Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#6136 » stř 17. čer 2020, 22:04

Proto jsem si zaplatil kurz, abych pak s vysokou pravděpodobností střílel s identickými zbraněmi.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#6137 » čtv 18. čer 2020, 05:29

Na spořilově CZ75 nemají. Vím to, chtěl jsem si jit am půjčit. Místo toho jsem si půjčoval Shadowa. Správce je vyloženě Glockovej.
Otázku chápu, tenkrát jsem si půjčil i G17 a jak jsem střílel oběma, tak jsem potom se Shadowem nenastřílel nic.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#6138 » čtv 18. čer 2020, 08:06

Blbě jsem se zeptal, dostal jsem několik blbých odpovědí. Každopádně děkuji těm, kteří odpověděli na co jsem se ptal a nechali si kecy od cesty, že. To je jak s mojí ženou, ta taky vždy odpovídá na něco úplně jiného, než se ptám. Původně jsem se chtěl zeptat, s čím se manipuluje, což samozřejmě jedno není, protože doma mám Walther P1 a jinak samé strikery a na tom se kohoutovou čízu rozebrat a složit nenaučí. Kdyby byli na Spořilově moderní a bylo pro manipulaci na výběr mezi Glockem a CZ 75, není o čem. Ale nevadí, dnes si tam jdu střelit, tak se jich zeptám.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#6139 » čtv 18. čer 2020, 09:52

Já bych tam stejně šel na kurz, protože se naučíš rozebírat zbraň, tam dostaneš tu samou, ale třeba půjde více ztuha. Několik lidí takhle od zkoušky vypadlo, tak proto bych to zkoušel s vysokou pravděpodobností s identickými zbraněmi



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#6140 » čtv 18. čer 2020, 10:02

Taky doporučuji kurz na stejné střelnici. Může se stát, že kurz je víc o teorii a na střelbu a manipulaci nezbyde moc času. To bylo i u mne. Bylo ale možno doplatit ještě lekci navíc, kde jsme si zamanipulovali do sytosti a myslím těch pár desítek ran navíc taky pomohlo k větší jistotě u střelby. Během zkoušky může navíc hrát roli nervozita, může to pomoct, že se omezí strhávání z nervozity.
Ale tady předpokládám, že střelba si nebude problém, ta je už asi v rámci rodiny natrénovaná.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#6141 » čtv 18. čer 2020, 10:35

Když to tady čtu, tak mám pocit, že se tu sami stresujete z něčeho, co problém není. Rozborka zbraně je na základní části, naučit se to dá na instruktážním videu. Díly jsou přesné a zapadají do sebe přesně. Ten, kdo si umí vystříhat chlupy v nose, zvládne i tohle. U baskule - kdo umí otevřít dvoukřídlé dveře.
Střelba na 10 metrů do černého je pak s každou pistolí stejná. Opravdu není nutno chodit na střelnici a osahat si tu přesně jednu konkrétní zbraň.
Kdyby někdo nedej bóže vám tam dal nějakou s jiným sériovým číslem, tak u toho zemřete z vyděšení?
Mějte na paměti, že zbraň je poměrně triviální na obsluhu, aby byla použitelná pudově. Její rozborka je pak něco podobného, co má být bez nástrojů a do dvou dlaní.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#6142 » čtv 18. čer 2020, 10:38

Pak jsou ale lidi jako já, kteří jsou velmi sebevědomí po hodinách videí. Naštěstí zajdou na kurz, a tam je to katastrofa.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#6143 » čtv 18. čer 2020, 10:41

Měli jsme na střelnici dvě identické pistole, u jedné šel čep vyndat krásně čečulkou prstu :-D , u druhé jsi musel pomoct zásobníkem, nebo najít "knif" a správnou sílu jak to udělat prstem.
Byl jsem rád, že jsem měl možnost se naučit knif, takže mi bylo jedno, kterou z těch dvou dostanu před policajtem :)

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#6144 » čtv 18. čer 2020, 10:56

Na termínu kde jsem byl byla stará dobrá CZ-75, ale s nějakou super tvrdou pružinou a jedna slečna vypadla, protože ji prostě nepřeprala a spocené prsty ji klouzaly. Já sice problém neměl, ale na kurzu mi bylo doporučeno něčím obvázat prsty jako na volejbale, že to pár lidem pomohlo.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6145 » čtv 18. čer 2020, 11:14

Souhlasím s kurzem. Pokud není instruktor jelito a umí věci vysvětlit, tak ten kurz dá o moc více než video.
Já byl na dvou s odstupem asi 3 měsíců. Na první jsem měl naštudováno z videa, z netu a voral jsem to tam jak sviňa. A taky se dozvěděl a naučil mnoho dalšího. Na druhý jsem šel s tím jak jsem naučený a "proškolený" a zase jsem to voral :D
Takže kurz tam kde bude člověk dělat zk. určitě ano, vyplatí se to. A u zk. zbraň nepřekvapí, ani u manipulace, ani při střelbě.
Pak mi hodně fungovala mentální manipulace. Doma zavřít oči, jet tu manipulaci v hlavě. Klidně i s rukama.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#6146 » čtv 18. čer 2020, 14:42

taky se přimlouvám za kurz v místě - potvrzuji z vlastní zkušenosti přesně to, co říkají rumburak18 a Killing joke
sám jsem měl možnost rozebrat si tátovu CZ75, ale na střelnici pak měli jednu 75 kde byla hrozně silná pružina, a čep také šel jen přes zásobník - tehdy, ve stresu, jsem měl pocit, že to jsou úplně jiné zbraně... naštěstí tam měli i SP-01 (kde byla pružina máslová, rozborný čep šel hladce, s delší záměrnou se i lépe střílelo), kterou jsme k mé úlevě dostali u zkoušek na manipulaci i střelbu

zpětně je to úsměvné, ale pro mne to tehdy bylo fakt stresující

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#6147 » čtv 18. čer 2020, 17:11

Na mých zkouškách se stalo následují : uprostřed zkoušky manipulace přišel pomocník, přinesl malorážka zkm a povídá : tu se kterou jsme dělali kurz a teď zkoušku se rozbila. Teď tam dám tuhle, ta se uvolňuje spoušť dopředu, nikoliv dozadu jako u té minulé. Nezapomeňte na to. Tady vidíte, že fixovat se na konkrétní zbraň je blbost. Koncentrujte úsilí na bezpečnou manipulaci, soustředit se, nezapomenout na správný postup, otázky, trefit terč, a ne co je to za zbraň.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#6148 » čtv 18. čer 2020, 17:16

audis : Na dobrém kurzu tě připraví i na toto.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#6149 » čtv 18. čer 2020, 17:33

Nikdo na té změně při manipulaci nevypadl. Kurz byl dobrý.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#6150 » čtv 18. čer 2020, 20:11

Taky přidám postřeh ze zkoušky. Za celou praxi komisaře dnes poprvé všichni pozvaní přišli a všichni uspěli :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů