Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat

Uživatelský avatar
Arkanovi-Tigrovi
Příspěvky: 20

Příspěvek#2491 » stř 3. úno 2016, 13:08

Já bych taky do Německa už nejel ani na dovolenou, to už bych mohl jet rovnou do Chánova, vypadá to tam stejně :-) Co chtěli to mají, vítali ty kriminální primitivy s balónkama a teď se bojí vystrčit čumáky z domu za bílého dne, podobně jako ve Švédsku a jiných zemích kde naivita solidárnosti zastínila zdravý rozum a pud sebezáchovy. ale to je OT. omlouvám se adminovi.

omluva se nepřijímá, napomenutí za OT

sided

Uživatelský avatar
Arkanovi-Tigrovi
Příspěvky: 20

Příspěvek#2492 » stř 3. úno 2016, 13:31

Sided : Děkuji za upozornění a beru si to k srdci. Přísnost a disciplína musí bejt ! Jinak při odložení zbraně určitě zásobník vypáskovat. I kdyby vám řekl, že to bylo zbytečné, je to bezpečnější a není to nic proti ničemu.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#2493 » stř 3. úno 2016, 13:52

Sedmej píše: ....... a ještě mě napadá jedna věc. u povelu uveďte zbraň do bezpečného stavu nezapomenou i vypáskovat zásobník, občas se na to zapomíná a je to chyba u které už hrozí možná vyhození.


Ano, na to pozor, když jsem dělal zkoušky, tak na to jednoho adepta vyhodil, protože použil k vytlačení rozborného čepu dno zásobníku, ale nevyprázdněného.
Další na co pozor - když je v nábojové komoře náboj (u nás při zkouškách ho tam měli pěkně přivřený závěrem asi všichni, byl důkladně začerněný fixem, takže to v tom šeru střelnice chtělo se pořádně podívat), tak jeden vyhozený vyletěl na to, že ho vyhodil až napočtvrté, protože závěr přibržďoval rukou, takže náboj nezachytil vytahovač.
Jinak u nás to bylo tak, že z 16 lidí jsme zkoušku udělali 3. Po testu odešli 3, ostatní vyletělo u praktické.

Uživatelský avatar
Arkanovi-Tigrovi
Příspěvky: 20

Příspěvek#2494 » stř 3. úno 2016, 14:04

Sedmej :
jinak všem zkušeným střelcům se omlouvám, že ještě nemám ani ZP a už radím. jenom, že jsem dělal (úspěšně) zkoušku minulý týden a absolvoval jsem přípravný kurz + na jednom jsem byl na závěrečném opakování na koukačku + jsem chodil dřív střílet s instruktorem, který mě dával různé rady, kdybych si jednou dělal zbrojní průkaz, tak jsem se chtěl podělit. :-)




Citace : Není se zač omlouvat chlape, naopak píšeš věcné a pěkné příspěvky. Rozhodně lepší rady od někoho kdo dělal nedávno zkoušku a má to čerstvě v hlavě tak jak by to mělo být, než zkušenosti některých letitých střelců a jejich roztodivné a osvojené praktiky , které by u ZOZ mohli býti na škodu :-)

Uživatelský avatar
Arkanovi-Tigrovi
Příspěvky: 20

Příspěvek#2495 » stř 3. úno 2016, 14:48

Paza : Z 16 udělali 3 ? To je teda maso :-) To je jako nábor ke Spetsnaz :-)
Ale když jeden vytlouká rozborný čep plným magazínem a jiný neumí vyhodit náboj z komory a takových lupínků tam bylo 13 tak se nedivím. Myslím že komisař a přítomní policisté musejí býti po každé takové zkoušce pobaveni. 13 odcházejících adeptů se skloněnou hlavou, přičemž je jasné, že někteří neabsolvovali ani přípravnej kurz a drželi železo prvně v ruce s domněním, že to nějak zvládnou , musí vypadat komicky.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#2496 » stř 3. úno 2016, 14:57

No já si dovoluji tvrdit, že jít na zkoušku bez předchozího kurzu na příslušné střelnici je veliké a zbytečné riziko. Jednak je velmi příjemné přijít do již známého prostředí, je dobré si vše nacvičit se zbraní, která u zkoušky bude (u naší zkoušky měli dva uchazeči velký problém v tom, že nacvičovali někde jinde a s Glockem a tady byla ČZ a neuměli s ní pořádně zacházet a udělat rozborku/sborku, jeden si ji prý v zoufalé snaze při rozborce opřel o břicho). A to jsou i názory, že stačí se podívat na pár videí a nikam na nácvik nechodit.....

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#2497 » stř 3. úno 2016, 15:13

Ještě jen doplním, že v případě naší zkoušky byla nervozita při praktické asi mimořádně vysoká (přiznám se, že já jsem byl také až trapně vyklepaný), protože kromě komisaře (byl velmi seriózní až příjemný, ale pak u zkoušky opravdu velmi komisní a radikální, ale všichni vyhození přiznávali, že si to pokazili sami a že jednání komisaře bylo dobré) tam bylo od Policie celkem 6 lidí, kromě dvou přišly na kontrolu další dvě kontrolní dvojice prý z vyšší a ještě vyšší složky Policie.

Uživatelský avatar
Arkanovi-Tigrovi
Příspěvky: 20

Příspěvek#2498 » stř 3. úno 2016, 15:27

Tak tak. Glock je moje srdeční záležitost, konkrétně 19 gen 4, ale připravovat se na ní, když na 90% střelnic je CZ 75, je nesmysl. Taky bych chtěl upozornit na častou chybu u zkoušek a moc se o ní nemluví. Je to překládání pistole z ruky do ruky během jednotlivých fází manipulace. Správně by se měla položit na stůl a pak uchopit do druhé ruky, případně si pomoci druhou rukou.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#2499 » stř 3. úno 2016, 15:34

Kterou konkrétní fázi (fáze) manipulace máš na mysli?

Uživatelský avatar
Arkanovi-Tigrovi
Příspěvky: 20

Příspěvek#2500 » stř 3. úno 2016, 15:37

Nervozita je prevít. Člověk si říká " musím být v pohodě " ale když , dám příklad: před vámi už bylo 7 lidí u manipulace a 6 z nich neúspěšně, to se pak jde jako na popravu :-)

Uživatelský avatar
Arkanovi-Tigrovi
Příspěvky: 20

Příspěvek#2501 » stř 3. úno 2016, 16:10

Například když nechal komisař některé hledat na zbrani výrobní číslo nebo zkušební značku. Možná i jen ze zvědavosti jak s tou pistolí budou " šachovat ". Nevyhodil za to ,ale vím že někteří na to upozorńovali ,že jim to vytknul.



Mates
Příspěvky: 49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2502 » stř 3. úno 2016, 17:29

A proc by se neměla překládat pistole? Pokud je vybita a zkontrolovaná, čili bezpečná tak to přeci neva. Něco jiného asi je si ji přehazovat tamhle na postu mezi každým vystřelem, toť můj názor. A tak trochu v tomhle smyslu si na mě komisař připravil "záludnost" že na začátku manipulace pistole ležela na právém boku (jako když by ji položil levák), což bylo překvapení lehce ale v pohode to bylo.

Uživatelský avatar
Rex
Příspěvky: 108

Příspěvek#2503 » stř 3. úno 2016, 18:46

...pistole neleží na pravém boku "jako by ji odložil levák".
Většinou se pistole u zkoušek takto odkládá, aby byla ovládacími prvky nahoru.
Pár lidí má tendenci si podávat a přendávat u zkoušek i pistoli, která není zkontrolovaná, protože ji vzali z nervozity špatnou rukou nebo ji chytli jen lehce a nesedí jim v dlani. Je lepší se tomu u zkoušek vyhnout....

Uživatelský avatar
Arkanovi-Tigrovi
Příspěvky: 20

Příspěvek#2504 » stř 3. úno 2016, 19:22

O tom uz mluvi zakladni pravidlo manipulace. A to je : Se zbrani vzdy zachazet jako kdyz je nabita.



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#2505 » stř 3. úno 2016, 19:36

Pokud dodrzim zasady bezpecne manipulace, nevidim duvod, proc by si levak nemohl pri zkousce zbran prehodit z ruky do ruky. Osobne jsem to u zkousky delal a komisar s tim nemel problem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: harald a 54 hostů