výstřely kafe. :D Ale je lepší vysypat to tam najednou.

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#371 » čtv 5. zář 2013, 07:27

E-ryc: Vy jste byli všichni v jedné místnosti? To my chodili po jednom, ostatní čekali za dveřmi u baru (Čestlice). Jak jste odpovídali na otázky, abyste "nenapovídali ostatním" :-) ? Nebo se komisař na nic neptal?



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#372 » čtv 5. zář 2013, 07:54

Mobster píše:Toho časovýho limitu pro střelbu bych se nebál. Všichni jsme to tam dávali do 20 vteřin nejdýl. Skoro jsme si mohli dávat mezi jednotlivými výstřely kafe. :D Ale je lepší vysypat to tam najednou.

Ehm ehm...tak já to mám právě tak 20 vteřin na jednu ránu...a kdybych se pokoušel to tam nasypat najednou, tak to dopadne tak, že v terči budu mít maximálně tu první ránu a ostatní někde v zemi nebo ve stropě :mrgreen:

fixfokus píše:Jak jste odpovídali na otázky, abyste "nenapovídali ostatním" :-) ? Nebo se komisař na nic neptal?

Dobrá otázka...taky by mne to zajímalo :twisted:



maja
Příspěvky: 120

Příspěvek#373 » čtv 5. zář 2013, 09:22

Je to deset metrů a zasáhnout stačí jakýkoliv kruh, pokud se něco nezměnilo. To je plocha jak... :)



kleofash
Příspěvky: 79

Příspěvek#374 » čtv 5. zář 2013, 10:02

To teda zírám, jak to v té Praze funguje.
Pro srovnání tady v Brně:
na manipulaci jsme byli po dvou. Já mu odpovídal jen na otázku co udělám, když stisknu spoušť a ozve se jen slabá rána. Kolega vedle zase odpovídal na otázku "copak je toto za zbraň" (a ukázal prstem na brokovnici dvojku).

na střelbě nechtěl nic. Pokyny byly jasné "střelec 5 ran nabíjet" a když to bylo "střelec 5 ran pálit". Pak jsem ukázal prázdný zásobník a stažený závěr a řekl "tak to tady položte a jděte".

Za 5 minut měl hotový ty posudky.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#375 » čtv 5. zář 2013, 10:10

maja píše:To je plocha jak... :)

No jo, jenže ono je to relativní. Už teda střílím líp než na začátku - když jsem byl naposled, tak z patnácti ran bylo třináct v černých kruzích, jedna v bílých a jedna vůbec nikde v terči...takže prostě mi občas něco uletí úplně mimo...a to jsem střílel v klidu a bez stresu, nikdo na mně netlačil. Počítám, že při zkoušce to bude daleko horší :x

to kleofash
Tak to je kapku jiná liga, no...takovou zkoušku bych bral :twisted: Jeden instruktor mi říkal, že komisaři mimo Prahu jsou obecně daleko víc v pohodě...takže na tom asi něco pravdy bude...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MojeTikka a 15 hostů