Teoretické odebírání zbraní vládou



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#46 » pát 25. bře 2016, 10:24

Já mám pocit, že mícháte pojmy a dojmy. Naší nadějí jsou poslanci, kteří sami střílí. Ale jak v týdnu předvedl náš osvícený premiér, někdy prostě vláda koná bez ohledu na názor PSP. Ale to sem nepatří. Situaci sledujte na LEXu a na webech kolem EK. Občas se dočtete neuvěřitelné věci...



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#47 » pát 25. bře 2016, 11:09

doporučuju - poslanec Parlamentu a člen bezpečnostního výboru. Když i poslanec zaujímá takovýhle stanovisko odevzdání zbraní... https://www.youtube.com/watch?v=wZiZFzYjhiY

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#48 » pát 25. bře 2016, 15:11

Jestli někdo Aeronet.cz považuje za odpad, tak je vofce.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#49 » pát 25. bře 2016, 16:13

Aeronet a pak ještě parlamentní listy...... fakt relevantní info :shock: Najdou se i další špičkové :roll:

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#50 » pát 25. bře 2016, 16:28

Nahlédl jsem na Aeronet.cz do článku o získávání zbraní v ČR a psal to někdo, kdo vůbec neví o čem píše, např. uchazč o zbraň si prý musí zaplatit balistickou zkoušku zbraně, je třeba výpis z trestního rejstříku, za 2 roky přezkoušení, atd.To musel psát nějaký trotl.
Je vidět, že to je spíše něco jako souhrn blogů, kde si každý píše co ho napadne.......

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#51 » pát 25. bře 2016, 17:17

To je pěkný že jsi chytřejší než autor, a proto jsi lepší člověk. Víš, ty o zbraních víš asi hodně, protože tě to prostě zajímá, ale zase víš hovno o jiných věcech a autor nemůže být odborníkem na všechno. To je jako kdyby psal o pěstování kytiček a někdo z florarskeho fóra ho sejmul jako ty tady. Já vím o kytickach kulový a mně by to stačilo. Nebo na nemotoristickem magazínu nebudu autora článku o autě lyncovat za ne zcela přesné informace. Ale sorry, Ty jsi nejlepší.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#52 » pát 25. bře 2016, 17:24

audis : Já ti přece nevnucuji svůj názor. Jen jsem napsal, že podobné zdroje jako aeronet nepovažuji za relevantní. Co vím o zbraních je přece v tomto kontextu naprosto vedlejší.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#53 » pát 25. bře 2016, 17:27

No tak klid, moje chytrost sem snad ani nepatří a autor nemá o tom o čem nic neví nic psát. Jinak je to diletant. Tak se nerozčiluj, škodí to... ;)

Dodatek: tedy pardon, bral jsem to tak, že se ta emotivní reakce audise týká posledního, tedy mého příspěvku. Ale i tak by autor měl psát jen o tom čemu rozumí, jinak znevěrohodní i to ostatní, co by snad mohlo být pravda.



jarynn
Příspěvky: 73

Příspěvek#54 » pát 25. bře 2016, 19:47

V novele Zákona o zbraních bude odebrána možnost vlády ve výjmečných stavech atd. odebírat držitelům zbraň.... :D

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#55 » pát 25. bře 2016, 20:02

audis: tak to jsem teda ovce, protože ano, povazuju ten web za totální odpad a demagogické podávání informací. naprosto nepokrytě účelové.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#56 » pát 25. bře 2016, 23:12

To sedmej: Nejsi zdaleka jedinej... :-) Taky si zabeeečím... :-)



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#57 » sob 26. bře 2016, 13:36

pokud se dají policii pravomoci vstupovat do obydlí bez povolení a zabavit zde legálně držené zbraně (v podstatě bez kontroly a odpovědnosti), tak toho určitě nezneužije.
http://www.webnoviny.sk/parlamentne-vol ... aj-zbrane/
a slovensko není zase až tak odlišná země



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#58 » sob 26. bře 2016, 14:19

tu pravomoc bude mít jenom příslušné oddělení pro zbraně a to až potom, co ti zašle výzvu a ty neuposlechneš. Já osobně nevidím nějakej zásadní rozdíl proti dnešnímu stavu. Je to typickej vlk, co se nažral (tzv. veřejnost "zbraně jsou špatné, áno") a koza zůstala celá.
Navíc by dle novely měla zmizet možnost, aby nám vláda nařídila zbraně odevzdat. Pokud to ve sněmovně zase nedokurví nějací pitomci pozměňovacíma návrhama, tak bych řekl, že zaplaťpámbu za ty dary.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#59 » sob 26. bře 2016, 14:29

a proč by odevzdání zbraní musela nařizovat vláda, když stačí policie (která podléhá ministru vnitra)

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#60 » sob 26. bře 2016, 14:48

SansLogique: mě by zajímalo, jestli by nebylo právně čistčí, kdyby změnili to, aby někdo na správním soudu měl pro tyhle situace nonstop službu a to soudní povolení mohl vydávat v podstatě obratem. jinak s tebou souhlasím. holt si musíme uvědomit, že máme zbraně a to přináší nejen určité výhody, ale i nevýhody.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů