Novela evropske smernice o zbranich



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#2041 » stř 17. kvě 2017, 14:50

Dovolim si přispět svoji troškou do evropskýho mlejna a po několikátý tu zopakuju, o co ve směrnici gou, to že směrnice stanovuje, že grandfathering platí, jen do jejích uvedení ve věstníku je samo o sobě úsměvný z jednoho důvodu. Směrnice nemá přímý a neodkladný účinek, jako nařízení, kdyby tenhle samej šit byl nařízením, tak 20tým dnem po zveřejnění okamžitě platí bez milosti, to co ty vemena zplodili. Směrnice udává státům v ní určených, jakých cílů se má dosáhnout, ale poenchává na národních vládách, jak toho dosáhnou a jakým způsobem implementujou. U směrnice je důležitá implementační lhůta, která se právě počítá od toho 20 dne po zveřejnění. I kdyby někdo na krásně chtěl ten grandfathering vymáhat, tak nemá žádnej právní základ, protože ho směrnice nezakládá svoji povahou. Jiná situace bude, až uběhne implementační lhůta a nebude implementováno, v tu chvíli směrnice nabývá takzvanej omezenej přímej účinek a tam už by se dalo lecos vymáhat. Ale, sme v čr a pořád tu platí zákon o zbraních, tak jak je. Dokud tak bude, je podle mě možno nakoupit bez obav a já osobně se toho držim.

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#2042 » stř 17. kvě 2017, 14:56

2 Zodiiac : Prima, nákupko na kulovnici/pušku samonabíjecí mám, třeba prijdou i ty podělané peníze, bez kterých to asi nepůjde :)

Uživatelský avatar
Valkira
Příspěvky: 22

Příspěvek#2043 » stř 17. kvě 2017, 14:57

Tak jinak :-D
Nevite, zda uz smernice vysla v tom vestniku a kdyz vysla, kdy to bylo? Popripade kdy vyjde, zda nemate prehled? Dekuji

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2044 » stř 17. kvě 2017, 15:30

Podle mých hledání ještě nevyšla.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#2045 » stř 17. kvě 2017, 15:36

Lynx: Dostaneš nákupní povolení na Bčko. Když bude z pušky Ačko, tak ti je to nákupko pak samozřejme k prdu.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2046 » stř 17. kvě 2017, 15:47

To ano, ale k žádné změně kategorie ještě nedošlo, to by se musel změnit zákon, na to nestačí směrnice nebo vnitřní nařízení PČR. Takže pokud mám platné NP a já podle něj koupím zbraň, nenapadá mě nic, podle čeho by nemělo dojít k její registraci. Stejně tak to NP dostanu, když si o něj zažádám.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#2047 » stř 17. kvě 2017, 23:02

Už si to moc nepamatuju, ale jak přesně zastavili prodej znehodnocenek? To bylo tuším také bez zákona, jen na základě nařízení eu komise.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#2048 » stř 17. kvě 2017, 23:20

ano, bylo to nařízení, nikoliv směrnice (jak připomíná zodiiac jen o 6 příspěvků výše)



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#2049 » čtv 18. kvě 2017, 14:36

Přesně tak, bylo to nařízení a to je specifický svým přýmým a okamžitým účinkem. Jinak sem taky nikde nezachytil, že by to ješte vyšlo ve věstníku a mám na to svoji teorii proč to ješte nevyšlo, přestože to tlačili, jak lačnýmu sraní. Sice budu OT a klidně snesu ban, ale myslim si, že situace tam je teď taková, že vlastně nikdo neví, co se pořádně v tom šíleným fofru schválilo, navíc se to peklo fest zákulisně a to je teď taky problém, protože každej chce prosadit to svoje a musí se to dávat složitě dohromady ze záznamů a tak nějak více méně pokoutně. Další věc je ta, že tahle oblast je velice terminologicky specifická, kdy zdánlivě drobná chyba v překladu znamená, že směrnicci můžeme s klidem tisknout na hajzlák a používat, dle libosti a všichni víme, jaký odbornící tak na tuhle oblast jsou. Pravděpodobně jde teď v okolí sídla komise slyšet cvakání koncáčků(čti prdelí) a proto to trvá a dle mě ješte dlouho trvat bude. Nevěřim tomu, že by to vzhledem k tlaku jakej vyvynuli nevydali hned jak by mohli. Něco se tam děje.

Uživatelský avatar
Valkira
Příspěvky: 22

Příspěvek#2050 » čtv 18. kvě 2017, 18:42

To zni logicky, a jak to vypada tak nevi co tam delaji furt...

Upravl jsem Ti příspěvek a příště necituj předcházející příspěvek, viz pravidla diskuse bod 7: viewtopic.php?f=2&t=601
Díky! McFly



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#2051 » čtv 18. kvě 2017, 18:59

To se pleteš, oni moc dobře vědí co dělaj, jen malá poznámka- kolegové z vyššího magisterskýho ročníku, byly přes dvouma rokama na takový měnší stáži přímo u komise. Bylo to na 3 tejdny a když odjížděli, tak se těšili a když přijeli, tak byli rádi, že se vrátili, z jejich vyprávění, co se tam děje a jak se hlasuje v europarlamentu a z dalších věcí se mi stavěli chlupy uplně všude hrůzou. Doporučuju poslouchat Nigela Farage a hned je jasno, je to iluze demokracie řízená nehorázným totalitním molochem=komisí, čítajícím 40 tisíc úředníků a kecy o tom, že to je jen zkonodárná instituce, jsou blábol. na tvrdáka to říděj, netajej se tím, a do budopucna chystaj hlasování za zavřenejma dveřma a nějakej parlament jim bude u koncáčku. To je realita a kdo viděl, tak je dost zběsilá.



Spacak
Příspěvky: 24

Příspěvek#2052 » úte 23. kvě 2017, 21:51

můžu jen rychlý dotaz.. je tu někdo trochu víc zběhlý v evropském právu než já? Našel jsem na stránkách eur-lex odkaz na směrnici s datem 17. 5. 2017, pořád ale chybí číslo směrnice a jméno, kdo ji podepsal.. vyšla tedy v úředním věstníku? tam ji najít nemůžu.. já jen jestli je už pozdě začít shánet to, co bude později zakázáno..

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... 50&from=CS

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#2053 » stř 24. kvě 2017, 07:15

Směrnice ve věstníku ještě nevyšla vyšla dnes – 24. 5. Pořád je ale ještě čas registrovat zbraně tak, aby měly datum registrace před platností směrnice, což by mělo být až dvacátým dnem po vyhlášení ve věstníku.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#2054 » stř 24. kvě 2017, 12:05

Jinymi slovy - je cas do 12.6. !!!!!!!
Zbrane zaregistrovane (tz. vc. prevzeti PZ) do 12.6. budou pravne v pohode s ohledem na tzv. Grandfathering.
Zbrane po 12.6. uz budou v jakemsi pravnim vakuu, nez vyjde nas novy zakon o zbranich.

Co presne to v dusledku znamena se me zatim neptejte...
Pujde o vyklad odstavce:
Členské státy mohou potvrdit, obnovit nebo prodloužit povolení pro samonabíjecí palné zbraně zařazené do kategorie A bodů 6, 7 nebo 8 v případě palné zbraně, která byla zařazena do kategorie B a byla zákonně nabyta a registrována před 13. červnem 2017, pokud jsou splněny další podmínky stanovené v této směrnici. Členské státy mohou dále povolit, aby tyto palné zbraně byly nabyty jinými osobami, jimž členské státy udělily povolení v souladu s touto směrnicí ve znění směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2017/853


Osobni nazor:

Kdo bude mit kosu do 12.6., bude si ji po zavedeni noveho zakona o zbranich moct ponechat nebo ji i prodat nekomu, kdo ma patricne opravneni.
Kdo nebude mit kosu do 12.6., ten bude muset splnit jine podminky, aby si ji mohl nechat (sportovec se spravnou disciplinou apod...).

Nutno dodat, ze novy zakon o zbranich nebude driv, nez 1.7.2019, spis mozna 1.1.2020 a to, pokud zvolime spravne strany a budou mit dost sily, tak se to jeste protahne. A soucasti zakona asi bude nejaka prechodna doba, po kterou se to bude dat nejak resit.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2055 » stř 24. kvě 2017, 13:26

Taky je vhodné dodat, že pokud je někomu upřeno právo, které jinému přiznáno je, pak je takový stav protiprávní a snadno napadnutelný. Já extra kvůli tomuto koupím dlouhé zbraně až po nabytí účinnosti směrnice, protože pokud mi stát zakáže vlastnit to, co jinému při splnění stejných podmínek dříve umožnil, chci vidět, jak se k takové žalobě postaví správní soud.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů