Teoretické odebírání zbraní vládou

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#31 » stř 24. úno 2016, 17:06

Gun a Harry : Každý život taky končí smrtí. Ale nebudu s tím počítat každý den, to bych se na všechno mohl vykašlat rovnou. Nic se nejí tak horké, jak se uvaří a odmítám být defétista.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#32 » stř 24. úno 2016, 18:56

Jen tak pro zajímavost pokud jde o likvidaci zbraní. Na misi jsme zabavené zbraně, převážně AK 47, pušky Simonov a různé lovecké pušky přejížděli bvp. Pěkně tam, zpátky a zbraně mohly sloužit za vzorek placatosti... :-)

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#33 » stř 24. úno 2016, 19:46

Gun a Harry : tak si kup rakev to je dle tvého uvažování nejjistější "kup", zavři se do obýváku pusť bednu a čekej na smrt :)
Hleď s optimismem a radostí do budoucna a bude ti líp :) a samozřejmě bojovat za to aby ten návrh Ek neprošel.



jarynn
Příspěvky: 73

Příspěvek#34 » stř 24. úno 2016, 21:33

Gun a Harry píše:Když toto neradostné téma čtu, tak si říkám, zda má ještě vůbec cenu si ZP udělat. Připadá mi to v dané situaci jako zbytečně vyhozené peníze a promarněný čas. Mám jít v březnu na ZOZ a začínám pochybovat a smysluplnosti mého úsilí. Už se 4 týdny pilně učím a mám objednané dva přípravné kurzy na střelnici. V této souvislosti mě také napadá, že i majitelé střelnic a samozřejmě i zkušební komisaři přijdou o dost peněz. Ze zkušenosti vím, že každá změna je většinou k horšímu.

Neradostné téma to je .... ale to, že je neradostné si můžem poděkovat sami sobě - neb ti co ho činí neradostným ta sebranka politiků tak to jsou naši zaměstnanci, které jsme my zvolili.... a ten kdo nevolí je ubožák a nemá nárok to kritizovat.

gun harry já se připravoval na zkoušky 9 měsíců a vše OK .... přeji ti štěstí



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#35 » stř 24. úno 2016, 21:46

Gun a Harry: Zkoušky ZOZ jako vyhozené peníze, ztracený čas? Co je to za pitomost? Neuvažuj ani chvíli a ber, dokud je ruka Páně otevřená, jak se říká. :D Získáš zbroják, pořídíš zbraň, pořídíš do ní "včelky", naučíš se střílet a co bude dál, to neřeš, na to je času dost.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#36 » stř 24. úno 2016, 21:51

Já jsem se nedávno dokopal k tomu, o čem uvažuji už minimálně 10 let, to je udělat si Zbrojní průkaz. Spoléhám na to, že hodně "vlivných" lidí (například politici, vlivní podnikatelé, apd.), kteří ho mají (tedy ten Zbrojní průkaz!), o něj nebudou jen tak chtít přijít a tak očekávám jistou revoltu proti podobným záměrům. Jinak bych byl docela otrávený a to já nemám rád, to jsem pak opravdu docela otrávený :cry:



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#37 » stř 24. úno 2016, 22:07

stručně a jasně - každý svého štěstí strůjcem...

Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 78

Příspěvek#38 » čtv 25. úno 2016, 13:25

Já jsem nad zbrojákem uvažoval 3 roky. Pak se pilně učil 2 měsíce + přípravný kurz a bum ho "Uherský Brod". Pak šel na ZOZ a nelituji. Teď mám pár kvérů a když mi je vemou, tak jde jen o prachy, ne o život. Nicméně zkušenosti ze střelby a manipulace s různými druhy zbraní mám již dostatečné a to mi nikdo nesebere, takže když se situace naskytne, tak budu vědět co a jak a nebudu se schovávat před kalachem za papírové dveře atd. (pro rejpaly, to je jen nadsázka).

Čím více lidí se ZP, tím lépe, alespoň nás bude odporovat "Sobotově" vládě více.

PS: "Sobotova" vláda odmítla návrh zákona: MŮJ dům, MŮJ hrad.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#39 » čtv 25. úno 2016, 14:36

Gun a Harry píše:Když toto neradostné téma čtu, tak si říkám, zda má ještě vůbec cenu si ZP udělat. Připadá mi to v dané situaci jako zbytečně vyhozené peníze a promarněný čas..
Hehe, připomněl jsi mi, jak jsem v roce 2000 podobně (zcestně) uvažoval, zda má ještě vůbec smysl investovat do nového rodinného vozu, když ten benzín pořád zdražuje. Tehdy byl nárůst ceny ve srovnaní s předchozími roky docela dramatický. Dneska jsme zpátky na ceně z roku 1999, i když asi jen dočasně. Ale podstatné je, že pořád jezdíme všichni dál, cena necena.
Takže se neboj a běž do toho. Dneska nikdo nedokáže odhadnout, co bude s našimi ZP a zbraněmi za rok nebo za deset roků a nemá smysl se tím trápit.
HJ

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#40 » čtv 25. úno 2016, 16:58

Já se před kalachem taky nechcu schovávat a tak jsem si pořídil něco co se tomu kalachu může postavit :)
AK74 2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#41 » pát 25. bře 2016, 08:37

Sice trochu extrémní, ale taky názor a pohled na věc ....
(O tom, že projednání ve výboru není schválení, samozřejmě, vím.)

http://aeronet.cz/news/v-bruselu-vybuchuji-migranti-ale-cesti-poslanci-schvalili-navrh-na-zabavovani-legalnich-zbrani-policii-a-bez-soudniho-rozhodnuti-fasismus-v-primem-prenosu/

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#42 » pát 25. bře 2016, 08:43

Přinejmenším bych nepovažoval Aeronet za solidní zdroj. Nenapsali nic, co by stálo za další rozbor, kromě tvrzení, že legální vlastnictví zbraně se nevyplatí. :roll:



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#43 » pát 25. bře 2016, 09:19

no je trochu nelogické, že k domovní prohlídce (pokud hledají nelegální zbraň) povolení mít musí a pro legální si můžou přijít bez rozhodnutí soudu a obrátit ti kvartýr vzhůru nohama.
ale chtít po našich poslancích, aby alespoň trochu přemýšleli je opravdu velká najivita, navíc když za zmetkové zákony nenesou žádnou odpovědnost

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1862

Příspěvek#44 » pát 25. bře 2016, 09:37

ta domovní prohlídka bez soudního příkazu je hodně tenký led. holt pistole nejsou pastelky. ale na druhou stranu odhlasovali i celkem správné věci.
aeronet je hroznej odpad. možná těm autorům by měli domovní prohlídky dělat preventivně po vydání každého článku + psychotesty. :-D



janek21
Příspěvky: 103

Příspěvek#45 » pát 25. bře 2016, 09:53

Docela se mi zamlouva tahle pasáž ....Na návrh Váni, Černochové a Daniela Korteho (TOP 09) by zákon neměl dát pravomoc vládě nařídit obyvatelům odevzdat legálně držené zbraně v případě ohrožení státu nebo války. Poslanci se shodují v tom, že takové oprávnění nemá v demokratickém právním státu místo. Poslanci kývli i na úpravu Martina Lanka (Úsvit), podle níž laserové zaměřovače už nebudou patřit k zakázaným doplňkům zbraní.......

Co se týče te domovní prohlídky tak by to melo byt i sankcionovatelne z druhé strany aby nedocházelo ke zneužívání a vyřizování např. špatných sousedských vztahu tímto způsobem nebo nějaké msty ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů