Zpřísnění zákona o zbraních



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#31 » úte 8. zář 2015, 13:22

Dočetl jsem se tam, že kdo má jen E nebo D, nebude oprávněn přebíjet náboje.

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » úte 8. zář 2015, 13:26

No když vyřeší tu platnost, aby člověk v rámci jednoho cyklu zkoušky nemusel pro nový posudek, tak je to logičtější, než současný stav, kdy tě pustí k manipulaci a střílení (zkouškám) a až pak teprve zjišťují, zda jsi způsobilý.



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#33 » úte 8. zář 2015, 13:28

Ale houby, přebíjení se jen přesunulo jinam.
Ad zdravotní posudek - ano, je to logičtější a mělo to tak být od začátku.



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#34 » úte 8. zář 2015, 13:39

(2) Příslušník policie je oprávněn zadržet zbraň kategorie A, B nebo C, střelivo do této zbraně, zbrojní průkaz, zbrojní licenci, průkaz zbraně nebo zbrojní průvodní list pro trvalý vývoz, trvalý dovoz nebo tranzit zbraní nebo střeliva, povolení k vývozu podle zákona o kontrole obchodu s výrobky, jejichž držení se v České republice omezuje z bezpečnostních důvodů, evropský zbrojní pas, v němž jsou zapsány zbraně kategorie A, B nebo C, povolení k přepravě nebo hlášení přepravy zbraní a střeliva podle § 50 nebo § 50a, pokud
a) existuje důvodné podezření, že u držitele zbrojního průkazu došlo k takové změně zdravotního stavu, která může v souvislosti s nakládáním se zbraní představovat ohrožení jeho života nebo zdraví anebo života nebo zdraví jiných osob.

Takže jeden policajt má nějaké podezření a stačí to k odebrání zbraní a střeliva.....



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#35 » úte 8. zář 2015, 13:41

Přebíjení se přesunulo jinam. ale je tam již jen pro skupiny A, B a C. nebo licence.

) Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů pro účely přebíjení nábojů nebo použití ve zbrani kategorie A, B nebo C smí pouze držitel zbrojního průkazu, který je oprávněn nabývat do vlastnictví náboje pro zbraň kategorie A, B nebo C, nebo držitel zbrojní licence. Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů pro účely přebíjení nábojů nebo použití ve zbrani kategorie D smí osoba starší 18 let, jejíž svéprávnost nebyla omezena, nebo právnická osoba. Přebíjet náboje je osoba podle věty první a druhé oprávněna jen pro vlastní potřebu, přitom musí dodržovat technologické postupy, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů; to neplatí pro držitele zbrojní licence skupiny A a B.



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#36 » úte 8. zář 2015, 13:50

Toto je také pikantní:
Příslušník policie je k zabezpečení plnění povinností podle tohoto zákona oprávněn
b) zjišťovat způsob nabytí vlastnictví nebo převodu vlastnictví ke zbrani kategorie D a zjišťovat, zda kontrolovaná osoba neumožnila držení nebo nošení zbraně nebo střeliva osobě, která není k držení zbraně kategorie D oprávněna.

Kdejaký policajt mne může otravovat se zjišťováním, jak a kde jsem přišel k poplašňáku nebo vzduchovce a zda jsem z něj náhodou někdy nenechal vystřelit nezletilého syna.....



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#37 » úte 8. zář 2015, 14:09

Pleteš skupiny a kategorie. Máš tam napsáno, že přebíjet může pouze držitel zbrojního průkazu. Bez uvedení skupiny.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#38 » úte 8. zář 2015, 14:32

Mě se to už naštěstí netýká, jen mě baví, jak to stát chce co nejvíc lidem znechutit tím, že je ten zbroják bude stát víc a víc peněz :-D

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#39 » úte 8. zář 2015, 14:33

Dívali jste se někde na cenu obnovení ZP po době platnosti??? :)

"2. Za vydání nového zbrojního průkazu nebo muničního průkazu po uplynutí doby jeho platnosti se vybírá poplatek podle písmene a) této položky."

"Položka 30
a) Přijetí žádosti o vydání zbrojního průkazu za každou skupinu rozsahu oprávnění Kč 700"

Takže kdo má 5 skupin tak to má za litr od doktora + 3500,- za každou skupinu... no to se zase namastí kapsičky...pokud počítám v průměru 2 skupiny na 300,000 ozbrojených, tak to vychází na 420 milionu v kolcích a 300 milionu pro doktory...a věřím, že i hodně psychiatrů si bude chtít přijít taky na své...takže kompletní obměna průkazů po době platnosti z nás vytáhne nějakých 800 milionu +-... to by třeba mohli otevřít v každém okrese jednu služebnu pro zbraně a střelivo navíc, ne? :)))

Edit: ještě doplnění: 3. Správní úřad může snížit poplatek za vydání nového zbrojního průkazu nebo muničního průkazu na 400 Kč bez přihlédnutí ke skupinám rozsahu oprávnění, uplyne-li doba platnosti zbrojního průkazu nebo muničního průkazu.
...jak tohle bude správní úřad individuálně posuzovat, aby nediskriminoval? :)

Uživatelský avatar
HawkCZ
Příspěvky: 882
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#40 » úte 8. zář 2015, 14:55

A není myšlen tenhle poplatek, pokud zažádáš o prodloužení až po uplynutí doby platnosti a ne ony tři měsíce před?



cipis
Příspěvky: 2112

Příspěvek#41 » úte 8. zář 2015, 15:06

Když ti uplyne doba platnosti, tak musíš znovu na zkoušky ...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#42 » úte 8. zář 2015, 15:25

Pánové, spousta toho o čem mluvíte jako o příští novelizaci již platí. Třeba ty čtyři stovky za výměnu ZP. Tam, kde správní orgán může snížit také snižuje, pokud je jinak vše v pořádku - to znamená žádost o nový ZP minimálně 2 měsíce před skončením platnosti starého. Jinak je to pak za každou skupinu 700,- jako u nového a pokud skončí platnost bez zažádání o nový tak pochopitelně nové zkoušky.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#43 » úte 8. zář 2015, 15:28

ioveguns : Takže jeden policajt má nějaké podezření a stačí to k odebrání zbraní a střeliva.....[/quote]

Důvodné podezření není "nějaké" podezření...... Stejně tak dnes, pokud bude důvodné podezření, že se zbraní byl spáchán např. trestný čin, může být zbraň zadržena do vyšetření, takže ono to zas taková novina není. Jde zřejmě o to zjevnému magorovi zbraň zadržet okamžitě a nemuset ho vyzývat k jejímu odevzdání jako dnes.



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#44 » úte 8. zář 2015, 19:27

Ad cipis k přebíjení. Jak si mám vysvětlit tohle
http://gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/s ... i-zbrane-2
A jaký je výhled na budoucí změny. ( věčné diskuze i u nás na střelnici o zbraních kat. D a přebíjení střeliva do nich )

P.S. doufám, že jsem něco nezvojtil



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#45 » úte 8. zář 2015, 19:55

Pokud opravdu bude policii stačit udání souseda na to, aby zabavila kvér, znamená to jediné: nechlubit se. Nač by měl soused vědět o tom, že mám zbroják? Já jsem to nikomu nevytruboval, nechlubím se. O tom, že mám zbroják ví jen policie, můj obvoďák a nejbližší rodina. Stačí, ne? :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů