Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat



Verca
Příspěvky: 50

Příspěvek#61 » čtv 20. kvě 2010, 17:38

Aha, tak jo.
To jsou totiž takové věci, na co se člověk na střelnici ani nezeptá, neb mu nedojdou... A já když to nemám osahaný, nevim, co můžu udělat - zvlášť když za něco zatáhnu, a nejde to, páč to jde ztuha - netušim, co je blbě. Ale je pravda, že by tu pistoli člověk měl ovládat dokonale, než na ni dostane glejt v podobě zbrojáku. Jsem nakonec i ráda, že mi to nedali, sice jsem u těch testů byla jedna z mála, kdo to z naší skupiny zvládl, ale tušila jsem to. Dělám mysliveckej kurz, takže jsme neměli na vybranou, určili nám datum, a musela jsem se s tím nějak poprat. Na C bych to to udělala v pohodě, ono u malorážky není moc co k manipulaci, ale když už člověk do toho jde, je lpší si to E udělat taky, že jo



Verca
Příspěvky: 50

Příspěvek#62 » čtv 20. kvě 2010, 17:44

A PS: když budu chtít závěr vrátit, stačí popustit záchyt závěru?
Děkuju



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#63 » čtv 20. kvě 2010, 18:04

Ano, a pokud se do zbraně dá naplněný zásobník tak dojde zároveň k zasunutí náboje do komory a zbraň je připravena hned ke střelbě.



Verca
Příspěvky: 50

Příspěvek#64 » čtv 20. kvě 2010, 18:36

jojo, to jsem pochopila
děkuju za vysvětlení :P



Verca
Příspěvky: 50

Příspěvek#65 » čtv 20. kvě 2010, 19:22

PS: pan komisař se mě samozřejmě ptal i na zkušební značky na zbrani - jelikož jsme vedle sebe měli dlouhé lovecké, zeptal se: proč na těchto zbraních je tolik značek, písmenek ad., a na pistoli ne? Nic jsem mu neřekla, ale už si nepamatuju, co mi odpověděl... Víte to někdo?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#66 » čtv 20. kvě 2010, 19:52

Předpokládám, že to bude proto, že pistole podléhá CIPu či podobným, zatímco nějakou 70 let starou brokovnici musel zkontrolovat zkušební úřad a vyrazit na ni svoji značku.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#67 » čtv 20. kvě 2010, 19:53

nejspíš byly víckrát přezkušovaný, těžko říct. Radši řekni jak jsi dopadla....



Verca
Příspěvky: 50

Příspěvek#68 » čtv 20. kvě 2010, 19:58

Jo jasně, to je ono ;)
Jsem se to chtěla učit až na mysliveckou zkoušku, nevěřila jsem, že se mě na to ptát bude, zvlášť když jste tady psali, že to nemám řešit :P

Psala jsem to nahoře - test 100 %, dlouhé zbraně OK, pistole KO - páč jsem pár věcí udělala blbě, tak jsme se shodli, že raději půjdu na střelnici si to zopáknout. :oops:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#69 » čtv 20. kvě 2010, 20:27

To byl nějaký pán chytrý, teda aspoň u nás se nic takového neřešilo. Nechtěl u té brokovnice z těch značek a písmen vyčíst ráži a popsat význam?

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#70 » čtv 20. kvě 2010, 20:51

omluva za ten výraz, ale to nebyl pan chytrý, ale spíš ubožák co musel ukázat, že když chce, tak tě vyrazí. to že nejsi schopná natáhnout závěr, protože to jde blbě a nejsi silná jako chlap, tak mají zkoušku dělat s kvalitní zbraní a ne s řechtačkou jak to zná většina uchazečů. A dotaz ohledně toho počtu je taky mimo mísu pokud neděláš nějakou licenci na dovoz, výrobu nebo tak něco. alespoň víš co si procvičit, ale z měho pohledu hlavně nééé ty zkušební značky. Tam bys měla vědět co to je a proč to tam je, ale né jak to přesně vypadá, či zda jsou správné, od toho máš tabulky těchhle značek



Verca
Příspěvky: 50

Příspěvek#71 » čtv 20. kvě 2010, 21:00

Ale ne, on nebyl "chytrák" ani ubožák, říkal nám dopředu, že na tu krátkou je zlej a vzhledem k tomu, co je to za zbraň a jak je oproti těm loveckým nebezpečná (což říkám já a tak to fakt cítím), chápu, že chtěl, abych tomu rozuměla. Samozřejmě budu i nadále chodit na střelnici, ale jsem přesvědčená o tom, že ty věci, co po mně chtěl, chtěl prostě právem a věděl, proč to dělá. Nevim, jestli by mě ty věci, na co mě nachytal, že nevím, někdy napadly... chlápek na střelnici mi to sám od sebe neřekl a kde jinde bych se s těmi problémy setkala?
Štve mě to jen proto, že to budu muset dělat znovu, tzn. další nervy a dalšího půl dne na střelnici ad., ale vlastně je dobře, že mi to nedal, aspoň mě to donutí líp tu zbraň poznat!

(A jo, chtěl z loveckých vyčíst ráži, zahrdlení ad. - ale všechno nám ráno před zkouškou podruhé zopakoval a ukazoval - takže je moje blbost, že jsem si to všechno nezapamatovala - ale z té dálky a navíc v rukou chlapa to vypadá jednoduše, mně fakt nešel záchyt a závěr vůbec posunout.)
No, ale tímto chci vzkázat všem adeptům, že se nemají zvyklat vaším chlácholením, je dobře se na to připravit a vědět co nejvíc - a tak to má být!!!
;)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#72 » čtv 20. kvě 2010, 21:06

Verca píše:No, ale tímto chci vzkázat všem adeptům, že se nemají zvyklat vaším chlácholením, je dobře se na to připravit a vědět co nejvíc


Nebudu to celé znova pročítat ale zkoušky tady podle mně zlehčoval jen jeden a ten tady už není.
Buď si zaplatíš kurs na střelnici kde by tě měli připravit pořádně nebo se svěřit někomu zkušenému a opravdu to není pro někoho kdo se zbraněmi tak trochu nežije jen na jednu návštěvu střelnice.
Ps:kdyby jste si všichni dali do profilu aspoň přibližnou lokalizaci tak by se hned lépe nabízela pomoc.



Verca
Příspěvky: 50

Příspěvek#73 » čtv 20. kvě 2010, 21:29

Zkusim Avim, byla jsem na Květnici, ale pan správce nic moc - tohle všechno, co nevim, mi vlastně vůbec neřekl



Verca
Příspěvky: 50

Příspěvek#74 » čtv 20. kvě 2010, 21:41

a ještě dotaz: k tomu přezkušování zbraní... zatim jsem to nikde nevyčetla - jak často je nutné nechat zbraň přezkoušet a dát na ni značku? asi je to u každého typu jinak, ale je to potřeba v nějakých daných intervalech? tím pádem tam je ta úměra, že čím starší zbraň, tím více značek? tzn. i na staré pistoli je toho načmáráno hodně? :-)

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#75 » čtv 20. kvě 2010, 21:43

no nejsem odborník, ale pokud si nehodláš kupovat zbraň sběratelskou ale moderní ať už dlouhou či krátkou a bude to u autorizovaného prodejce zbraní, tak to řešit nemusíš, ta značka tam bude. Většinou chybí u zbraní vyrobených do určitého roku, či když lidé po pradědečkovi najdou zbraň atd. Místní sběratelé to určitě vysvětlí do pontíku

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů